Menstruáció előtt jelentkező láz mitől lehet?
Figyelt kérdés
Sajnos pcos, inzulinrezisztens vagyok és az utóbbi fél évben a korábban rendszeres menstruációm felborult, késik 1-4 hetet és ez az időszak, mikor csúszik a menstruáció, enyhe lázzal, hőemelkedéssel telik. Fél év után egyértelműen látom, hogy ezek a hőemelkedéses napok-hetek mindig a ciklusnak ezen a részén vannak. Van endokrinológusom, nőgyógyászom, akikkel beszélni fogok erről, de addigis érdekel, hogy tapasztalt-e más is ilyet már, és mi lehet ennek az oka. Sajnos neten nem találok erről egyáltalán semmit :(2021. jan. 23. 20:46
1/2 anonim válasza:
A ciklus menstruáció előtti szakaszában, a luteális fázisban magasabb az ember alaphőmérséklete. Ha terhesség áll fenn, akkor még egy kicsit emelkedhet, bár jellemzően még az sem megy hőemelkedésig. Nekem a legmagasabb, amit valaha mértem 37.1 volt a számban, ez normál méréssel csak 36.6-nak felel meg, ha jól tudom.
Az endokrinológust kérdezd majd meg.
2/2 A kérdező kommentje:
Ezt a hőmérsékletes dolgot, amit írsz, tudom. De nekem felmegy akár 38-ig is :(
2021. jan. 24. 10:31
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!