Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációs ciklus melyik...

A menstruációs ciklus melyik napjain legkönnyebb teherbe esni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy pontosan hogy kell számolni a ciklust, és hogy ennek alapján hogy lehet "védekezni" vagy épp könnyíteni a teherbeesést. Azok válaszát várom, aki biztosan tudja! Előre is köszönöm :)
2010. aug. 3. 14:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Általában igen. Megnézed, hogy milyen hosszú a ciklusod, és a következő menzesz (valószínűsíthető) időpontjától visszaszámolsz 14 napot. Vagy inkább 12-16 napot:D

De ahogy már írták, de ez sem mindig pontos. Egyrészt nem mindenkinek ugyanolyan hosszú a luteális szakasza, másrészt egy ciklusban több peteérés is lehet:)


Inkább mérd a hődet, vagy vegyél ovu tesztet:)


"Az egyik legismertebb módszer a hőmérőzés, amelynek lényege, hogy a ciklus második felében, a petefészekben termelődő progeszteron hatására az alaphőmérséklet néhány tized fokkal megemelkedik és ez az emelkedés egészen a menstruációig (vagy az előtte lévő 1-2 napig) fennáll.


A hőmérőzést a ciklus első napján vagy a menstruáció utáni első napon kezdjük.


Az alaphőmérsékletet mindig közvetlenül ébredés után mérjük (minimum 5 óra alvás után), még mielőtt az ágyból kikelnénk, lehetőleg minden nap azonos időben. Kizárólag testüregben (szájban nyelv alatt, hüvelyben, végbélben) mért hőmérséklet értékelhető.

A szabályos görbén a ciklus első felében a hőmérséklet alacsonyabb, majd közvetlenül az ovuláció előtt hirtelen leesik (figyelem: ez nem mindenkinél történik meg). Az ovuláció után 24-48 órával a hőmérséklet hirtelen vagy fokozatosan megemelkedik és a ciklus második felében a hő pár tized fokkal magasabb a ciklus első felében mért eredményhez képest."


Teljes cikk: [link]

2010. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2010. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy csinálom h gumi + naptár módszer, de még így is aggódom! Pedig ritkán vagyunk együtt, talán max 5x egy hónapban, ennek ellenére rettegek :( Amúgy eddig semmi baj nem volt és bejött.

Ez az oldal ahol nézni szoktam:

[link]

20/L

2010. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Akkor lélektársak vagyunk :D Én is mindig parázok, mindenki szerint túlzásba viszem, de szerintem jobb félni mint megijedni, nem?? Főleg ilyen esetben...

Köszönöm a segítőkész válaszokat :)

2010. aug. 3. 15:41
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát én 20 évesen még nem igen szeretnék anyuka lenni! :) Nem az alakom meg ilyenek miatt hanem a gyerek miatt! Kell azért még pár dolog (munka, lakás) ahhoz h én bevállaljak egy bébit. Ez csak az ő érdeke :)
2010. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!