Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon kellemetlen a nögyógyás...

Nagyon kellemetlen a nögyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok,és még nem voltam nögyógyásznál.Van mostanában menstruációs problémám és gyakori hasi fájdalmam és gondoltam nem ártana egy kivizsgálás.El is mennék,csak az a gond,hogy iszonyatosan félek a vizsgálattol,mert eddigi vélemények alapján senki se mondta,hogy kellemes.Ti,hogy voltatok ezzel?Eddig sose volt félelmem egy orvostol sem,de ettöl rettegek.
2010. aug. 18. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Senki sem szeret oda menni.

Pár pillanat és már túl is vagy rajta!

A saját egészséged érdekében fontos.

2010. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kellemetlen, mert egy ideges előtt le kell vetkőzni, és egy idegen "nyúlkál" benned. De nem a tiéd az első amit lát, neki ez a dolga. Azt a pár percet igazán ki lehet bírni az egészséged érdekében ! Fájni nem fáj, csak lazulj el.
2010. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
* ideges= idegen
2010. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne félj!! Csak olyan orvost kell keresni, akiről tudod, hogy megbízható. Kérdezd végig a nő ismerőseidet, hogy kihez járnak és emnnyire elégedettek.

Én pl inkább nőhöz mentem, mert annyira szégyenlős vagyok, hogy férfi előtt nem szívesen vetkőztem volna le.

Sokan mondják, hogy a nő nemű nőgyógyászok durvábbak, de nekem nem ez a tapasztalatom. Akinél voltam iszonyatosan rendes volt, mindent elmondott, hogy mit fog csinálni és nagyon óvatos volt, egyáltalán nem fájt.


Élsz már nemi életet?

Ha igen, akkor kb így fog zajlani a vizsgálat:

Bemész, leülsz:) Kérdez pár dolgot (Első menzesz, utolsó menzesz, élsz-e nemi életet, stb)

Utána bemész egy fülkébe, levetkőzöl alulról, kimész és felülsz a székbe.

Először megnéz kívülről, utána egy ujjal megtapogatja hüvelyed.

Ha rákszűrést is csinál (márpedig ha nem voltál még, és élsz nemi életet, akkor vszínűleg fog:D), akkor először behelyez egy kacsa nevezetű eszközt, amivel kicsit kitágítja a hüvelyed. Kicsit feszítő érzés, de nem vészes:)

Utána kicsit megpiszkálja a méhszájad és egy fülpiszkáló szerű cuccal kenetet vesz róla. Ez a legkellemetlenebb része szerintem, de pár pillanat és simán túlélhető:D

Ha hüvelyi ultrahangot is csinál, akkor egy vékony ultrahang készüléket helyez a hüvelyedbe és megnézi vele a méhed és a petefészkeid. Ez szerintem abszolút nem fáj.


Utána alulról felöltözöl, felülről levetkőzöl és megtapogatja a melleid.


Igazából az egész vizsgálatban nem maga az eljárás a legkellemetlenebb, hanem az, hogy félmeztelenül kell ülnöd egy vadidegen ember előtt, aki ráadásul még turkál is benned:S De nem tart sokáig, és ha túl vagy rajta, utána rájössz, hogy nem is vészes.

Csak tényleg megfelelő orvost kell találni, hisz az első vizsgálat eléggé meghatározó. Ha vmi szadistához kerül az ember, utána lehet utána elkerüli a nőgyógyászokat, holott szükség lenne az évenkénti vizsgálatra.


Ha nem élsz még nemi életet, akkor nem tudom pontosan hogy vizsgál. Állítólag van aki végbélen keresztül, van aki óvatosan hüvelyen keresztül.. Tényleg nem tudom igazán:)


Remélem kicsit sikerült megnyugtatnom:) 19/L

2010. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,ilyen pontosan tényleg nem tudtam és hasznos volt,köszönöm.Tényleg ettöl már rosszabbat is kibirtam:)
2010. aug. 18. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Figyelj az előttem író jól írta le mi vár rád,de van hogy mindjárt a rendelőn belül van a vizsgáló rész kialakítva szóval nincs külön öltöző,akkor ott bennt vetkőzől majd le,ha mégis lenne külön öltöző,akkor is nyugdtan bemehetsz alsóneműben(szóval nem kell meztelen fenékkel mászkálnod) és majd leveszed ott,de érdemes szoknyába,v. hosszű felsőbe menni,az takar.A másik ha szűz vagy közöld a dokival és azt is hogy előszőr vagy ott.


Ja és nem minden doki nézi meg a melled,van hogy megkérdi hogy megnézze-e,v. kérheted te is,ha akarod megviszgálja,ha nem akkor nem.Te döntesz.A másik a legtöbb doki megvárja hogy alul felöltözz és és utána nézi meg a mellett,már aki megnézi,de van aki egyből meg akarja nézni,ilyenkor közöld hogy előbb felszeretnél öltözni,ez ritka eset de van ilyen.


Nem kellemes,nem is fáj,kb. 10 perc.De tényleg informálódj doki ügyben,ki a jó.

2010. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szűzeket ha kislányról van szó 13-14 éves akkor vizsgál végbélen keresztül,de ott is megtudják már a hüvelyi útit oldani.Ja és igen van hogy nagyobbaknál is így akar vizsgálódni a doki,de ekkor nyugodtan kérheti az ember a hüvelyi úton történő vizsgálatot.Annyi hogy merj kérdezni,kérni tőle és akkor nem lesz baj.
2010. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!