Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Cypromix fogamzásgátló csak...

A Cypromix fogamzásgátló csak a cisztáimat szünteti meg (PCO), vagy az agyamban lévő hipofízis daganatot is visszahúzza?

Figyelt kérdés
a fél év szedés után ha már abbahagytam akkor lehet tőle végre peteérésem, vagy ahoz ez a bogyó nem elég?
2010. júl. 19. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Erősen gyanítom, hogy nem. A fogamzásgátló tabletta (mert végül is mondhatni, hogy a cypromix az) leállítja a petefészek működést. Nem kezdenek el érni a peték, így ciszta sem lesz belőlük. De a PCOS problémát inkább csak elfedi, nem oldja meg.

Én nem hiszem, hogy bármilyen hatással is lenne a hipofízisre.

A szőrösödést és a pattanásokat pedig az antiandrogén hatása miatt szünteti meg.

Azt javaslom, keress fel egy jó endokrinológust, vagy egy megbízható nőgyógyászt, ha babár szeretnél.

PCO-ra pl metformint szoktak felírni, az nem tudom pontosan hogy működik, de úgy tudom helyre teheti a peteérést. De ha az nem működik, biztos vannak peteérést segítő gyógyszerek:)

De tényleg fordulj vele szakorvoshoz!!

(www.pcos.hu oldalon sok érdekes dolgot olvashatsz erről a betegségről)

2010. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

szia


nos én már járok endokrinológushoz, és még várnék a babával, és nekem bogyó szedése nélkül sem nagyon volt peteérésem, csak félek, hogy nem nézik a daganatot, és nem is kezelik, akkor nem javulok meg, anno bromocryptin richtert írtak fel a daganatra, de attól rosszúl voltam, utána derült csak ki hogy PCO s vagyok, és az is úgy h én gyanakodtam rá és elmentem dokikhoz. előszőr radiológia (hasi UH meg emlú UH) aztán nődoki tanácsára házi orvos elküldött belgyógyászhoz (gasztroenterológus) aztán ő MR re, ami többet mutatott mint annó a CT, végül endo dokinál kötöttem ki

2010. júl. 19. 21:42
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát ez elég necces. Egyik orvos sem foglalkozott a hipofízis daganatoddal? Csak mert lehet, hogy ha azt normálisan kezelnék, akkor a többi probléma is elmúlna...

Esetleg egy neurológus? Vagy nem tudom ki foglalkozna ezzel:/ De szerintem tényleg az alap problémát kellene kezetetni.

2010. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

hát bizonyos időközönként szabad csak MR re menni, de tavaly októberbe nézték előszőr és eddig utonjára


szal azóta minden lapomra ráírják h az a bajom, de nincsenek rossz tüneteim vele kapcsiban, kell beutaló a numerológiára?

azt mondják a pco nem gyógyítható, de ha megszűnne az agydaganat akkor a pco is elmúlhatna végleg?


Azt mondták örökletes nálam ez a betegség, de rajtam máshogy jött ki, apunak és tesónak a palyzsmirigyével voltak gondok, társbetegség


a fejem nem fáj, viszont tuti h az termeli a hormont, és félek h az inzulinom is magas és nem úgy hat ahogy kéne, mer nagy valószínűséggel folyton ugrál a cukrom, gyakrabban esik le....


és ez lehet pco tól ha jól tudom


holnap kapom meg az eredményt

2010. júl. 19. 23:55
 5/17 anonim ***** válasza:

A PCO igenis gyógyítható, ha időben észreveszik a betegséget. A PCO okozza a cukorszint ingadozását, vagyis az inzulin rezisztens, ezáltal mindig fent marad és mindig éhesnek érzi magát az ember.

Ha hipofízis daganat miatt van a PCO-d, akkor nem lehet anyagcsere betegség is. Vagy egyik vagy másik okozza.

A daganattal ideggyógyászati szakrendelésre menj! Nekem egyik ismerősömnek ilyen volt, megműtötték és azóta semmi baja sincs!

2010. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ciszta a méhemben. Nagyon fájt, amikor már nem tudott megjönni sem tőle.

Jelenleg teljesen gyógyult vagyok. A megoldást minden nap elvégzett speciális - kimondottan a női szervekre ható - jógagyakorlatok jelentették. Már az első hónapban éreztem a javulást. Három hónap után tünetmentes lettem, egy évre rá és jelenleg is teljesen szabályossá váltak a ciklusaim. A teljesség miatt az is hozzátartozik a történetemhez, hogy fél év jógázás után már nem ettem húst (halat sem). Ezt és a mindennapos jógázást a mai napig tartom.

2010. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

azt olvastam hogy a pco nem gyógyítható, csak kordában tartható, persze ettől még előfodrulhat, hogy lehet babám, akár könnyedén is,

igazsűg szerint attól hogy daganatom van, még nem tuti h az termeli a hormont, és attól h van akinek adenomája van, még lehet mellette anyagcsere zavar is, nem zárja ki egymas a kettőt

üresnek érzem a gyomrom, de nem kívánom a kaját, gondolom az hogy vékony vagyok nem azér van mer nem eszek sokat, hanem az anyagcsere miatt

2010. júl. 20. 16:10
 8/17 A kérdező kommentje:
ki küldhet engem ideggyógyászhoz?
2010. júl. 20. 16:10
 9/17 anonim ***** válasza:
háziorvos
2010. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

háziorvos? az nem tud semmit, én már rég belgyógyászhoz járok, a házidoki küldött


azóta megjártam mindent


a házi doki nem is írhat fel olyat amit én szedek

2010. júl. 20. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!