Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációs ciklus melyik...

A menstruációs ciklus melyik napjain legkönnyebb teherbe esni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy pontosan hogy kell számolni a ciklust, és hogy ennek alapján hogy lehet "védekezni" vagy épp könnyíteni a teherbeesést. Azok válaszát várom, aki biztosan tudja! Előre is köszönöm :)
2010. aug. 3. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ciklus.hu...

a naptármódszeres "védekezés" meg nem védekezés

2010. aug. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
a menstruációdtól kell visszaszámolni 14 napot és akkor volt a tüszőrepedésed. a módszer pontos, csak az vele a baj, hogy utólag lehet kiszámolni, nem előre. (28 napos ciklus esetén pont félidőben van. de bármikor jöhet egy ettől eltérő ciklus és akkor már buktátok az egészet) nem olyan drága az óvszer, tessék megvenni! ha meg nem megy, akkor oldjátok meg máshogy. egy baba, vagy abortusz sokkal több pénzbe kerül
2010. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem védekezés, ezért tettem idézőjelbe!! Csak én még óvszerrel is annyira félek egy nemkívánt terhességtől, hogy jobbnak látom, ha ezt is figyelembe veszem... azért kösz :)
2010. aug. 3. 14:10
 4/15 anonim ***** válasza:
ja! nem kell ennyire félni azért. ha megfelelően használjátok, elég megbízható
2010. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Na azért ne általánosítsunk..nem mindenkinek a 14.napon van..nekem sosem..általában 10-11.napon van tüszőrepedésem..tudom mivel uh-val többször nézték..tehát ha én tudatlanul a 14 nap környékétől nem védekeznék csak akkor már lenne egy halom gyerekem..tehát egyénfüggő..akár már a 8.naptól is lehet..
2010. aug. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

nem azt írtam, hogy a 14.-en van. hanem amikor a következő menstruáció megjön onnantól visszafele a 14. napon. (esetleg 12-16)


ha neked a 11-en szokott lenni, akkor valószínűleg 28 napnál rövidebb ciklusaid vannak.

2010. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
tévedsz, a ciklusaim mindig 29 naposak..hoszabb a luteális fázisom az igaz de orvosom szerint ez normális
2010. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor bármilyen hosszú a ciklus, mindig kb. 14 napot kell visszaszámolni?
2010. aug. 3. 14:18
 9/15 anonim ***** válasza:

az 18 napos luteális fázist (a ciklus 2. felének a hossza, a tüszőrepesétől számítva - ezt azért írom, hátha nem tudja a kérdező) jelent. nem láttam még ilyen hosszút, pedig nézegettem elég hőgörbét, amióta babát tervezünk. de ha az orvos szerint rendben, akkor jó.


de ismét ugyanazt írnám a kérdésre. nem volt benne általánosítás. azt nem tudom kitalálni, ha a kérdező valamilyen hormonális rendellenesség miatt ettől eltérő ciklussal rendelkezik.

2010. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
kérdező: íme az élő példa. az előbbi válaszoló esetében 18-at. de van, hogy kevesebbet, pl ún. sárgatest elégtelenség problémája miatt. de ha minden ok, akkor 12-16 napot.
2010. aug. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!