Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy nem emléksz...

Miért van az, hogy nem emlékszem a gyerekkoromra? Tényleg egyáltalán semmire.

Figyelt kérdés
Idegesítő, mert a pszichológusom is sokszor kérdezi, hogy milyen emlékeim vannak és nem hiszi el, hogy nem emlékszem semmire, mert mindig azt mondja, hogy ez nem normális, mert mindenki emlékszik a kiskorára.
2010. jún. 22. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
A negatív emlékeket az agy hajlamos elnyomni, háttérbe szorítani. Talán ezért.
2010. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de nem hiszem, hogy sok rossz történt volna velem kiskoromban..vagyhát nem tudom...
2010. jún. 22. 22:37
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem emlékszel rá, akkor nem is tudhatod. De gondolom, nem szórakozásból jársz pszichológushoz, hanem mert van valami problémád - ami akár gyerekkorodból id eredhet. gyerekkorodból, amire nem emlékszel, és ennek oka van.


Az én első emlékem másfél éves koromból való, és ezen kívül is rengeteg emlékem van.

2010. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Kb. 4 éves korunktól vannak gyerekkori emlékképeink. Másfél évesen biztos, hogy nincs.

Tényleg létezik olyan, hogy az agyad tudat alatt "kikapcsolja" azokat a képeket, amikre nem szívesen emlékszel.

2010. jún. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tévedsz, nekem tényleg vannak emlékeim olyan koránról. Mégpedig nem is egy. És nem csak elképzelem, amit a szüleim meséltek. Ez a legkorábbi emlékem pl az, hogy megdöglött a kutyánk, de én egyáltalán nem féltem ettől, és be akartam mászni hozzá a kutyaólba, hogy megnézzem, milyen. nem értettem, hogy miért nem engedik. Amikor ezt az emléket először elmeséltem, már 10 éves voltam, a kutya halálából pedig a szüleim kikövetkeztették az időpontot: másfél éves voltam. Az első óvodai napomra is emlékszem 3 éves koromból, meg arra a napra is, amikor kiscsoportos koromban elkaptam a mumpszot, és kihánytam az összes krumplilevest, amit ebédre ettem.
2010. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Óvoda, azt nem mesélhették!

Köszi, eddig azt hittem azért emlékszem, mert sokat emlegettünk történéseket, de amit egyedül éltem át az meggyőző.


Belső képes emlékeim is vannak 1,5-2 éves koromból filmszerűen.

2010. jún. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nincsenek filmszerű emlékeim, csak képek.:(

Egyébként szerintem ez nem normális. Mi számít neked gyerekkornak? Kb. hány éves korodból való az első emléked?

2010. jún. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem lelki betegség, de nyilván nem ok nélkül jársz pszichológushoz.

De kb. mikortól van az 1. emléked?


Ó, hova fujlt a világ, ma már minden ember depressziós ( ahogy én is ) vagy valami más psziché problémája van, és pszichológushozjár ?!

2010. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az első emlékem kb. 11 éves koromból van, de lehet, hogy akkor már 12 is voltam..
2010. jún. 23. 21:28
 10/10 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok, alig vannak emlékeim, pedig nem történt semmi rossz, azt úgyis elmesélték volna nekem.
2013. márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!