Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS legálisan kezelik ma már...

PCOS legálisan kezelik ma már Metforminnal?

Figyelt kérdés
Több mint két éve tudom, hogy PCOS-m van, szedtem a Met-et, de mondta a dokim akkor hogy ezt elvileg nem írhatná fel, sokáig anyukám iratta fel nekem (ő cukorbeteg), azóta szültem (szerencsére), de a szoptatás után jönnek vissza a tüneteim (hízás, szőrösödés, menstr. zavarok), gondoltam újra irattatok gyógyszert, de azóta elköltöztünk és nem tudom, hogy az itteni doki felírja-e a gyógyszert. Mit gondoltok?
2010. szept. 4. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos hogy ffelirja, mint hogy kulfoldon is sokan ezzel vannak kezelve. A metformin az eloidezhet hizast es kicsinyitheti az emlekezotehetseget. Probalj szedni a B csoportokbol a 6 es 12 vitaminokat. Statisztikak szerint sokat segit. Az en anyam tobb mint ot evig szedte a Metormint cukorbetegsegre. Par honapja, vesefelmondassal volt korhazban 8 napig. A korhaz rogton elvette a gyogyszert, mondvan a statin az mi tobb mint valoszinu hogy okozta a vese problemakat.

Nez utana hogy hogy lehet termeszetes modon gyogyitani, vagy kezelni a POCS-t

2010. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A metformint 3 hónapra legálisan felírja bizonyos nőgyógyász(ok). De annál tovább nem szokás szedni fentiek miatt. De addig igen. De értem a kérdésed lényegét, és az a helyzet, hogy NEM, nem biztos, hogy az első nőgyógyász akihez elmész hajlandó lesz téged ezzel kezelni, mert sokan nem akarják felfogni, hogy a PCO-nak az inzulinrezisztencia a győkere. Javaslom: írj ki egy kérdést, hogy X településen ki tud PCO-t inzulinrezisztenciaként met.tel kezelő orvost. És akkor találsz. Én Pesten tudok egyet, ha kell, írj privit, és megadom az elérhetőségeit. Tök jó, hogy szültél. A metformint szedted egy picit és máris megfogant a baba?
2010. szept. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat, sajnos ettől féltem, hogy ez még mindig nem ilyen általános dolog.

Majd próbélkozom, igaz most még nem a baba lenne a cél, hanem a tünetek kergetnek a sírba.

A történetem nagyon nagy vonalakban a következő, hátha valakinek segít:

-2007-ben teherbe estem, amiről eleinte nem is volt fogalmam, mivel nagyon zavaros volt a mensim és akkor is már barnáztam, de kiderült nem a mensitől, hanem éppen elvetélek... :-(

Be is fejezték műtéttel a terhességem, mint kiderült úgy a 8. héten

Utána pár hónappal jött egy levél hogy menjek vissza a kórházba mert megjött a műtét szövettana és valami nem okés, visszamentem, látták, hogy még élek, megnyugodtak, de megvizsgáltak jobban, és akkor derült ki, hogy tele van cisztával mindkét petefészkem.

mondták, hogy CPO-m van (nem vicc ezt mondták) és hogy ez meddőséget jelent, de fiatal vagyok még (23 akkor) próbálkozzunk hormonokkal, clostyval

Nagyon kétségbeestem, ez egy nyugatdunántuli, városban volt, más orvosok nem voltak, nem hagyott nyugodni a dolog, főleg mert akkor még mindig nem menstruáltam, felkerestem egy pesti orvost, elmondtam mindent.

megnyugtatott, hogy pco-m van és nem jelent feltétlen meddőséget, felírta a metformint, mondta a diétát és a mozgást, mondta elég ha csak napi fél órát sétálok és nem eszek cukrosat. Én mindent megtettem, 1 hónap met után fogytam 15!!!! kilót és fél évvel a vetélés után végre menstruáltam, utólag kiderült ez után két héttel, pont a szülinapomon pedig teherbe estem. gyorsan kiderült, egyből uthrogestant kaptam, amitől cefetül voltam, de problémammentes terhesség után egészséges kisfiút szültem, aki ma már 18 hónapos kisördög.

Szóval semmi sem lehetetlen...

2010. szept. 10. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!