Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok választani,...

Miért nem tudok választani, dönteni, elköteleződni?

Figyelt kérdés

Legyen az vallás,felekezet,párkapcsolat,iskola,munka,hobbi.

Azt érzem, ha egyet választok azzal kizárom a többit.

Veszteség ér.

A gond az,hogy így viszont kicsit olyan, mint ha sok szék között is a földre ülnék.

Pontosabban nem is földre hanem mindig más széken.

Egy seggel több lovat nem lehet megülni.

Viszont így nem is haladok előre.

De dönteni,választani sem tudok.

Miért van ez.

Most már komoly gond.

Talán azért,mert úgy gondolom,hogy nem tudok jó döntést hozni,mert ezt tapasztaltam.

Vagy mert nem vagyok elégedett valamivel vagy magammal?



2019. júl. 4. 16:47
 1/2 A kérdező kommentje:

Honnan tudjam,hogy nekem jó lesz majd amit választok?


Sok idő megy majd rá,kiderül, hogy rossz döntés volt és az elvesztegetett időt már nem kapom vissza.

2019. júl. 4. 17:02
 2/2 anonim válasza:

Onnan tudod, hogy jó lesz-e, hogy kipróbálod. "Elvesztegeted" rá az időt. Ha nem jön be, akkor válassz mást. Igaz, hogy nem kapod vissza az időt, de gondold végig. Ha nem választasz 100% a bukás. Ha választasz, akkor benne van az, hogy jót választottál. Ha mégsem jó, akkor választhatsz mást.

Nem ismerlek, nem tudom mi a helyzet veled. Olyan, mintha önbizalomhiányról lenne szó. De itt megint csak magamból indulok ki, nálam az volt a gond. Ha úgy érzed nálad is ez lehet, akkor keresd meg az okát és dolgozd fel.

2019. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!