Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkohol (és bomlástermékei)...

Az alkohol (és bomlástermékei) mennyi idő alatt ürülnek ki ténylegesen maradéktalanul?

Figyelt kérdés

Kifejezetten nem az "ittam x mennyiséget, y idő múlva vezethetek-e/megérzik-e rajtam" típusú kérdésre gondolok (az ugye durvább esetben is 2 napon belül), hanem rendszeresebb alkoholfogyasztás beszüntetése utáni időszakra. Ugyanis én nyár közepén jutottam erre az elhatározásra (köznapi értelemben nem voltam sose alkoholista, de az azt megelőző kb. 1 éves időszak már eléggé a lelki függőség határán billegett), és igazából meglepő, amit tapasztalok.

Alapvetően én egy társaságból való kiesés részeként döntöttem így, viszont rá másfél-két hónapra elkezdtem olyanokat észrevenni, amiknek addig a hiánya nem is tűnt fel. Hogy sokkal koncentráltabban tudok dolgozni, gyorsabban átgondolni dolgokat, jobban működik a memóriám olyan dolgokra is, amit az elhangzásakor nem is szándékoztam kifejezetten memorizálni. Valamint a 9 órás alvásigényem is visszaállt mostanra a felnőttnek normális szintre (7 és fél..8 körül).

Na most, azt szokták mondani, hogy az elpusztult agysejtek nem termelődnek újra - ebből gondolnám, hogy nem ebben keresendő a gond. Ellenben pl. drogteszttel kapcsolatban szokták emlegetni, hogy egyes anyagok hetekkel később is kimutathatók. Van ilyen az alkoholnál is esetleg?



2018. dec. 4. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alkohol idegméreg. Bár enyhe, de akkor is az. Érdekes, amiket írsz, általában 3 hét az, amikor elkezd kiürülni minden méreg a szervezetből, és olyan 3 hónap körülre ez a folyamat véget is ér, nyilván ez függ az addig elfogyaszott alkoholtól, a testsúlytól, testzsírtól, nemtől, kortól stb. Ami ez után történik már inkább a lelki függőség. Az alkohol bizonyos bomlástermékei azonban beépülnek akár sejt szinten is a szervezetbe (úgy tudom a zsírszövetekbe), ahonnan nem távoznak, csak a sejt "bomlása" után.
2018. dec. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:

„Az elpusztult agysejtek nem termelődnek újra” egy nagyon régi elképzelés volt, ami már vagy 60 éve megdőlt.


Az alkohol és a bomlástermékei mindig kiürülnek kb. 2 nap alatt, ezután nincs rád hatásuk. Viszont a rendszeres alkoholfogyasztás B1-vitaminhiányt okoz az agyban, az pedig kisebb-nagyobb mértékű agyzsugort (ebben a közvetett hatásban merül ki az „idegméregsége”, közvetlenül csak idegnyugtató).

Az ivás abbahagyása utáni hónapokban az agyzsugorból az agy többnyire teljesen felépül, ezt a folyamatot élted át.

2018. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, ezek szerint akkor van remény, hogy nagyon maradandó kárt nem okoztam ezzel :) (Itt tényleg nem napi szintű ivásról volt szó, "csak" heti min. 1, de gyakran 2 erősebben ivós buliról, amivel kapcsolatban gyakorlatilag mindenki megerősített, hogy "ilyen korban belefér, ha nem mindennapos". Amíg benne voltam, nem is éreztem igazán a hátrányait.)


Ami külön érdekes "ráérzés", hogy B-komplex vitamint pont előtte nem sokkal kezdtem el szedni nagyobb mennyiségben, lehet akkor annak a hatását is érzem magamon. Esetleg van még valami hasonló, ami gyorsítja a "felépülést"?

2018. dec. 10. 10:30
 4/4 Phoney ***** válasza:
Normális étrend mellett a B-komplexre sincs feltétlen szükség, mindenesetre az extra mennyiség nem gyorsítja a javulást. Ennél többet nem tudsz tenni, de ha "csak" heti 1-2-szer ittál, akkor nyár közepe óta már jó eséllyel felépültél.
2018. dec. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!