Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkövettem egy nagy hibát?

Elkövettem egy nagy hibát?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 évvel ezelőtt megismertem egy lányt, akivel kapcsolatba léptem egy kis idő után. Ahogy telt az idő, kellemesen éreztem magam a párkapcsolatba, de pár hétre rá egyre több probléma lett és rájöttem, hogy sokat hazudik nekem. Kamu fiókokon keresztül másokkal tartotta a kapcsolatot, akikkel szintén együtt volt és "szerette" őket. Betelt a pohár, de megbocsátottam neki, mert vagdosta magát, vérrel írta alá a leveleit, és nem akartam, hogy öngyilkos legyen. Telt az idő, továbbra is hazudott, átvert és már bántott is. Anyámék azt nevelték belém, hogy lánynak nem szabad visszaütni, így csak tűrtem, ahogy gyakran megütött és végig karmolt. Rosszul döntöttem, mikor elhatároztam, hogy megakarom változtatni. Rájöttem idővel, hogy egy pszichopatával vagyok együtt, mert az volt a csoda, amikor nem hazudott nekem, családjának és másoknak. 13 évesen már volt egy 28 éves pasija, akivel aktív szexuális életet élt, és a kapcsolat ideje alatt rengetegszer bántott verbálisan, pasizgatott és minden. Elakartam engedni, de nem tudtam, mert fenyegetett, meg amúgy is annyiszor bocsátottam meg neki, hogy nem tudtam elengedni...


Egy időre rá változást produkált magától, és ennek örültem, de újra jött, hogy hazudott, pasizgatott, vert, a nemi szervemet szintúgy megmarkolta és tépte és a többi. Így telt az idő tovább, és egyre több stresszt nyeltem le, végül elzárkóztam a külvilág felől és elmagányosodtam, elszakadtam a családomtól és barátaimtól, egyedül maradtam, vele. Mindennap kinyírt idegileg, és egyre több tünetet éreztem a testemen, mint például 2-3 naponta orrvérzés, sok helyen fáj és nyíllal a testem, krónikus fáradtság, hasító fejfájás, mely fájdalomcsillapító hatására se akar nagyon múlni és ilyenek. Az a sok szenvedés hosszú időn keresztül, amit megéltem, nagyon földre terített. Próbáltam időközben megszabadulni tőle, de a falujában és a városomban már szinte mindenki szar embernek néz, és azt beszélik rólam, hogy verem a nőket, pszichopata vagyok és köszönni se köszönnek a volt barátaim, ismerőseim. Ha egy környékbeli személlyel próbálnék kapcsolatot létesíteni, az esetek többségében hallottak már rólam, és hogy mekkora **** ember vagyok... Ha meg valaki nem hallott rólam, akkor pedig nem bírom az ismerkedést tovább folytatni 2-3 napnál.


És csak folytatódott a szar, és súlyosbodott, de nem akarok még többet írni, mert így is hosszú lett.


Arra kérek mindenkit, hogy segítsetek. Tudom, hogy hatalmasat hibáztam és az egész egy nagy viccnek tűnik, de kérlek segítsetek.



2018. okt. 21. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Tudom, hogy mondani könnyű, de új életet kell kezdened, mindenkitől távol. Esetleg kimehetsz külföldre, vagy költözz másik városba. Nézz utána a lehetőségeknek, kezdj el munkát keresni, aztán amikor már látod, merre tovább, jelentsd be neki hogy vége. Én 5 évig voltam egy rossz kapcsolatban, engem is elmart a barátaimtól, iszonyú féltékeny volt, rá voltam utalva. Aztán egyszer amikor bántott, megfogadtam magamnak, hogy a következő lesz az utolsó. Ehhez tartottam magam, a szüleim segítettek elköltözni (még egyetemista voltam). Nem tudta az új lakcímemet, de hívogatott, és öngyilkossággal fenyegetőzött. Engem ez nem érdekelt különösebben, annyit mondtam erre, hogy ha ennyire hülye akkor tegye meg, magának ezzel többet árt, mint nekem. Persze nem tette meg, de azóta sincs komolyabb párkapcsolata. Kb évente egyszer felhívott, aztán tavaly a telefonbeszélgetés 2. percében előbújt a régi énje. Ekkor rányomtam a telefont és tiltottam a számát (meg a haverjaiét is, azokról is próbálkozott), azóta nem kommunikáltunk. Azóta az életem rendeződött, sokkal jobban érzem magam, jövőre lesz az esküvőm, építgetem a karrierem, utazgatok. Szóval van kiút, csak tenned kell érte, ne hagyd, hogy az egész életed tönkre tegye.
2018. okt. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TR75 ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy mi a megoldás: minden kapcsolatot meg kell szakítanod vele. Akár egyik percről a másikra.

Nekem azok alapján, amiket leírtál, inkább tűnik az illető nárcisztikusnak, de semmiképpen sem pszichopatának. Esetleg valami extrém borderline-osnak. Nem fog megváltozni, nem lesz jobb.

Azt kellene megértened, hogy nem hibáztál, a nárcik tudatosan manipulálnak és behálóznak, és mire az áldozat rájön, hogy mi a helyzet, már nagyon mélyen benne vannak a kapcsolatban (a nárcikra jellemző, hogy az áldozatot teljesen elszigetelik, a külvilág megszűnik az áldozat számára, vagy csak a nárci szűrőjén keresztül kapcsolódhat hozzá; hogy dolgokat megtilt az áldozatnak, amiket ő maga gond nélkül megtehet; hogy fűvel-fával megcsalja a másikat; hogy azzal vádol, amit ő maga tesz - és ezeket a hazugságokat terjeszti is másoknak, hogy ezzel még jobban elszigeteljen, és magát kedvező színben tüntesse fel).


A border esetében nem behálózás folyik, inkább eleinte a rózsaszín köd mindkét felet elborítja, emiatt aztán, amikor úgymond "elér egy bizonyos mélységet a kapcsolat", törvényszerűen jönnek elő a borderline-osok jellegzetes tünetei (a vérrel aláírt levelek, az öngyilkossági fenyegetőzések, heves dühkitörések, erőszak mind ilyen irányba mutathatnak).


Szóval:


M.E.N.E.K.Ü.L.J.


Ez sajnos azzal jár, hogy gyávának érzed majd magad, egy darab rongynak, üresnek és semminek, nem tudod, mihez is kezdhetnél (az illető pedig esetleg még dühödtebben mocskol majd és megpróbál keresztbe tenni), de ha továbbra is maradsz ebben a kapcsolatban, ez egyre rosszabb lesz, és teljesen beletompulsz vagy/és rámegy az egészséged és az életed.

2018. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Meg kell tanulnod továbblépni, és nem kell lelkiismereti kérdést csinálni a szakításból. Szakíts, és pár hónap múlva kezdj új életet! Az a baj, hogy egy ilyen kapcsolatnak nincs jövője, ezért kár még évekig húzni ezt a döntést. Teljesen tönkreteszed magad, rámegy az egészséged, a fiatalságod. Légy határozott férfi, ne egy tutyimutyi alak! Én ennél kevesebbért is szakítottam már. Ha egyszer úgy érzed, hogy neked ez nem jó, akkor lépni kell.
2018. okt. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Kedves első! Véletlen nyomtam rá a félig hasznos válaszra, a zöld kézre akartam. Gratulálok az esküvődhöz, és hogy sikerült rendezned az életedet. Kívánom, hogy legyetek boldogak.:)


Lehet nárcisztikus. Nagyon öntelt, nagyon csúnya létére is úgy el van magától, hogy aki tényleg szép, annak nincs annyira nagy egója, mint neki. Sokan megvetik a viselkedése miatt, és gyakran mondanak róla építői kritikát, de "engem nem érdekel senki véleménye, majd úgy döntök, ahogy én akarok." Ha valami rossz történik, mindig más a hibás.


Utolsó évét járja az iskolában, és SNI-s. Gyanítottam, hogy emiatt olyan, amilyen, de nem hiszem el, mert amit ő leművel, az egyszerűen fájdalmas. Hosszan lehetne róla mesélni...

2018. okt. 21. 10:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, hagyd el őt! Nem lesz öngyilkos, de teljesen kihasználja hogy az ettől való félelmed miatt nem fogod elhagyni. Bármit megtesz veled!!! Ő egy pszichopata, gátlástalanul megtesz bármit! Neki segítség kell, de te már eleget tettél, hagyd őt!!

Jó ember vagy, ez látszik, ne hagyd hogy ennyire tönkretegyen, már így is majdnem ráment a fèl életed. Hagyd magad mögött ezt az egészet, és valóban az lenne a legjobb ha elköltöznél. Vár még rád az igaz szerelem és boldogság, egy hasonló jó emberrel mint te, aki megérdemel téged, de nem vele!

2018. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De igenis vissza lehet ütni! Mindenki a nemi egyenjogúság mellett kardoskodik,de a lány megverheti a fiút,az nem baj,dr fordítva persze hímsovinisztát meg mindent kiáltanak.


Én vertem màr meg csajt,többet is és a mai napig büszke vagyok rá.


Kérdező,nyugodtan írhatsz nekem,mert a leírtak alapján hasonló cipőben járunk.

2018. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hívd a segélyvonalat
2018. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!