Azt hallottam, hogy ha nem gondolunk rossz dolgokra az nem
fog megtörténni velünk. Igaz ez?
Nem tudom már eldönteni sokszor mit higgyek. Ez amit írsz, az a vonzás törvénye, kicsit amolyan modern vallás. Annyi igazság lehet benne, hogy sokszor magunk generáljuk a problémát, tehát tudat alatt úgy irányítjuk a helyzetet, hogy végül előidézzük a negatív történést. Ebben még alapból nincs semmi hókusz-pókusz, de azért sokszor történnek meglepő dolgok, pozitív is, negatív is, amit egyértelműen nem mi manipulálhattunk.
2018. jún. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
Valamennyire igaz mert ha nem idegeled szét magad nagyobb eséllyel sikerül, valakinek ez abban merül ki hogy "nyugi majd lesz valami" nekem meg utazáskor hogy úgyis az utolsó lépcsőig megterveztem az utat, minden ki lesz írva.
Mondjuk ha valamibe tényleg beleélem magam ami nem biztos, annak pofáraesés szokott a vége lenni.
2018. jún. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
Ha nem gondolsz rá, akkor legalább nem stresszeled magad ezzel, de attól még történhetnek rossz dolgok sajnos. Viszont sokkal könnyebb legyőzni valami rosszat, ha végig pozitívan gondolkozol.
2018. jún. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
Ezt a vonzás törvényét nagy hülyeségnek tartom. Ott akartam agybajt kapni, amikor a sortársak meg akarták nekem magyarázni, hogy bevonzottam a pajzsmirigy daganatot. Persze, minden nap azon izgultam, hogy jaj, csak nehogy Hürthl sejtes follikuláris pajzsmirigy daganatom legyen. :)
És még csak az se mondanám, hogy depresszív alkat vagyok. Mindkét műtétnek jó kedéllyel mentem neki, mert tudtam, hogy nem lesz baj, míg más összerondítja magát (szépen kifejezve) műtét előtt.
2018. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
Szerintem nem a vonzás törvényére gondol a kérdező:) A panikrohamokat tényleg a negatív érzések váltják ki, viszont sokkal inkább tudattalan szinteken, tehát terápia nélkül nem megy, ez nem annyi, hogy nem gondolsz direkt semmi rosszra, elnyomod magadban és kész, attól akár rosszabbodhat is az állapotod.
2018. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 A kérdező kommentje:
Pont ez a terápia hogy megtanuljuk feldolgozni és elfelejteni a rossz dolgokat. Ha nincs bennem elfojtva semmi és érzelmileg stabil vagyok, a félelem nem tud min megtapadni
7/10 A kérdező kommentje:
Persze. Ha pl nem gondolunk arra, hogy szeptember 1-től suli, akkor nem is jön el soha, örök nyár.
2018. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
Nem, ott feldolgozni és kezelni tanulos meg a rossz érzéseket. Az elfelejtés egyenlő az elfojtással. Az elfojtás meg nem egyenlő azzal, amikor tudatosan elnyomsz magadban dolgokat.
2018. jún. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nem elfojtás. A rossz gondolatoknak melyek félelmet okoznak el kell tünniük. Minek hagyjuk megnyilvánulni őket? A gyilkolni akaró ember ha abbahagyná a rossz gondolatokat akkor nem ölne. Itt a felejtés a gyógyulas része. Mert a rossz gondolatok beteggé tesznek. Az agyi pályàk tudatosan befolyásolhatók. Amin gondolkodok ahhoz sok ideg kötödik és végül bejut a hosszú távú memoriába. Nics arra szükség hogy beteg dolgokon gobdolkodjunk.
Kapcsolódó kérdések: