Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20 éves vagyok és vmi baj...

20 éves vagyok és vmi baj lehet velem nőgyógyászatilag?!

Figyelt kérdés
Egy éve álltam le fogamzásgátlóval. Nem volt azóta olyan, hogy minden menstruációm időben jött volna meg! Főleg az utóbbi fél évben! 16 nap, 22 nap, 32 nap, legutóbbi 41 nap! A mostani már 1.5 hete késik,volt már barnás folyásom, vagy 2 hete...most megint van halványbarna. De már kb egy hónapja fájnak a melleim, iszonyúan. Vannak benne csomók is! Terhességi tesztet csináltam tegnap, negativ lett! Mire számítsak? Holnap megyek nőgyógyászhoz. Lehet ciszta vagy valami hasonló?
2010. júl. 22. 21:03
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Az egy dolog,hogy a teszt negatívat mutat.

Szerintem baba lesz!!!!! :-))

Legalábbis a folyás és a melled keménysége erre utal!!


Babát szeretnél,hogy le álltál a tablettával??


Írj,hogy mi volt a dokinál!!

2010. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
NEM Egyátalán nem szeretnék babát! Leálltam vele, mert nem tett jót a szervezetemnek!!!
2010. júl. 22. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:

És még hogy a fogamzásgátló nem okoz semmi bajt.

Remélem, tényleg nem komolyabb! De azért huzamosabb időn át romboltad a hormonrendszeredet, kicsit gondolom most meg van keveredve. Tényleg remélem, hogy csak ideiglenesen, és helyreáll a rend!

2010. júl. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy terhes vagy, ne aggódj.

A tabi ilyen. Sok embernek nem okoz problémát, sok embernek meg igen. Amikor szedted, gyakorlatilag ki volt kapcsolva a petefészked. Most a szervezed próbál visszaállni. Remélhetőleg be fog állni egy idő után, bár 1 évv az már elég sok.


Megj: Érdekes, hogy az ilyen kérdéseket a nagy tablettapártiak sosem veszik észre.

2010. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Megj: Érdekes, hogy az ilyen kérdéseket a nagy tablettapártiak sosem veszik észre."

OFF: mert nem akarják. Tény, hogy a tabletta egy nagyszerű találmány, meg hogy az utóbbi 10-20 évben is sokat fejlődtek, de attól még mindig hormonális készítményről van szó, ami a hormonrendszert nagyon fel tudja borítani. Nyilván, mert elég durván beavatkozik a szervezet természetes folyamataiba. Sokan erről nem vesznek tudomást. Az a baj, hogy sok orvos sem figyelmeztet rá, hogy azért nem teljesen kockázatmentes. Odamegy egy 16 éves, lazán felírja neki a tabit, holott illene felvilágosítania a lehetséges veszélyekről is.

Bocsánat a kedves kérdezőtől, nem őt akartam oltani, nyilván őt sem világosították fel, hogy mekkora rizikó is egy fogamzásgátló. Ahogy mondod, az emebrek felének semmi baja nem lesz tőle, ők nagyban fogják pártolni, a másik felének meg kisebb-nagyobb gondjai akadnak. Ők azok, akiket ha meg is szólalnak, a másik csoport lehurrog. És valóban, súlyos következménye csak a tablettát használók 1-2%-ánál van, de akinél ez bekövetkezik, utólag nem fogja vígasztalni, hogy ő csak 1-2% volt.

Én inkább a gumira szavazok, az nem csak a terhesség ellen véd. :)

2010. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tennék hozzá az előzőhoz (tablettát ellenző), hogy inkább a tabletta 1% mellékhatással, mint védekezés nélküli (vagy rossz védekezés, mert a 16 éves nem tudja használni) szex, terhesség, abortusz (nagyobb a kockázata, mint 1%), meddőség (nagyobb mint 1%-ban), kukába dobott gyerekek, félbe szakított tanulmányok, munkanélküliség (bizonyítvány híján), a munkanélküliek finanszírozása az én adómból, tönkrement életek (leányanyák és gyerekeik).


Nincs jó megoldás, de van rossz és rosszabb.

A tabletta ma már nagyon biztonságos módszer, tény, hogy van kockázata, de minek nincs, ennyi erővel ne vegyél be fájdalomcsillapítót se. Sokan zabálják a nagydózisú vitaminokat, mert beveszik, hogy nem lehet vitamint túladagolni. De egyrészt lehet (pl. A vitamint, aminek súlyos következményei vannak), másrészt azt senki nem mondja el nekik, hogy ez csak a növényekkel megevett vitaminra vonatkozik. A tabiban lévő ugyanis nem szívódik fel úgy, viszont a vivőanyagok (mert a tabi nem tiszta vitaminból áll, még ha ezt állítják, akkor sem) felhalmozódnak a májban és károsítják.


Pedig ez csak vitamin volt, és semmivel sem biztonságosabb, mint a fog. gátló. Csak a vitamint recept nélkül zabálhatja mindenki, a fog. gátlót meg elvileg orvos ellenőrzi.

2010. júl. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Mi volt a dokinál??


Első válaszoló vagyok

2010. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!