Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » NuvaRing hüvelygyűrű felhelyez...

NuvaRing hüvelygyűrű felhelyezését el lehet rontani?

Figyelt kérdés

Most vagyok az első gyűrű használat előtt és az érdekelne,hogy milyen a helyes / ill. helytelen felhelyezés?

Bárhol is van a gyűrű védettséget nyújt? Ha elcsúszkál a felhelyezetthez képest akkor már nem hat?

Nektek elszokott mozdulni a helyéről vagy kiesett már valamelyikőtöknek?


2010. aug. 3. 15:52
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia! Én pár napja helyeztem fel a harmadik gyűrűt. Meg kell mondanom, hogy halálra idegesített nagyjából végig az első hónapban, mert új volt és nem tudtam, hogy jó helyen van-e. Elmentem a dokihoz, hogy nézze meg, jó helyen van-e, azt mondta, hogy amíg hüvelyen belül van, tehát nem csúszott ki, addig jó helyen van. Maximum kényelmetlen, mert érezheted, hogy ott van. Rém egyszerű: elmész a mosdóba és feljebb tolod egy kicsivel.

Egyszerű feltenni, összenyomod a közepén, és behelyezed. Szét fog nyílni karikává, de attól fel tudod helyezni. A betegtájékoztatóban is írják, hogy a hatékonyság nem függ a pontos elhelyezkedésétől. Legyen benned, ennyi.

Néha elmozdul, de csak akkor, ha rosszul tettem föl, vagy mondjuk erőlködéstől is elmozdulhat (ahogy egy tampon is...) Kiesni még sosem esett ki.

A legfontosabb, hogy időben vedd ki és helyezd föl. 1-2 óra késés belefér, de figyelj oda rá. Javaslom a telefonos emlékeztetőt :)

2010. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

szia. és gyakran kellett feljebb tolnod? mert ez nem hangzik túl jól... :( főleg,hogy azért váltok tablettáról mert mellette folyamatosan hüvelyfertőzéseim voltak és a nődokim azt mondta,hogy lehet a hormontartalom változás már elég ahhoz,hogy ez megszűnjön. bevallom egy kicsit tartok attól,hogy pont ott lent/bent van és ezért még több panaszt fog okozni meghát nem szeretném növelni a dolgot azzal,hogy folyamatosan felnyomkodom ha azt érzem,hogy nincs a helyén. de kb olyan érzés amikor "rossz" helyen van mintha megtelt volna a tampon?

több helyen is olvastam,h libidócsökkenést okoz.. nekem a tabival (úgy érzem) nem voltak ilyeneim..hát ez elég elkeserítő,mert ha még az is lenne. hát nem tudom :(:(

2010. aug. 3. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!