Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az, ami valakit alkalmatlan...

Mi az, ami valakit alkalmatlanná tesz a pszichoterápiára?

Figyelt kérdés

2019. márc. 15. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom olyan állapotok, amikor az illető nem kommunikál környezetével.
2019. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Ha olyan súlyos állapotban van hogy nem érdemes vele terápiat tartani. Pl.skizofréneknél ha olyan állaopotban vannak hogy annyira gátolt a gondolkodásuk hogy kb. lehetetlen velük beszélgetni. Ilyenkor evidens, hogy egy pszihoterápia feleslegessé válik. Vagy pl. mikor pszichózisban valaki és megrögzött téveszméi vannak, hangokat hall ilyenkor is teljesen felesleges a terápia. Természetesen ha ezeket a tüneteket gyógyszerrel kezelni tudják és képes az illető a normális gondolkodásra akkor ő is alkalmassá válik a terápiára.

Tehát ha valaki "eszénél van", reális lan tud gondolkozni, és hajlandó is tenni a gyógyulásáert tehát megvan benne az akarat, akkor elvileg az a személy alkalmas rá.

2019. márc. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Skizofréniát alapól nem gyógyítunk, nincs rá hatással semmilyen terápiás kezelés, kivéve a szupportív és felvilágosító terápiákon kívül, ami részben azért nagyon fontos, hogy a gyógyszeres kezelés ne maradjon abba, mert egy szervi/organikus rendellenességről beszélünk.


Kérdező, az a személy nem alkalmas terápiára, akit csak kényszeríteni lehetne, az meg ugye haszontalan. A változásra, gyógyulásra való akarat már félsiker! Persze vannak esetek, amikor kényszer hatására (szülők, tanárok, bíróság) kerül az illető terápiába, de akkor teljesen más módszerekkel kell operálni.

2019. márc. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Skizofrénia kezelését a gyógyszeres kezelésen kívül ki szokták egészíteni egyéb pszihoterápiás módszerekkel is.

Kognitív terápia

A szkizofrénia legmarkánsabb tünetei a kognitív tünetek: a beteg információ-feldolgozó rendszere hibásan működik, ami téves észlelésekhez, szokatlan, a valóságnak nem megfelelő ítéletalkotásokhoz, bizarr gondolatokhoz vezet. A kognitív viselkedésterápia lényege, hogy a beteg megértse azokat a folyamatokat, amelyek a kóros élményei hátterében állnak, és így képes legyen ezeket megfelelő módon kezelni, "helyére tenni". A terápia során egyre inkább fel tudja mérni, képes azonosítani, meg tudja különböztetni a hibás észleléseken alapuló élményeket a valós élményeitől. Ez azért is nagy jelentőségű, mert ha a beteg már az esetleges visszaesés kezdetén fel tudja ismerni a kóros élményeket, akkor adott esetben a gyógyszeres kezelés újbóli beállításával elejét lehet venni az állapotromlásnak. A kognitív terápia hozzájárulhat ahhoz, hogy csökkenjen a pszichotikus tünetek, élmények kiváltotta stressz, szorongás. A terapeutával együtt úgynevezett "megküzdő stratégiát" alakítanak ki az adott tünettel szemben, hogy megfelelő módon tudja kezelni azt. Dr. Sümegi András pszichiáter a következő példával világította meg a kognitív terápia lényegét: Pszichoterápiás segítség nélkül a beteg teljesen valóságosnak gondolhatja például, hogy ufók befolyásolhatják a gondolatait. Jól működő pszichoterápia esetén erre a válasza egyszerű: "Tudom, hogy ez nem más, mint a betegségem egyik tünete, és semmi köze nincs a valósághoz."


Gondolkodj mielőtt lepontozol! ;)

2019. márc. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!