Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan nő, akinek...

Van itt olyan nő, akinek PCOP-t azaz Policisztás orváriumot diagnosztizált az orvosa?

Figyelt kérdés

[link]

Ha ige, mióta áll fenn?

Mivel kezeled?->fog.tablettát szedsz

Időként milyen tüneteid vannak?


2010. aug. 18. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapja derült ki, véletlenül vette észre egy fiatal nőgyógyász, hüvelyi ultrahangon.Előtte 10 évig szenvedtem. Szedek fogamzásgátlót és ez mellett volt nagyon csúnya pattanásos a bőröm, vérzészavarom, fáradékony voltam, egy pontom mindig nagyon fájt a hasam.Hullott a hajam és gyengék voltak a körmeim.

Elmentem endokrinológushoz, aki elküldött terheléses vérvételre és pajzsmirigy vizsgálatra, mivel ezt a betegséget általában a pajzsmirigy alulműködése okozza és inzulinrezisztencia.

Kapok gyógyszert a pajzsmirigyemre és olyan gyógyszert, ami a vércukromat tartja rendben.Azóta minden rossz tünetem elmúlt.(lekopogom)

2010. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, van itt egy pár, ha beírod keresőbe, rengeteg kérdést fog kiadni:(

Sajnos nekem is ilyen bajom van.


Először menzesz kimaradás miatt mentem nőgyógyászhoz. Hüvelyi ultrahangot csinált és elküldött hormonvizsgálatra.

Kiderült, hogy magas a tesztoszteron szintem.


Elmentem endokrinológushoz, ő további vozsgálatot kért (inzulinrezisztencia, TSH), de kiderült, hogy ilyen bajom nincsen.

Így nem tud metforminnal kezelni (ezt írják inzulinrezisztencia esetén), ha nem akarok gyereket még, akkor csak a fogamzásgátló marad. Ha pedig beindul a babaprojekt, akkor peteérés stimuláló gyógyszert.


Elmentem másik orvoshoz, ő további kivizsgálásra küldött, ami majd szeptember elején lesz esedékes. (Mellékvesekéreg hormon vizsgálatokat kért, plusz kontrollt, mert már lassan fél éves a hormonleletem).

És most várom, hogy mi lesz:(


Elég fura, mert nekem a tesztoszteron túltengésen kívül (+ ami ezzel jár: szőrösödés, elmaradó menzesz) más gondom nincs. Túlsúlyos sem vagyok, inzulinrezisztenciám sincs, pajzsmirigyem is működik, pattanásaim sem vészesek.


Úgyhogy egyelőre várok (kb fél év után most volt spontán mezeszem, reménykedek benne, hogy megint lesz^^), aztán majd az orvos megmondja.

Addig meg barátcserje kapszulát szedek, plusz cickafark teát iszok, hátha segít:)

2010. aug. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


21 éves nő vagyok, tavaly novemberben derült ki a PCO-m. Elmentem bőrgyógyászatra az aknés hátam, vállam, arcom miatt és ő mondta, hogy menjek nődokihoz. A nődoki hüvelyi ultrahangon állapította meg a PCO-t. Cypromixet írt ki, ami "csak" másodsorban fogamzásgátló, vagyis olyanoknak írják ki akiknek bőrtünetei, fokozott szőrnövekedése van. Elmentem Pestre endokrinológushoz, aki Merkformint írt ki (ezt a gyógyszert általában a 2. típusú cukorbetegeknek szokták írni), azóta 12 kg-ot fogytam, és végre jól alakul a prolaktin és tesztoszteron értékem. Legelőször azt mondta a doki, hogy addig kell majd szednem a gyógyszert, míg nem szeretnék babát. Legutóbb azt mondta, hogy kb. fél év múlva abbahagyhatom, mert jók az eredményeim (kop-kop). És azt mondta, hogy ne aggódjak minden esélyem meg lesz majd a teherbeesésre, csak ne görcsöljem túl, mert lehet hogy nem fog könnyen menni...

Remélem kielégítő választ adtam!

2010. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként PCO- policisztás ovárim,PCOS- policisztás ovárium szindróma. (mármint hogy nem PCOP)
2010. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nagyon nehezen derült ki, ugyanis minden tünetem megvolt, hasi elhízás, mensi kimaradás, stb stb, de UH-n nem látszódtak a ciszták. De a doki azt mondta az is lehet PCO-s akinek nincsenek cisztái. Mercilon fogamzás gátlót írt fel, de nem rendszerezte a ciklusom, össze-vissza vérezgettem volt hogy havonta 2x is és volt, hogy 3-4 hónapig semmi. Abba hagytam a szedését, mert rosszul voltam tőle, egyfolytában émelyegtem, szédültem, többször elájultam, étvágytalan voltam és migrénes fejfájásom volt tőle. Aztán telt múlt az idő, de nem állt be a mensim, 3-4 havonta jelentkezett. Mikor eldöntöttük, hogy kisbabát szeretnénk megint elmentem a nőgyógyászatra és elmeséltem, hogy mi a helyzet, nem védekezünk, de még nem estem teherbe, elküldtem uh-ra, hormon vizsgálatra. Az uh rendben volt, a hormon vizsgálat viszont nem annyira. Alacsony volt a prolaktin szintem a tesztoszteron pedig túl magas. Hormon kezelést javasoltak, de féltem tőle ezért nem hagytam. Sajnos több ismerősömnek is átesett ezen a kezelésen és ők arról számoltak be, hogy a helyzet rosszabb lett mint előtte volt. Elég nehezen, de végül teherbe estem. Tavaly szültem, azóta is ugyan olyan rendszertelen a mensim, de már megszoktam. Fél évenként megyek nőgyógyászhoz, ebben a hónapban is kell mennem uh-ra és laborba, most egy új dokihoz járok, remélem vele könnyebb lesz...

2010. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!