Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Iszonyatos hajhullás ellen...

Iszonyatos hajhullás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, gyönyörű hajkoronám van (még) viszont kb 1 hónapja brutálisan hullik a hajam, és nekem eddig soha de soha nem hullott. Ha végigsimítom a hajam úgy 10-15 szál kijön az fix. Már tarthatatlan a lakásban is napomta kell porszívózni, arról nem is beszélve hogy minden ruhám/ágyneműm tiszta haj. Még a bugyimból is naponta 3-4 szálat szedek ki. Érthetetlen hogy kerül oda 🤦🏼‍♀️


Tudom hogy számos oka lehet, hormon, rossz táplálkozás, rossz fog, stressz, vitaminhiany stb.


Úgy érzem talán a stressz ami nálam mindig van, de az már évek óta szóval miért csak most kezdett el hullani ennyire?


Koffeines sampon plusz dm-es hajvitamin segíthet?


Szeretnék vérvételt is beiktatni amint lementek az ünnepek természetesen.


Köszönöm a segítséget, eléggé kétségbe vagyok esve.


U.i: a hajam nincs festve, kiengedve hordom



2020. dec. 18. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem váltottál sampont/balzsamot? A barátnőmnek egy új sampontól kezdett el hullani úgy a haja mint neked. Mire rájött, már csomó kihullott, visszaváltotta a régire és újra kezd dúsabb lenni a haja. Persze okozhatja vashiány is. A vérvétel majd választ ad rá! Azt tanácsolom még hogy vegyél magadnak ilyen hajerősítő vitamint, most nem tudom pontosan melyiket mert fiú vagyok, ilyenekre nincs szükségem, de próbáld még meg azt. :) Remélem megszűnik ez a rémálmod!😃
2020. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyire, hosszú a hajad?

Hosszú haj esetén előfordulhat, hogy a hajhagymák, nem bírják a hajszál súlyát.Ilyenkor érdemes

akár8-10 centimétert, vissza vágatni.Ha ez a gond a hajhullás azonnal megszűnik.

Érdemes hajerősítő vitamint szedni.

2020. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most volt vagva 10 centi a hajambol mert mar el volt vekonyodva a vege. Szoval ezt is kizarnam pont ezert. Nem, nem váltottam semmit. H&S-t használok, mint mindig, illetve a hajvégemre olajat, azt is már évek óta. Mivel tökéletes volt így nekem évek óta ezért nem is kisérleteztem mással. :( Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!!
2020. dec. 18. 15:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Jó ötlet a vérvétel.

Szervezet belső gyulladása, esetleg pajzsmirigy.Egy vércukorszint mérés sem árt.

Jó tanács, hogy hajmosás után ne menj ki egy kis ideig.Várd meg amíg lehül a hajad.Vegyél sapkát.Lehet, hogy megfázott a hajad, úgy hogy észre se vetted

2020. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, a sapkát is szerettem volna írni, hogy hordok rendszeresen :( anyum ezt nagyon belemveste 😂

Ajh most attol is félek kiderül valami szörnyű dolog, a vervetel kapcsan. Aztan majd szedhetek gyogyszereket vagy mutet vagy valami megnagyobb baj. Jaj

2020. dec. 18. 19:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne gondolj a legrosszabbra.

De jó kizárni az ilyesmit.

2020. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bizony, jól írták előttem, ne kongasd azonnal a vészharangot. Amíg nem tudsz biztosat ne aggódj ennyire. :)
2020. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Némi hajhullás természetes. Ha sok a hullás akkor egyértelmü hibára utal. En tudok 2 dolgot ajanlani, egyik belsöleg másik külsőleg. Az egyik egy sampon a másik egy kapszula. Ha érdekes akkor üzenetben meg tudom irni mire hivatkozom
2020. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a legnagyobb jóindulattal azt ajánlom hogy nagyon válogasd meg gondosan mit eszel mert bizonyos ételek építenek bizonyosak rombolnak, még a genetikai adottságunkon is tudnak kicsit változtatni. a haj proteinből épül fel tehát amit ajánlott enni sokat: csirkemell, csirkecomb is, tojás, hagyma, áfonya, lazac máj, hal, olajos magvak. amit nem ajánlott: cukros ételek, szénsavas üdítők, fehérkenyér.

egy másik praktika, fogj egy fej hagymát, vágj le belőle egy szeletet, azt dörzsöld bele a fejbőrödbe. a többit vágd fel és csinálj pörköltet vagy bármit vele. olcsó az biztos, enni meg kell :)

2020. dec. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 sajnos mára ez nem biztos módszer, mert az élelmiszerek tápanyagtartalma drasztikusan csökkent, ez az egyik oka a betegségek kialakulásának.. Az élelmiszerek nem jó minőségüek, sajnos. De meg lehet próbálni..
2020. dec. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!