Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20 éve házasságban élek akkor...

20 éve házasságban élek akkor miért kaptam HPV vírust?! Fontos!

Figyelt kérdés
Minden évben voltam cytolóriai vizsgálaton. Van köze ahhoz, hogy édesanyám mellrákban halt meg?
2010. aug. 28. 15:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Huszonnégyszeres véradó vagyok. Ott sem tudták kideríteni, hogy a HPV vírust hordozom?! Most azokat az embereket megfertőzhettem? Az éven is adtam már vért. Ezek után adhatok vért?
2010. aug. 28. 15:08
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem ismerem a betegséget, de nem lehet, hogy időközben a férjed lett vírushordozó? :/
2010. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2010. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Hahó a HPV nem rák! Citológiailag semmi köze hozzá. A HPV nemi úton terjedő betegség, melyet a világ női lakosságának nagyobbik százaléka hordoz. Nem jó dolog, kezelhető, de tudtommal ki nem irtható. A méhnyakrák KOCKÁZATÁT növeli. Menj orvoshoz, kérdezd meg, hogyan kaphattad el, menjen el a férjed is, hogy hordozó e.
2010. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
HPV vírus alapból ott van a férfiak hímvesszőjén,néha okoznak gondot néha nem.Azért nem ártana utána nézni a vírusnak,mielőtt kérdéseket tesz fel.
2010. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%

a Human Papiloma Vírus Nem rák, de vannak bizonyos fajtái, amik növelhetik a kockázatot a méhnyakrákra. Édesanyád halálához annyi a köze, közöd, hogy esetleg hajlamosabb lehetsz a daganatos megbetegedésre, ezért célszerű gyakran járni szűrésekre, sajnos nekem is így kell.

Egyébként A HPV bizonyos fajtáitól igenis meg lehet szabadulni. Rengeteg típusa van!

Nem is biztos ha a férjedtől kaptad el. Én hallottam olyat is hogy elég ha rossz helyen ülsz Wc-re

2010. aug. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Hogyan terjed a HPV?

A HPV terjedésének három módja lehetséges:


* Extra-genitális terjedés (bőrfelületek érintkezése)

A HPV terjedhet a nagyajkak, herezacskó vagy ánusz (végbélnyílás) fertőzött bőrfelületével való érintkezés kapcsán. Ennek megfelelően a behatolás nélküli nemi aktus kapcsán is terjedhet a HPV fertőzés. Az óvszer nem nyújt teljes körű védelmet a HPV fertőzés ellen, mivel a bőrfelületek érintkezése kapcsán a vírusfertőzés továbbítható. Az onkogén HPV 16 az ujjak és a nemi szervek közvetlen érintkezése kapcsán is terjedhet.

* Nemi úton történő terjedés

A HPV fertőzés terjedhet a nemi szervek bőrfelületének érintkezésekor.

* Vertikális terjedés

A HPV ritkán terjedhet anyáról a gyermekére (szülés közben, fertőzött magzatvíz lenyelése által).


Szexuális érintkezésnél a HPV nem a testnedvek cseréjével fertőz, hanem bőrkontaktus útján, ezért az óvszer sem biztosít 100 százalékos védelmet.

Rizikótényezők

Számos külső tényezőről feltételezhető, hogy fokozza a tartósan fennálló HPV fertőzés kialakulásának kockázatát, ily módon befolyásolva a fertőzés átmenetét méhnyakrákba. Ezek az alábbiak lehetnek:


* A HPV típusa (onkogén/rákkeltő vagy alacsony kockázatú)

* Genetikai hajlam (az egyén genetikai állománya)

* Dohányzás

o Nikotin anyagcseretermékek felszaporodnak a dohányzó nők méhnyaknyákjában

o Az immunválasz elégtelen működését okozza

o Közvetlen rákkeltő hatású (a nikotin karcinogén)

* Csökkent, elégtelen immunválasz

o Immunszuppresszív kezelést kapó szervátültetettek

o HIV-fertőzött betegek

* Fogamzásgátló tabletták alkalmazása

o Öt évnél hosszabb ideig

* Több terhesség (paritás)

o A HPV fertőzés kockázata nő az élveszülések számával, mivel ekkor sérül a méhnyak teret engedve ezzel, hogy a vírus bejusson a hámsejtekbe

o Arra utal, hogy a nőnek legalább egy partnerrel volt a nemi szervek bőrfelületének érintkezésével járó kapcsolata

* Szexuális aktivitás

o Korán elkezdett nemi élet

o Gyakori partnerváltás

o A nő férfipartnerének szexuális aktivitása

o A szexuális partner közelmúltban történt cseréje

* Higiénia

* Nemi úton terjedő betegségek (STD-k)

o Serkentik a HPV fertőzést és rizikótényezőként szerepelnek (pl. cytomegalovírus, 2-es típusú herpes simplex vírus)


érdemes lenne elolvasnod a következő linket..mert ha te hpv-s vagy a férjed is az !!

[link]

2010. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A lakosság 60-80%-a HPV-pozitív. De az onkotípusok között vannak különbségek, annak tekintetében, hogy mennyire növelik a méhnyakrák kockázatát. A 16 és 18 a legveszélyesebb.


A vírus testi kontaktussal terjed (főleg HPV-s szemölcs érintésével), vérkészítményekkel nem terjed.


Mivel a lakosság nagy része fertőzött, ezért már akkor is el lehet kapni, ha az illető szűz, de a partnerének már volt rajta kívül mással is nemi kapcsolata.


A vírus élethosszig marad a szervezetben. A 4 legveszélyesebb onkotípus ellen van védőoltás, de ezek (szintén azért, mert a lakosság nagy része fertőzött) csak a nemi élet megkezdése ELŐTT adva nyújtanak védelmet, a fertőzötteken nem segít.


U.i.: Az előző válaszolónak az "alapból ott van a férfiak hímvesszején" állítása akkor hozzá nem értésről tanúskodik, hogy az már iszonyú...

2010. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24 éves vagy és 20 éve élsz házasságban? :D
2010. aug. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
44 éves vagyok!
2010. aug. 28. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!