Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gomba miatt a fehérneműt...

Gomba miatt a fehérneműt hallottam, hogy ki szokták főzni, ezt hogy kell csinálni? Nem elég ha kimosom kb.60fokon? Vagy többen kellene?

Figyelt kérdés
2008. nov. 22. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem vàltsd le a fehérnemüidet.

Én is jàrtam màr igy,hiàba kimostam magas höfokon,idövel visszajött a gomba.

Igazàbol az se mindegy ,milyen anyagu a fehérnemü,a müszàlassal nem érdemes bajlodni.

100%-OS pamut alsonemüt hordj,azzal sok kellemetlenséget meguszol,ràadàsul a pamutot moshatod 95 fokon is.

Amugy a kifözés elvileg tényleg kifözést jelent.

Nagynyàinkkoràban làbasban tettek fel vizet föni,és abban fözték i a bacilusos ruhàkat!

Ma màr ez nem divat,de a 60 fokos mosàs szerintem nem elég.

2008. nov. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
100%os fehérneműt nem láttam még maximum mama bugyisat és nem tangát vagy franciát.én nem hordok rendes bugyit .amugy a mostaniak is 85%osak általában, mert eddig csak olyat találtam.
2008. nov. 22. 10:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van pedig,csak nem a kinai üzletekben.

Tudom,egy fehérnemü butikban több pénzt kell otthagyni,de az egészséged fontosabb.

Ne hidd hog én "mama"bugyit hordok,21 éves vagyok,és igen csak adok az öltözködésre.

De jol ki kell nyitni a szemed vàsàrlàskor.

Persze csipke bugyit nem fogsz talàlni,söt.

De vannak kifejezetten szép alsonemük is pamutbol.

Menj be egy nagyobb fehérnemü boltba,ott lenni kell 100%-osnak.

Ha nem oldhato meg,akkor nem tudom,egy darabig jol leszel,aztàn majd jönnek a mellékhatàsok.

Nekem 15 -éves koromtol,19 éves koromig volt gombàs fertözésem.

Màr a legdràgàbb magànorvostis felkerestem gyogyszerért,aztàn kiderült hogy müszàlas fehérnemüre allergiàs vagyok.

Szoval ne érts félre,csak sajàt tapasztalatomat irtam le.

Inkàbb 10 darab dràgàbb pamut alsonemü legyen a szekrényedbenmint 100 müsszàlas,egészségtelen.

Esetleg hasznàlj rendszeresen intim mosakodogélt,plussz tisztasgi betétet,éjjel meg ne hordj alsonemüt alvàshoz,a börödnek szüksége van levegözésre

2008. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

intim mosakodógélt hazsnálok, éjjel bugyi náálkül??? huu hát nemtudom, félek hogy ugy is elkapok valamit :S.meg nem kellemes érzés lehet az :(,egy 100%os francia vagy tanga bugyi kb. menyibe kerül egy fehérneműboltban??


neked hogy mult el a folyton visszatérő gomba?én 2éve küzdöm vele és 17vagyok most.

2008. nov. 22. 14:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel bugyi nélkül eleinte kellemetlen,de a böröd csak igy tud levegözni.

Persze menstruàcios idöben hordj bugyit.

Amugy bugyit nem viselsz,még pizsamanadràgot vehetsz fel,ami nem szük,tehàt nem tapad a nemi szervedhez.

Egy ilyen bugyi ha jol is nézzen ki,akkor akàr 2-3000 forintba is kerülhet,sajnos,de mondom inkàbb igy ,mint betegen.

Nekem nehezen mult el.

Kiprobàltam 100 fajta tablettàt,kupot,ecsetelöt is...

Màr az édességröl is lemondtam,mert azt mondtàk a tulzott édességfogyasztàs miatt is kialakulhat.

Végül egy magàn orvos segitsége àltal àlltam àt a gyakrabb pamut bugyi viselésöre(néha ha discoba mentem én is felvettem a müszàlas tangàt,de hétköznap ki làtja????????????????????'

Plussz intim zuhany(müanyag valami,amibe vizet plussz pezsgötablettàt tettem,és azt felhelyeztem a hüvelybe,és ugy mostam ki magam(hetii egy alaklom

Rossmannba,dm-ben talàlsz ilyen intim zuhany tabit,plussz segédeszközt hozzà.

Aztàn intim mosakodogél naponta zuhanyozva....

Illatmentes tisztasàgi betét a bugyiba.

Rendszeresen szörtelenitem magam teljesen lennt.

És minden pisilésutàn nedves törlökendövel törlöm meg magam.

Arra vigyàzz hogy nyilvànos wc-re ne ülj,vagy ha nem birod ki,akkor elööte tegyél sok papirt az ülökére!

Nehogy a baràtnöd utàn vegyél fel alsonemüt!!!!!!!!!!!!!

Ja és ha van baràtod,akivel nem védekeztöl,akkor ö is megfertözödött,hiàba gyogyitod magad,ö vissza fog fertözni.

Soha ne legyél gumi nélkül a pasiddal!

Ha igen akkor hasznàljon kenöcsöt(canesten,te is gyogyitsd ki magad,és utàna legyél csak vele,de csak ha meggyözödtél hogy nem lép félre stb....

Ha önkielégitel is,vigyàzz milyen segédeszközzel,azàltal is gyorsan megbetegedhetsz,föleg ha a kezedddel,és azon keresztül sok baci bejut a nemi szervedbe.

Ezek voltak a lényeges dolgok,én ezek betartàsàval immàrom 3. éve nem kaptam el semmit!

Nagyon rossz volt régen.

Mondig vakartam volna lennt magam,de màra elmult,a sok higiénia àltal.

Ja és ha zuhanyzol akkor a nemi szervedre külön törölközö!

Ne olyan amibe az arcod,meg a làbad törlöd.

Egy kis kézi kendö elég oda,de az legyen mindig friss!

2008. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Főzze ki a kórokozót! Az alsónemű kifőzése vagy 24 órára fertőtlenítőbe történő áztatása elöli a kórokozókat. Ha nem biztos a hatásban, egy ideig ki is vasalhatja a kényesebb területen ruhaneműit. Még hatásosabb, ha a párjáét sem felejti ki.

Ne használjon hintőport! Ugyanis a keményítő tökéletes táptalaj a gombák növekedéséhez, a legtöbb testápoló púder pedig sok keményítőt tartalmaz.

Csak természetes síkosítót használjon a nemi aktushoz - amennyiben szükséges, pl. joghurtot vagy kefirt, mert ez nem tartalmaz irritáló anyagokat - ezért nem jó tehát még az illóolajos babaolaj sem.

Kerüljön minden mesterséges anyagot! A fogamzásgátlók, a mesterséges hüvelyirrigálók, az intim dezodorok fokozzák a nőgyógyászai zóna érzékenységét, súlyosbítják a tüneteket.

Vegyen tengeri sós-ecetes ülőfürdőt: tegyen a vízbe kb. fél csészényi tengeri sót és ugyanannyi ecetet! Térdeit széttárva üljön a kádba, és addig maradjon benne, míg a víz ki nem hűl.

Közösülés előtt és után is mosakodjon meg tejsavas intimszappannal! Ha mindketten ügyelnek a higiénére, kisebb lesz a fertőzés esélye!

Csak pamuttampont és -betétet használjon! Az alsóneműje és a nadrágja is természetes anyagú legyen, mert a műszálas nem jól szellőzik, s jó fészket teremt a kórokozóknak.

Szedjen grépfrútmagcseppet (nem keserűt!) 2-3 hétig 3-4x30 cseppet! Fertőtlenítős lemosáshoz használhat keserűkivonatot is, a hígítási arány: 1 lavór vízbe 1 teáskanál cseppet kell tenni.

Igyon La pacho (Actimun) és/vagy Echinacea teát, 2 hétig 3-4 csészényit, édesítés nélkül!

Szedjen fokhagymakapszulát - mert kiváló természetes csíraölő: 2-3x1-2 kapszula 3 hétig evés után!

Tartson cink- és szelénkúrát: elősegítik a kórokozók leküzdését!

Próbálja helyreállítani a normális baktériumflórát tejsavbakérium-készítménnyel, diétával és immunerősítő macskakarom-tablettával!


A fertőzés megelőzésére a következő lehetőségeink vannak:


- A szükségtelen antibiotikus kezelés kerülése. Csak olyan esetben szedjünk (és rendeljünk!) antibiotikumot, amikor az feltétlenül szükséges. Nem szükséges minden nátha miatt antibiotikumot szedni.


- Fokozott testi higiéné, a hajlatok tisztán és szárazon tartása (lefogyás).


- A környezetben található gombaforrások irtása, pl. a fürdőszobák mindig legyenek szárazak, jól szellőzöttek, a csempék közötti porózus fúga is gyakran a gombák melegágya! Továbbá a nem jól szellőző, műszálas fehérnemű használata is elősegíti a gombák szaporodását. Az ideális az lenne, ha alsóneműnket csak vasalás után vennénk fel.


- Gyakoribb a gombás hüvelyi fertőzés cukorbetegek körében, ha a cukorbeállítás nem jó, a vércukor értéke magas. Ebből a közismert tényből többen arra a következtetésre is jutottak, hogy a fertőzés cukorszegény diétával megelőzhető, de ezt még senki sem igazolta tudományos igényességgel.


hüvely gombás fertőzésének leggyakoribb oka a hüvelyflóra egyensúlyának felborulása. Ennek hátterében számos tényező állhat, melyek befolyásolják a folyamatot (antibiotikum szedése, szülés utáni időszak, legyengült immunrendszer, műtét). Ilyenkor azok a baktériumok, melyek mindig is jelen voltak a nyálkahártyán, anélkül, hogy káros hatást fejtettek volna ki, elkezdenek elszaporodni, és túlsúlyba kerülnek más mikroorganizmusokhoz képest, felborítva az egyensúlyi állapotot. Ilyen esetben a hüvely ellenállóképessége legyengül és ez lehetőséget biztosít bizonyos gombafajok elszaporodásának is.

Egészséges nőknél a gombás fertőzés kialakulhat szexuális úton, nyilvános WC illetve uszoda használata következtében, valamint nem megfelelő tisztálkodás miatt.



EZEKET PLUSSZBA BELINKELTEM NEKED!

2008. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

huuu hazsnos tanácsok köszönöm szépen,kipróbálom ,amit lesz pénzem pamut bugyira:D. Nah most részletezem a helyzetemet:

1. hát bugyi nélkül nem tudom elképzelni csak ha a párommal alszunk :),megjegyzem nem lép félre, már 3éve vagyunk együtt és csak együtt!

2. én is kaptam már 100féle kúpot, de most először szájon át szedhető tabit is, remélem ez hatni fog.

3. intim zuhanyt hazsnálok, de nekem a dokim azt mondta hogy havonta kell 5napon át, de én ugy tudtam hogy hetente egyszer ,de ő azt mondja hogy nem mert az káros, hát nem tudom. Jah és nekem erős folyásom van, akkor hogy aludjak bugyi nélkül? :(

4. Lactacydot minden nap használok zuhanyzáskor, nélküli nem is tudnék élni :)

5. Hát én illatosítot Discret tiszatságit használok, de akkor váltok illatmentesre. van a discretnél is igaz? Vagy jobb a carefree pamut változata? Jah amugy meg tampont használok, azt is hallottam hogy attól is lehet ,de a dokim még nem mondta hogy hanyagoljam :S

6. Wc-re nem ülök rá, csak úgy hogy telerakom papírral

7. Köszi a barátnőm bugyijából nem kérek, annyi eszem van :)

8. Fogamzásgátlóval védekezünk, őt is szoktuk kenni canesten krémmel, iaz neki nincsenek tünetei :( Elág vajon ha 1héti keni magát? a doki nem mondtott rá semmit csak azt hogy kenjük.

9. nem masztizok

10. a törölközőt még bevetem


köszönöm a tanácsokat,remélem még tudsz nekem pár kérdésre válaszolni,amiket itt feltettem pár pontban :)

2008. nov. 22. 18:49
 8/9 A kérdező kommentje:
fuu hát köszi! Jó sok minden van itt.....
2008. nov. 22. 18:59
 9/9 anonim válasza:
jézus, szegény..
2013. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!