Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mizofóniát lehet kezelni?

A mizofóniát lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Amikor azokat a bizonyos hangokat hallom, erős dührohamok jelentkeznek nálam, szerintem ez nem normális. Többször megvertem már emiatt embert, egyszerűen nem tudom kezelni. Szüleim nem törődnek vele. Tudtok valamit amivel enyhíteni lehetne? Vagy valami önkontroll javító folyamat?

2018. aug. 21. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Engem is mocskosul dühít,de azért próbálok uralkodni magamon.Milyen hangok idegesítenek?
2018. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem kisgyerek koromban kezdődött, amikor egy bizonyos hang idegesített - a rokonok pedig "milyen cukin reagál a gyerek" alapon direkt elkezdték kiadni a hangot folyamatosan. Amikor dühkitörésem lett, nagyon nevettek. Ordítottam, sírtam, kirohantam a lakásból vagy az utcán elrohantam egy másik helyre. És azért ezt heti 1-2 alkalommal eljátszották velem; ha jött egy távoli rokon, akkor neki mint egy cirkuszi mutatványt eljátszották és addig csinálták, amíg dühkitörésem nem lett, szintén "Milyen cuki a gyerek" felkiáltással.


Utána kinőttem a hang gyűlöletéből, de lett egy másik hang, amit gyűlöltem és, okulva a kiskori incidensekből, inkább eltitkoltam. Abból is kinőttem (de 10-13 év kellett hozzá...), de idővel mindig hozzájött valami és most 28 évesen rengeteg hang van, ami dühöt vált ki belőlem.


Ráadásul egylégterű irodában dolgozok több emberrel és a 75 %-uk okozza a hangok valamelyikét (az egyik ezt csinálja, a másik azt, a harmadik amazt, stb), ami mindig dühöt vált ki belőlem, de vannak módszereim, hogy továbbra is megtartsam a titkom, de ne is őrüljek meg a zajoktól; leginkább füldugó vagy fülbecuppanós fülhallgató, ami tompítja a zajokat.


Nekem olyan szinten van ez, hogy ha elmegyek valahova mindig ez az első gondolatom, hogy ugye ott nem fognak ilyen zajokat kiadni.


Ezt javaslom, hogy olvasd el, [link]

2018. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sziasztok nekem is eros mizofoniam van, nem birom.a horkolas hangot! Hidegrazas, feszultseg, menekules, 20 eve mar ez van. MMegszokni nem lehet max megorulni tole.
2019. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!