Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha a menstruáció...

Normális, ha a menstruáció ledönt a lábamról?

Figyelt kérdés

Régebben nem voltam ilyen erős fájdalmaim ilyenkor (jelenleg 20 éves vagyok, nem élek nemi életet), de az utóbbi 1-2 évben konkrétan a falat tudnám kaparni, ha megjön. A gyomromtól az alhasamig az egész törzsem fáj, ezen belül olyan, mintha szaggatnák a méhemet. Az első nap a hasam is megy, elviselhetetlen hányinger tör rám, remeg a lábam és a kezem, és már-már ájulásközeli állapot tör rám, volt, hogy elfeketedett előttem a világ pár másodpercre. Ha a suliban jön meg, nem is bírom ki ott, illetve maradtam már ott így, csak átaludtam az órát.

Az első pár napban csak napi 2-3 (első napon akár 4, attól függ, mikor jön meg) fájdalomcsillapítóval bírom ki, és ha tehetem, az első napot biztosan pihenéssel töltöm.


Ez normális? Másnak is vannak ilyen fizikai bántalmai ilyenkor?



2019. szept. 13. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Hajaj!!! Szegény kisebbik húgom (Réka a neve, de azt szereti, ha Réka-békának hívják) rendszeresen ágynak esett emiatt, volt, hogy az orvost is ki kellett hívni, mert annyira szarul érezte magát. A fájdalomcsillapítót ilyenkor úgy falta, mint az óvodás a franciadrazsét.

Szerencsére 3-4 év után megszűnt ez a periódus.

2019. szept. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem normalis. Keress fel mielobb egy nogyogyaszt!
2019. szept. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez van. :(

Az évek múltával egyre durvább, a fájdalom is, meg a pms-es tünetek is egyre gyarapodnak.

2019. szept. 13. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem normális, a menstruációnak normális esetben enyhe-közepes erősségű fájdalommal kellene nagyon maximum járnia. Menj el mindenképpen orvoshoz.
2019. szept. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el ezzel nőgyógyászhoz, de szinte gyanítom, hogy emiatt fogamzásgátló szedését fogja neked javasolni. Nálam is hasonló méreteket ölt a fájdalom a havi alatt, (részben) én is ezért szedek foggátlót.
2019. szept. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dysmenorrhoea. Menj el nőgyógyászhoz!
2019. szept. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt már ilyen, tudom, hogy nagyon rossz érzés. Én is csak fájdalomcsillapítókkal tudok funkcionálni az első pár napon, és a hasmenés is gyakori. Kb 14 éves korom óta van ez, amikor először megjött (12 évesen), akkor nem voltam rosszul 2 évig. Viszont az elmúlt pár évben egy kicsivel jobb lett, most már csak az első két nap rossz, de főleg a második, és kevesebb fájdalomcsillapító elég. Szóval lehet, hogy neked is javulni fog. De attól még mindenképp menj el egy nőgyógyászati kivizsgálásra.

22/L

2019. szept. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. szept. 13. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!