Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegség öröklődik...

A pánikbetegség öröklődik genetikailag? Mert a párom nagyon beteg lelkileg, nagyon fura dolgai vannak és félek hogy a kisbabám örökölheti!

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 15:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
igen
2010. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
menjetek el genetikushoz
2010. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hajlam igen.
2010. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Pszichés betegségek is örökölhetőek, de senki sem fogja neked megmondani előre, hogy ez mennyire biztos nálatok.
2010. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A hajlam öröklödhet.
2010. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha csak a hajlam akkor megnyugodtam. Akkor az mindenkiben benne van szinte. Köszönöm!
2010. jún. 21. 17:06
 7/16 anonim ***** válasza:

Mit tudsz a párod rokonairól? Amikor még csak udvarolt neked, nem volt semmi jele a dolognak?

Mellesleg engem is elkapott a pánikbetegség, holott a családunkban messze távol, még a hírét se hallottuk.

Egyébként a pánikbetegség nagyon jól gyógyítható. Csak be kell tartani az orvos utasításait, és a beteg mellé állni mindenképpen. Az is baj, hogy a betegnek az elején nincs betegségtudata, és nem is akar orvoshoz menni. Ha mégis unszolásra elmegy, akkor ahogy jobban van, abbahagyja a kezelést.

2010. jún. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Amikor terhes lettem, akkor kezdtem rajta észrevenni. Addig a legszebb oldalát mutatta tartósan...
2010. jún. 22. 11:52
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja és az apja detto sajnos :(
2010. jún. 22. 12:54
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

A pánik betegség lehet akut is, vagy szervi. Lehet, hogy a párod csak a gyermek jövetle miatt zaklatott, az édesapjának is lehetnek gondjai, nem feltétlenül szervi eredetű a pánik betegségük, csak így reagálnak le nehéz élethelyzeteket.

Ha szervi eredetű a betegség, akkor bizony a hajlamot örökölte a gyerek, ha jól nevelitek akár egész életében 1 pánik rohama sem lesz, ha rohama lesz, akkor szinte biztos, hogy valamit elrontottatok a nevelése során.

2010. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!