Hogy működik az altatás?
Hamarosan műteni fognak laparoszkópiával, és rettenetesen félek az altatástól.
Folyamatosan arra gondolok, hohy mi van ha nem ébredek fel, műtét után vagy lebénulok. Próbálom elnyomni magamba ezeket a gondolatokat, de a félelem nagyobb nála.
Nem tudom miért félek ennyire mikor a szüleimnek sokkal komolyabb műtétjük volt ennél, mindketten műtött szívbetegek, és nem okozottsemmilyen súlyos szövődményt az altatás náluk. Annyi, hogy anyu rosszul volt ébredés után, hányt, próbálok reménykedni, hogy nekem is max ennyi lesz a legnagyobb problémám, de nem megy, tegnap óta gombóc érzés van a torkomba a félelemtől :/
Mi már nem szeretnénk több gyereket, ezért is mentem bele a műtétbe, vagyis inkább kertem a műtétet, mert már megkeserítette az életemet a méhem (állandó, hetekig elhúzódó erős görcsökkel járó menszesz). Vakon bíztam az orvosomban, aki a műtétet végezte, tudtam hogy 120%-on fog teljesiteni.
Méhet csak a legvégső esetben vesznek ki. Nekem rengeteg vizsgálaton, műtéten kellett átesnem, kipróbálnom többféle gyógyszert, eszközt, hogy egyáltalán érdemben beszéljenek velem a kipakolásról. És így is külön nyilatkozatot kellett írnom, hogy én kérem a műtét elvégzését.
Na ha valamitől nem kell félni akkor az az altatás...
Iszonyat kicsi az esélye, hogy belehalsz, ha meg igen úgy sem tudsz róla, de nem fogsz :)
Ébredés után émelyeg az ember, olyan mintha kicsit részeg lennél, valószínűleg ettől hányt anyukád :)
Szerintem rohadt jó buli, én is féltem kicsit tőle de utólag belegondolva már nulla aggodalommal mennék a következő altatásra!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!