Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen vizsgálatokat lenne...

Milyen vizsgálatokat lenne érdemes kérnem az orvosomtól, hogy kiderüljön mitől kezdett el hirtelen hullani a hajam és iszonyatosan pattanásos lenni a bőröm?

Figyelt kérdés

Jó pár éve hullik a hajam, kb. felére ritkult, nagyon szép hosszú dús hajam volt, most már inkább ritkás. 1 hónapja még durvábban elkezdett hullani, illetve korpásodik is. Próbáltam már a dm hajvitaminját kb. 1 hónapig, szelént, jódot, omega 3-t szintén 1 hónapig. 3 flakon Alpecint, Helia-d-t, levendulás biosampont, ezek mellett készítettem magamnak levendulás vizet amit bedörzsöltem hajmosáskor a fejbőrömbe, ricinusolajat, sajnos semmi nem vált be. Illetve növeszteni se tudom a meglévő hajszálakat, mert iszonyat durván törik a vége, próbáltam már Yves Rocher pakolást/balzsamot, Garnier kb összes pakolását/balzsamját, folyamatosan használok hajvédőt (heti 2x vasalom a hajam), 2 havonta járok fodrászhoz mindig vágni egy picikét a végéből.


Tini koromban is alig voltak pattanásaim, inkább mitesszeres bőröm (vízhiányos-olajos bőr) volt és felnőttkoromban is ez lett, viszont most pár hónapja iszonyat nagy pattanások jelentek meg főleg a homlokom közepén, szemem alatt az orcámon. Óvatosan nyomom ki amiket ki tudok, majd letisztítom, de ígyis hetekbe telik mire a helye eltűnik. Apró "puklik" is kijöttek a homlokomra, azokat próbálom nyomogatni nem jön belőlük semmi. Próbáltam már a Biodermát, Yves Rocher-t, Neutrogena-t, Mixa-t, levendulás vizet, teafaolajas vizet, nem vált be semmi.


Voltam már nagylaborban (1 hete volt a legutóbbi), a nőgyógyász pár éve a hajhullás miatt elküldött hormonvizsgálatra (vérvételből), tavaly nyáron voltam teljes nőgyógyászati kivizsgáláson, tavaly ősszel nézték a pajzsimiregyet a laborban, voltam gasztroenterológiai kivizsgáláson idén (gyomortükrözés, vastagbéltrüközés, vékonybél CT negatív), néztek lisztérzékenységet is, voltam panoráma röntgenen tavaly ősszel, hasi ultrahangon is voltam idén (epekő kivételével negatív). Minden nagatív lett ezekből.


Most az epekő miatt már 3 hónapja zsírszegény diétát folytatok, illetve egészségesebben étkezem, mégsem lett jobb a helyzet.


Milyen vizsgálatokra lenne érdemes elmennem, mert érzem, hogy valaminek lennie kell, hogy ennyire pattanásos lettem, mint egy tini és ennyire hullik a hajam (nagyon megritkult már elől)? Érdemes költeni mikrokamerás fejbőr vizsgálatra? Vitaminhiányt (D vitamin, B vitaminok stb.) érdemes lenne megnézetni? Vitaminok megnézése vérből OEP/TB támogatott?



2019. márc. 10. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A vitaminhiányt nem érdemes megnézetni, mert amúgy sem káros a szedése. B vitaminok kellenek, ezek meg vízben oldódók. B-MAX vitamint vegyél magadnak, és D vitamint is nyugodtan szedhetsz, mert úgy is mindenki D vitamin hiányos így tél végén. Én gombára tippelek egyébként. Egy próbát megér, hogy kezeld a fejbőrödet Nizoral samponnal. Van még ennél is hatásosabb a Malaseb sampon. Ez viszont nem tudom, hogy itt Magyarországon kapható, vagy csak rendelni tudsz külföldről.
2019. márc. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a hormonok miatt is lehet, érdemes volna ezt is kivizsgálni
2019. márc. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem a fejbőröm tarkó fölött volt nagyon pattanásos, most ismét az, de minden korábbit felülmúl. Korábban az oldotta meg a problémát ideiglenesen, hogy kihúzták egy fogamat ami be volt gyulladva, és kivették a mandulámat (ugye góc volt). Remélem hogy a fogak okozzák csak a problémát, és helyreállítható. Góckutatás lehet hogy mutat valamit neked is (ha még nem voltál).
2019. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem az orrmandulám ki van véve, a torokmandulám az nincs, de nagyon ritkán is vagyok beteg (vírus, megfázás, influenza). Ahol a hajam kezdődik ott is nagyon pattanásos vagyok. Teafaolajat és levendulaolajat használok rendszeresen a fejbőrömre. Tavaly ősszel voltam fogászati góckutatáson, nem találtak semmit, ami hajhullást okozna. Vitaminokat azóta szedek folyamatosan, de nem javult sajnos. Teljes hormontesztet csináltattam, ami jó lett.
2019. júl. 2. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!