Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valakinak PCOS?

Valakinak PCOS?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy nagy valoszínűséggel PCOS-em van. Még kell pár vizsgálat, csak azután kapok kezelést.

Nekem a tüneteim a kimaradó menstuáció és hajhullás a magas tesztoszteron miatt.

Az endokrinológus azt mondta, hogy fogamzásgátló vagy Metformin. Elég tisztában vagyok, hogy melyik micsoda, hatásaik. Amiket hallottam, tanultam a fogamzásgátlóról, azt nagyon nem szedném. Persze azt fogom venni, amit inkább mond az orvos.

Kinek mi a tapasztasztalata ezekkel a gyógyszerekkel? Hosszú távon mik voltak a hatások? Akinek hullt a haja, az helyrejött? Engem jelenleg ez készít ki. Persze a többi következmény is fontos, csak azok nem annyira aktuálisok.

Nem vagyok túlsúlyos. 163 cm, 5o kg.

21/L



2020. okt. 12. 13:53
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, valakinek*

Nem tudom hogy néztem el

2020. okt. 12. 13:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Hali!


Nekem elég durván hullot a hajam csomókban, inszomniám és depresszióm volt.

Jelenleg mind a kettőt szedem és nincs gondom se az alvással se a depresszióval se a hajammal.

Sokan leszólják a fogamzásgátlót, de én csak pozitívat tudok róla mondani.

A metformintól meg több édességet kívánok. Igazából annak nem érzem egyedül a hatását, de kitatások szerint a kettő együtt szól nagyot.

2020. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A hajad helyrejött teljesen? Újra kinőtt? Nekem alapból elég kevés hajam van, de most láthatólag meg van ritkulva mégjobban.
2020. okt. 13. 13:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy darab nem hullik mióta szedem.
2020. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!