Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A stressz miatt nem jön meg?

A stressz miatt nem jön meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2019. májusában jött meg először a menzeszem,azóta minden hónapban megvolt,nagyjából ugyanakkor.

Utoljára március első hetében volt meg.

Nagyon nehéz időszakom van március óta,végig aggódtam és stresszeltem.

Történt egy családi tragédia,és sok más is. Most is stresszelek,csak nem olyan intenzíven mint kb. egy hónapja. A stressz miatt nem jön meg, vagy kezdjek aggódni,hogy más oka is lehet?

Néha fájdogál a hasam vagy fáj egy picit a fejem,de semmi.

Egy kilencedikes lány.



2021. máj. 20. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ekkora kihagyás után egy orvos látogatás nem árt.
2021. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Teljesen természetes, hogy nem jön meg. 18 éves korodra fog beállni rendszeresre.

A stressz pedig 100%-ban befolyással van a ciklusra.


Orvoshoz nem kell elmenned emiatt.

2021. máj. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gyula 07 ***** válasza:

A sok idegeskedéstől van, hogy nem jön meg, barátnőm is járt így már.

Esetleg szex volt az utóbbi 2 hónapban?Az is lehetséges ok, hogy nem jött meg. Egy orvoshoz jó lenne elmenni, nem árt

2021. máj. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem a kérdésembe írni,hogy szűz vagyok,bár kilencedikesként gondolom ez nyilvánvaló. A terhesség semmiképp nem jöhet szóba
2021. máj. 20. 20:54
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Részvétem a családi dolog miatt, sajnálom, hogy ilyen stresszes időszakon kellett átmenned.


Velem is történt már ilyen, és szerencsére miután csökkent a stressz és visszaálltak a dolgok a normális kerékvágásba, én is újra menstruálni kezdtem. Tudom, biztos nehéznek tűnik most arra gondolni, hogy rendeződnek a dolgok. :(


Szerintem ha idővel sem rendeződik a dolog, érdemes lenne elmenned egy vérvételre... Lehet, hogy nem közvetlenül a stressz okozza, hanem másra van kihatással és az befolyásolja a ciklusod. Például, ha a stressz miatt mondjuk sokkal kevesebbet ettél, mint kellett volna, lehet, hogy valamilyen fontos tápanyag határértéken alul van a szervezetedben és nehezíti a vérképződést. Ezeket egy vérvétel kimutatja. Utána az eredménytől függően el lehet gondolkozni rajta, hogy dokihoz fordulj :)

2021. máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!❤️
2021. máj. 22. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!