Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit fog tenni a háziorvos, ha...

Mit fog tenni a háziorvos, ha ezzel a problémával fordulok hozzá? Hova fog tovább küldeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyok! 4 éve menstruálok, az utóbbi pár hónapban teljesen megzavarodott, pedig már egy jó ideje beállt teljesen rendszeressé a menstruációm. Most pedig állandóan 3 heteket késik, ki is marad sokszor, stb. A hasam alja pedig kb. egy hónapja sokszor fájdogál, néha csak tompán, valamikor erősebben, szúrdogálást érzek. Nem élek nemi életet, még szűz vagyok. Nem tudom h a rendszertelen ciklus és a fájdalom összefüggésben állhat-e. Anyukám szerint még ne menjünk nőgyógyászhoz, előtte elmegyek a háziorvoshoz, elmondom neki , hogy sokat fáj a hasam. Szerintetek hova fog küldeni? Mondjam neki azt is h rendszertelenné vált hirtelen a ciklusom? Vagy rákérdez majd ilyen nőgyógyászati kérdésekre? Nem fog leszidni, hogy hozzá fordulok ilyen problémákkal és nem egy nőgyógyászhoz? Nő a háziorvosom. Előre is köszönöm a válaszokat! 16L
2010. aug. 13. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Háziorvosok nem jók semmire, de valszeg mond valami okos választ, az mindig tudnak.
2010. aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Leszidni biztos nem fog. Nyugodtan menj el hozzá, de valószínűleg nőgyógyászhoz fog küldeni. Mindent ugyanilyen pontosan mindj el nei, mint itt tetted.
2010. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
mindj el nei = mondj el neki -) bocs
2010. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvos tanácsolni fogja,hogy fordulj nőgyógyászhoz.

Anyukád pedig felelőtlen ha tudja hogy problémád van és nem visz megfelelő orvoshoz!

2010. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mondod el, hogy rendszertelen lett a korábban normális menzeszed, adtál a szarnak egy pofont és FÉLREVEZETTED az orvost. Hasfájással vérvételre fog küldeni, azzal meg nem mész semmire, közli majd, hogy semmi bajod, ami nem igaz. Nem fog rákérdezni a nőgyógyászra sem, hiszen elhallgatod a probléma lényeges részét.

Ha elmondod a teljes igazságot, nőgyógyászhoz fog küldeni, legalábbis ha van egy kis esze.

Úgyhogy meg is spórolhatnátok az utat, egyből nőgyógyászatra kellene menni.

Anyukádnak üzenem, hogy NAGYON gáz, ahogy viselkedik, egyértelmű, hogy probléma van, mire vár? Arra, hogy még nagyobb probléma legyen, ciszta, gyulladás, meddőség?

Úgyhogy ragaszkodjál a saját érdekedben az azonnali nőgyógyászathoz, van gyereknőgyógyászat is a legtöbb helyen.

2010. aug. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a háziorvos felesleges kitérő, de nem hasznontalan dolog elmenni. Viszont ha mész, mindent mondj el, ne hagyd, hogy barkóbázzon, hogy kérdezgessen. Neked is az a legjobb, ha mindent elmondasz, hogy a végére tudjon járni.

A háziorvos nőgyógyászati szakrendelésre fog beutalni, ami nem éppen egy mennyország, ezért azt is csinálhatod, hogy megkéred anyudat, vigyen el a saját nődokijához magánrendelésre. Anyukádnak mindenképpen meg kellene értenie, hogy baj van, és orvoshoz kell menni, nem értem, hogy anya létére ez miért nem esik le neki. De hogy az ő szemét felnyisd menj csak el a háziorvoshoz, hogy adjon egy beutalót. Mert fog, az hétszentség.

2010. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Felesleges a háziorvos, mivel a nőgyógyászatra nem kell beutáló. A nőgyógyászaton is el kell mondanod, hogy kimarad a menzesz és szűz vagy és fáj. Ők tudják, hogy hogyan kell ezt kezelni és hogyan kell egy szűz lányt vizsgálni ettől ne félj. Ha nem nőgyógyászati a probléma, akkor majd ott tanácsolják, hogy háziorvos, vagy beutalnak máshova. Csak menj el, mert az egészségedtől semmi más nem fontosabb.
2010. aug. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én azt mondom, egyáltalán nem butaság elmenni egy háziorvosi kivizsgálásra!!!

nekem az alhasam fájt, a házidoki javasolta a nőgyógyászati kivizsgálást (ahová amúgy is elmentem volna, de a félhivatalos beutaló nyomatékosabbá tette az egészet). ott kizárták, hogy gond van, ezért küldtek tovább a belgyógyászatra. nem biztos, hogy egy nőgyogyó, ha látja, hogy nála nincs gond, javasolni fogja a következő lépést.

szóval, egyiket sem tudod megkerülni: kell a nőgyogyó is, és a házidoki is.

minél hamarabbi jobbulást!

2010. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért nem "merem" mondani a háziorvosnak a rendszertelen menstruációt nehogy azt mondja, hogy "akkor miért nem nőgyógyászhoz mész? " Vagy, nehogy leszidjon. Kedves Utolsó! Te csak annyit mondtál a házi orvosodnak, hogy gyakran fáj az alhasad? És ő egyből nőgyógyászhoz küldött? Vagy rákérdezett, hogy van-e vmi nőgyógyászati problémád? Adott beutalót is? Sokat segítenél ha válaszolnál a kérdéseimre, nagyon hálás lennék tenned:) Köszönöm még egyszer!
2010. aug. 13. 10:04
 10/14 anonim ***** válasza:

szia, én írtam a házidoki-nőgyogyó kombót.


nekem nagyon régóta fájt a hasam (10 év...), és a nőgyógyászok vagy felfázással kezeltek, vagy azt mondták, nincs bajom. egyszer a mostani nőgyógyászom említette, hogy nem nőgyógyásazti eredetű a probléma, hanem valszeg belgyógyászati. akkor nem csináltam vele semmit, de tavaly nyáron egészen nagyon fájt az alhasam - mint amikor meg akar jönni vagy fel van fázva az ember.

így mentem el a házidokihoz, aki megtapizta a hasamat, látta, mennyire érzékeny a legkisebb nyomásra is (már hason sem tudtam aludni).

nekem azért írt mindenhova beutalót, mert cukorbeteg vagyok, és olyan gyógyszereket kell szednem, amelyektől fájhat az ember hasa. azt mondta, hisz a fájdalmaimban, és elküldött nőgyógyászatra, belgyógyászatra (vérvizsgálatra azért nem, mert volt friss a diabetológiáról).

a nőgyógyászaton megcsinálták a szokásos éves rákszűrést, és hosszasan nézték a hasam - azt mondták, minden oké. nagyon meg voltam lepődve, mert tíz évig folyamatosan azt modnták, hogy nőgyogyós bajom van.

mentem tovább a gasztroenterológiára, itt is megtapizták a hasam, mondták: húha.

a belgyógyászaton/gasztroenterológián csináltak egy kolonoszkópiás vizsgálatot (fenéken keresztül felvezetnek egy csövet, és megnézik, minden oké-e). ez is rendben volt, de!

a végén kiderült, hogy egy mondhatni bagatell probléma okozza az egészet (amelynek lehetnek súlyos következményei is): ez nem más, mint a székrekedés, amely társul a belek érzékenységével. Ezt úgy hívják, irritábilis bélszindróma (IBS). Részint hosszabb a bélrendszerem, mint másnak (uncsitesómnak is ilyen, csak neki nem székrekedéses, hanem hasmenéses IBS-e van), másrészről nagyon görcsös a bél - és ez okozza a fájdalmat. Ami másnál sima székelési inger, az nálam komoly alhasi fájdalom.

Egyébként menstruáció előtt nagyon rossz, amikor minden nőnél fokozódik a székrekedés. Az nálam kínszenvedés.


Nem fáj kevésbé a hasam, amióta tudom, hogy ez a helyzet, de jobban érzem magam lelkileg. Amíg azt hittem, nőgyogyós problémáim vannak, nagyon magam alatt voltam. Igyekszem mozgással, egészséges táplálkozással segíteni a helyzetemen.


Látszólag a sztorim nem tartozott ide, de mutatja, milyen sokat segíthet a háziorvos.

És még egy nagy haszna volt annak idején, hogy elmentem hozzá. Ezalatt a kivizsgáláskor derült ki, hogy epekövem van. Egyáltalán nem fájt, nem is tudtam róla, de mivel cukorbeteg vagyok, nagyon kockázatos volt a puszta léte. Úgyhogy azt is gyorsan kikapták :)

2010. aug. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!