Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnapután terhességi UH-ra...

Holnapután terhességi UH-ra megyek, és azt mondták, hogy 1 litert igyak előtte, de ki fogom bírni?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy igyak meg vizsgálat előtt egy órával legalább 1 liter vizet, hogy mire a vizsgálatra sor kerül, a hólyag nagyon tele legyen, vagyis már nagyon kelljen addigra pisilni. Szinte biztos vagyok benne, ha ennyit iszok nem fogom egy óráig kibírni, és nem tudom meddig tart ezután még maga a vizsgálat.? - Vagy mi van, ha többet kell várni? Ciki lenne, ha nem bírnám ki, és el kéne menni előtte wc-re, de attól még jobban félek, hogy még éppen kibírom ugyan a vizsgálat kezdetéig, viszont majd bent, a vizsgálat alatt pisilem össze magam. Fura is lenne közben kirohanni, hogy bocs, de jövök azonnal...

Ja, és úgy tudom nem egészséges a vizeletet nagyon visszatartani. - Ez ilyenkor nem számít?

Szóval segítsetek, ha voltatok már UH-n, hogy ez hogyan zajlik, mennyit ittatok előtte, és tényleg 1 órát kell várni stb..? Mi van, ha kevesebbet iszok, akkor eredménytelen lesz a vizsgálat?

Bocs a sok kérdésért, és előre is köszönöm! :))


2008. nov. 27. 01:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj PONT egy litert meginni, ez csak hozzávetőleges.Azért kell, hogy jól lehessen mindent látni, szóval nem éri meg "elspórolni" az ivást, mert úgyis vissza kell jönnöd. Engem kiküldtek inni :)


Nem egészséges tartogatni, de ezegyszer ki lehet bírni, az inkább, hogy ne tartogassuk arra értendő, hogy ne váljon ez szokásunká.

2008. nov. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondtak, hogy legyen a hugyholyagom relative tele, ha meg nem vagyok 12 hetes. Most azt probalgatom, hogy ha reggel 9-re kell mennem, akkor kb mennyit kell innom, hogy 9-kor mar kelljen pisilnem, de meg birjam 10-ig. Szoval edzek.

En is nagyon ideges vagyok emiatt, de mar nagyon varom. Bar en az UH-kor mar 12 hetes es 4 napos leszek a menszi alapjan. Bar ott meg majd lehet, hogy kiderul, hogy teljesen mashol tartok, mint gondoltam.

2008. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Én 11 hetes lehetek. Szerinted mennyi az, hogy reletíve tele? - Amikor kicsit kell pisilned? Nekem azt mondták akkor jó, ha nagyon már kell. Úgy látszik mindenhol máshogy mondják. és azt is mondták nekem, hogy 1 órával elötte (9-kor, mert 10-re megyek) pisiljek, és akkor igyam meg az 1 litert és akkor lesz jó az eredmény.

Te azért próbálod kibírni 9-10-ig, hogy hátha 10-ig elhúzódik a kezelés? - Azt is jó lenne tudni, meddig tart..? Most én is edzek, és azt próbálom, hogy mennyit igyak, hogy ivás után összesen 2 órát bírjam a biztonság kedvéért, hátha elhúzódik stb..

Estleg mond el Te mire jutottál? - Te is holnap mész..?

2008. nov. 27. 11:49
 4/5 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem kel teleinnod magad én azt szoktam csinálni,hogy mielőtt elindulok előtte egy negyed-fél órával megiszok egy bögre teát és sosem volt problémám az UH-val!
2008. nov. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

en majd december 9-en megyek. Szoval; meg messze van nagyon.

Sok sikert!

a bogre tea 1 oraval elotte jonak tunik. Kb igy jon ki nekem is. En ugy tervezem, indulas elott iszok majd 1 pohar vizet, vagy hasonlot. Kb fel ora az ut a korhazig. Akkor lesz is a holyagomban, de ki is birom majd.

Igen, azert 10-ig nezegetem, mert nem tudom, meddig huzodik a vizsgalat.

2008. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!