Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A pajzsmirigyemmel ugye nem...

A pajzsmirigyemmel ugye nem lehet baj?

Figyelt kérdés

10kg-t híztam, mert több édességet ettem a kelleténél. Magas lett a vérnyomásom, és fájt a fejem,orvoshoz mentem, vérvételre mentem tegnap, és vizeletre.

Próbálok diétázni.

De most megijjedtem, mert tegnap este mikor mérlegre álltam, 6 kg-val többet mutatott a mérleg, mint most.

Már nagyon régi mérleg, nem digitális, hanem az a régi fajta.

Szerintetek rosszul működhet?

Megijjedtem, de ez lehetetlen, hogy tegnap este óta 6kg-t fogytam volna. Ugye?

A pajzsmiriggyel ha baj van, hogyan lehet észrevenni?

19éves lány.


2010. szept. 1. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy szakszerű diéta, jó minőségű tápanyagbevitel és megfelelő kalóriabevitel mellett is zsírt raktároz a szervezeted.

Amíg édességet eszel, meg gondolom eszel lisztes/cukros dolgokat, addig csak a "szar kaja=szar test" dolog érvényesül, valószínűleg.

A mérleg meg rossz, kell venni egy digitálisat, pár ezer forintért már jót lehet kapni pl. teszkóban.

A "próbálok diétázni" meg nem jó dolog, vagy diétázz, vagy ne. :) Hogy gond van-e a pajzsmirigyeddel, azt mondjuk 2-3 hónap diéta és sport után meg tudod állapítani.

Sok sikert!

2010. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Megnyugodtam, hogy rossz a mérleg.

Diétázom. :)

2010. szept. 1. 13:47
 3/10 anonim ***** válasza:

*A pajzsmiriggyel ha baj van, hogyan lehet észrevenni?


Vérvétellel, de nem simával, kérni kell, hogy nézzenek bizonyos értéket, úgyhogy ha a dokid nem kérte, akkor nem lesz rajta. Meg nyaki ultrahangot csinálnak.

Sajnos a leírtak alapján van rá esélyed, mert engem (a hízáson kívül) ugyanezekkel a tünetekkel küldtek kivizsgálásra, leginkább a vérnyomás miatt.


A 6 kilós ingadozást szerintem elnézted, de a 10 kiló (nem írtad, mennyi idő alatt) gyanús. Ha egy év alatt jött fel, lehet édesség miatt. Ha 1-2 hónap alatt, akkor nincs annyi édesség, ami miatt ennyi rád jönne.

1 kg hízáshoz 7500 felesleges kalóriát kell megenni (a napi szükséges kb. 2000-ren felül!). 10 kg-nál ez 75000 kalória. 1 tábla csoki 500 kalória. Valóban megettél volna 150 tábla (10 dekás tábla) csokit?

2010. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És csak szólok... ha tényleg pajzsmirigy, 2-3 hónap diéta után még 10-15 kilóval leszel kövérebb. Ha gyanakszol, ne várj addig, magától nem javul meg, ha nem kezelik, nem fogsz tudni fogyni, hanem tovább hízol. Nagyon nem mindegy, hogy 10 kilót kell fogynod vagy 25-öt. A bőröd miatt sem, a siker miatt sem, az egészséged miatt sem.
2010. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kb. két hónap alatt jött rám ez a 10kg.

Nem csak csokit ettem, szerintem megehettem annyi édeset, hogy attól hiztam igy meg.

Lehet, hogy a mostani vérvételből kiderül mi a bajom, hogy tényleg csak a vérnyomásról fáj-e a fejem.

De ha nem tud biztosat mondani a doki, akkor majd megkérem, hogy küldjön el egy alaposabb kivizsgálásra.

Na de én azthittem, hogy ha már vagy 4-5 kémcsőbe vesznek vért, akkor abban már több minden benne van, például a pajzsmirigy. Akkor mégsem?

2010. szept. 1. 13:51
 6/10 A kérdező kommentje:
Különben hajlamos vagyok a hízásra, voltam már ilyen nehéz egyszer, mint most. És akkor is magas volt a vérnyomásom, aztán leadtam akaraterővel.
2010. szept. 1. 13:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha 4-5 kémcső vér volt, lehet, hogy a dokid alaposabb kivizsgálást kért. Lehetséges így, hogy rajta lesz, mindenképpen kérdezz rá.


2 hónap alatt 10 kiló?

"Ennyire" szerintem senki sem hajlamos hízásra.

2010. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hátha rajta lesz. De hideg van ma, ugy fúj kint a szél, fázok nagyon, ti nem?
2010. szept. 1. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Te írtad a kérdést a fogyókúrás topikba? Sajtos stangli, kakaós csiga? Én válaszoltam neked 12.40-kor.

Nem akartalak megijeszteni, ne haragudj. Nem tudtam, hogy ugyanaz vagy, ezért ide is válaszoltam fentebb, sajnos, ugyanazt írtam mindkét helyre a tüntek alapján.

Drukkolok, hogy ne legyen semmi bajod, mert ha egészséges vagy, akkor tudsz változtatni!

(Én annak idején megúsztam egy vírusfertőzéssel, az okozta az összes tünetemet, és a vérnyomásom is visszaállt magától pár hét alatt.)


De... itt is mondom, nem ettél sokat, csak rosszakat, de ha minden nap ezt etted, az sem indokol plusz 10 kilót 2 hónap alatt.


Vacsira egyél egy rakás zöldséget valami finom husival.

(És igen, én is fázom...)

2010. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, nincs miért haragudnom, de tényleg megijjedtem. :-(

Remélem nem lesz semmi baj.

Mostmár nem fogok tényleg ilyen szarokat enni.

Tényleg köszönöm, hogy felnyitottad a szemem.

Interneten is fogok keresni egészséges ételeket, és azokat fogom elkészíteni.

:)

2010. szept. 1. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!