Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vélemények, tapasztalatok a...

Vélemények, tapasztalatok a Slinda 4 mg fogamzásgátlóról?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, most kezdem a Slinda nevű fogamzásgátlót szedni, a nógyógyászom ajánlotta. Ha jól tudom ez még elég újszerű készítmény, de ennek ellenére van valakinek személyes tapasztalata, véleménye? :) Esetleg csillapította Nektek a menstruációtok erősségét? Valamilyen mellékhatást mutatott esetleg valakinek?

2020. nov. 30. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Én ma váltottam ki. 6 hete szültem, szoptatok. Még nem vettem be. Majd ha már szedem pl 1 hónapja akkor írok :D de más véleményre is kíváncsi lennék én is :O
2020. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én dec 22 óta szedem. Jan 7.-e óta van gyenge vérzésem tőle.
2021. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.


7 és fél hétre szülés után megjött a menstruációm. Akkor szedtem kb 10 napja a gyógyszert. Igaz, kevesebb volt a vérzés, mint szülés előtt, de soha nem tartott még ilyen sokáig 12 napig volt meg. De tényleg nagyon kevés volt. Nem tudom, hogy a gyógyszer miatt vagy a szülés miatt. Vagy mindkettő

2021. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem semmi hármas. Még nekem is megvan, de úgy "normálisan". Tehát nem csak maszatolok, hanem megtölti a tampont plusz teljesen kiragyásodtam. Terhesség alatt kívántam a szexet, de most egyáltalán nem.
2021. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Hármas vagyok.. Én is kívántam a szexet ugyanúgy terhesség alatt, mint előtte, hogy kb majdnem minden nap is akár. Azon is aggódtam, hogy 6 hét szex nélkül úristen de sok... Ugye szülés után. Tegnap szültem 10 hete és egyáltalán nem kívánom... :/ mondjuk lehet az is közrejátszhat, hogy fáradt vagyok nagyon...
2021. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Sziasztok! 19 éves vagyok, kiskorom óta cukorveteg és én október végén kezdtem el szedni a Slindát. Előtte kb. 1 évig Jangeet szedtem, sajnos az teljesen tönkretette a fizikális (migrének, libidó 0-ra csökkent) és a mentális egészségemet is. Az első hónap után a libidóm teljesen visszatért. A mentális egészségem teljesen helyreállt. Kb a második hónap után a migrénjeim ritkultak, és így nálam normális gyakoriságra tértek vissza. Nem véreztem egészen január közepéig, akkor volt egy 5 napos vérzésem, viszont görcsökre gyógyszert nem kellett bevennem.

Remélem, hogy valakinek tudtam hasznos információval szolgálni. :) Véleményem szerint egy fogamzásgátlónak így kell passzolnia egy emberhez, hogy kb semmilyen mellékhatás nem tapasztalható. Mindenkinek kívánom, hogy legyen egy fogamzásgátlóval ennyire jó tapasztalata, mint nekem a Slindával. :)

2021. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én már bő egy hónapja szedem a Slinda-t. Nyilván nem akarok ennyi idő után nagy következtetéseket levonni, de megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lehet.

Nekem az első héten voltak elég erős fejfájásaim, egy-két émelygés, de aztán ezek elmúltak. A "barnázás" kb a 3. hét végén kezdődött el, de olyan minimális volt, hogy betét se kellett hozzá. Nekem két nappal hamarabb "megjött" még a placebo tabletták szedése előtt, viszont azóta is tart sajnos, remélem hamar elmúlik mert már a második levél negyedik szeménél tartok.

Nekem a fogamzásgátló szedés előtt elég durva menstruációim voltak, nagyon fájt, sokszor rosszul voltam és nagyon véreztem. A fájdalom most fogamzásgátlóval tűrhető, viszont a vérzés az csak kicsit kevesebb, a korábbiakhoz képest.

Még a mellnagyobbodás az amit tapasztaltam, illetve az első levél szedése alatt a libidóm egyenlő volt a nullával és voltak kisebb hangulatingadozásaim, mostanra viszont minden visszaállt a normálra :)

Összességében szerintem nem rossz, bízom benne, hogy majd szépen beáll tőle a menstruációm és hozzászokik a szervezetem.

2021. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Norina955 válasza:
100%
Sziasztok Slinda mellett estem teherbe most vagyok 6 hetes folyamatosan szedtem januárban februárba már nem jött meg...nem bízom már benne többé. Január 29 még megjött 32 napra...utána már nem.
2022. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Sziasztok

2022 áprilisa óta szedem a Slindát, nagyon erős migrén miatt írta ezt fel a nőgyógyászom.

Tapasztalatom nagyon vegyes…van a gyógyszernek előnye is és sajnos hatranya is…

Elsősorban amit furcsaltam hogy ez a gyógyszer mellett nincs menstruacio, az első 3 hónapba nagyon gyenge átmeneti vérzésem volt éppen annyi hogy a fehérneműn nem fehér paca jelent meg hanem halvány barna…

Aztán a 3.hónap után ez a pecsételés megmaradt, de a 13 vagy 14.napon jelentkezett… fel év után vissza mentem az orvoshoz aki azt mondta hogy adjak neki időt meg kb ugyanennyit…utána pár hónapra megszűnt ez a jelenség úgy kb 3 hónapig tartott majd most decemberbe újra jött ez a gyenge vérzés kb 3-4napig tart…

Előnye: migrenem mondhatni megszűnt ami nagy szó mert hetente 2-3 napra le terített

Hatranya: hüvelyi szárazság, viszketés, hüvelyi fertőzések és abszolút nem úgy kivanom a párom mint az előtt…időnként fajdalmas együttlét

2023. jan. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én kb 2020.december óta szedem (én vagyok az első válaszoló..).


Mivel eltelt már több, mint 2 év.. ugyanazt tudom mondani , mint a 9-es válaszoló.

Alig van menstruáció, sőt , szinte nincs is ... De össze-vissza vérezgetés, az van. (Nagyon kis mennyiségben).

Volt, hogy 3-4 hónapig semmi, utána pl egy hónapban 2x is 3-4 napig... De nagyon kevés, szinte barnás valami...


Ami a szexet illeti.. én is tapasztalom, hogy a libidóm 0. Ezelőtt nem ilyen volt...

2023. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!