Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszerre vágyok két ellentéte...

Egyszerre vágyok két ellentétes dolog után?

Figyelt kérdés

Egyszerre akarok minél többet dolgozni a projektemen, ezzel megpróbálni beteljesíteni az álmomat...


De ezzel egyszerre hiányoznak azok az idők, amikor a szabadidőm szinte teljes egészét csak szórakozással töltöttem egy-két éve. Sőt, még az is hiányzik, amikor a régen abba kellett hagynom a szórakozást, és ki kellett mennem például locsolni a családi kertben. Még ha anno azt utáltam is.


És arra eszméltem rá, hogy miért hiányzik egyáltalán? Elvégre bármikor választhatom a szórakozást és a locsolást a projektem helyett, ez az én döntésem.


De ha ezeket választom, akkor meg azon gondolkozom, hogy bárcsak dolgozhatnék a projektemen, hogy hamarabb kipróbálhassam, hogy jó ötlet volt-e.


Ha pedig a projektet, akkor azon gondolkozom, hogy de jó lenne kimenni a kertbe locsolni, és semmit sem csinálni.


Miért?


2019. ápr. 23. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert nem tudod rendesen összehangolni a munkát a magánélettel
2019. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Itt most nem a köznapi értelemben vett munkáról van szó.

Hanem a saját, hobbi projektemről, ami a magánéletem része is. Olyan, mint másnak a TV nézés.

2019. ápr. 24. 08:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor úgy fogalmazok, hogy a projektedet nem tudod az életed többi részével összehangolni.
2019. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Könnyen találhat infot ha a következőkből kiemelsz pár kifejezést, a tudatunk 3 részre osztható, van a felettes én és az ösztön én, fent és lent, köztük pedig az én (ego) Az ösztönén az életbenmaradásért felel, mintnt amihez kedve van azonnal akar, enni akar, aludni akar, szexelni akar, amit épp megkíván és nyilván azonnal, de ő felel azért is, ha a munkád halogatod, mert inkább sorozatot nézel, vagy alszol egyet. és van a felettes én ő a tudatos énünk, ő a hosszútávú célokat, nagy dolgokat, eszméket adja meg, és köztük az ego egyensúlyozik, hog yéletben is maradjunk, de nem csak a kanapén tespedve zabáljuk a chipset egész nap, mert az a legkényelmesebb.


Szerintem nálad az ezek közti rendrakás segíthet, minek mi a célja, mit akarsz vele elérni, és persze egy kis egyensúly, hogy mindenre jusson annyi, amennyire fontos neked.

2019. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!