Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Extrém szociális fóbiából/szor...

Extrém szociális fóbiából/szorongásból sikerült már valakinek kimásznia? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Senkinek sem szeretném lekicsinyleni a problémáját, illetve senkit sem szeretnék megsérteni, de kérem, főleg azok írjanak akik tényleg úgy érzik/érezték hogy szociális szinten teljesen csődöt vallottak. Minden segítséget megköszönök, de kérem senki se írja azt, hogy csak akarni kell, mert az nyílván nem érti hogy min megyek keresztül. Aki képes kapcsolatokat kialakítani illetve nem szorong, annak legtöbb esetben tényleg "csak" próbálkoznia kell, de aki olyan mélyen benne van a sz*rban mint én, annak ez legtöbbször nem elég.

Szóval.

Egyetlen egy barátom sincsen, de még ismerőseim se nagyon vannak! Nem hogy párkapcsolatom. 18 éves lány vagyok, és egyszerűen úgy érzem hogy nincs ebből kiút. Képtelen vagyok kommunikálni, még interneten is olyan pánik jön rám, hogy ezt a kérdést is hónapokig halogattam. Ha valaki rámír, beszélgetést próbál kezdeményezni leblokkolok, kínosan érzem magam, alig tudok visszaírni, tízszer újraolvasom a válaszomat, és úgy érzem hogy olyan hülyeséget írtam, hogy megbánom hogy elküldtem az üzenetet. Emiatt teljesen elszigeteltem magam a külvilágtól, semmilyen, de semmilyen emberi kapcsolatot nem tartok senkivel. Magántanuló vagyok tanár nélkül. Az iskolával még nincs is gond, mindaddig amíg valamiért be kell mennem és kapcsolatba kell lépnem az emberekkel. Boltba is alig megyek, csak ha abszolút muszáj, sokszor van hogy semmit nincs ennem, de nem bírok elmenni, ki az emberek közé, ezért éhezem.

Mindig is nagyon félenk voltam, de kiskoromban (óvodás és alsó tagozatos időszakban) voltak még barátaim. Ahogy idősebb lettem, progresszívabbul romlott a helyzet, és ide jutottam. Nem történt semmi trauma, ami ezt kiváltotta volna, de felsőtagozatos koromban kezdődött, hogy minden ok nélkül elkezdtem visszahúzódni az emberektől. Bármikor elhívtak valahová az osztálytársaim megszállottan kerestem az indokot hogy elutasíthassam. Nagyon nyomorultul éreztem magam, mert láttam hogy rosszul esik nekik, de akkor nem láttam opciónak azt, hogy velük "bandázzak". Az akkori legjobb barátnőm elég sokáig kitartott mellettem, és annak ellenére hogy mindig lekoptattam, még mindig próbálkozott, majd a középiskola első évében érthetően megszakadt a "kapcsolatunk", és ettől egy kicsit meg is könnyebbültem. Később bármikor egy fiú ismerkedni szeretett volna, még ha kedveltem is, elutasítottam, mert féltem. Annyira visszataszító a viselkedésem, megbántottam egy csomó embert, és elmerültem a saját magam kis világában, hiszen semmit sem akartam csak egyedül lenni. És most sem igazán vágyom mások társaságára, de akarom akarni a társaságot. Hiszen ez így nekem nem élet.

Mára már fogalmam sincs hogy hogyan kell beszélgetést kezdeményezni, úgy érzem csődöt vallottam mint ember.


Van valakinek hasonló tapasztalata? Van akinek sikerült kimásznia ebből a mély gödörből? Ha igen, hogyan? Vagy fogadjam el hogy így kell leélnem az életemet? Ha igen, ti hogyan rendeznétek ezt le magatokban?

Köszönöm annak aki elolvasta az egészet.



2018. ápr. 22. 17:47
 1/10 anonim válasza:

Ugyan ebben vagyok mint te, meg en sem tudom hogyan lehet ebbol kijonni, en mar azon agyalok egy ideje, hogy feladom..az "eletem"

22N

2018. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minthogy a szociális fóbia genetikus eredetű, pszichológus segíteni nem tud, a gyógyszerezés (pszichiáter) nem megoldás, hanem a tünet enyhítése, mérgezve a pácienst...

1.Érdemes elolvasni ezt a könyvet, vannak benne jó ötletek: Hogyan győzzük le kreatívan félénkségünket?

[link]

2.Vissza kéne keresni a már ugyanerre adott válaszok között, hogy linkeltem ide, hogyan van kapcsolata a szociális fóbiának a táplálkozással. Most nem találom, bocs.

3. Nekem sokat segített az, hogy tudatosítottam újra és újra magamban, miszerint egy ÖNIMÁDATra serkellő kultúrában élünk, de ez nem vonatkozhat rám... Nem én vagyok a középpontban, amúgy meg mindenki ugyanolyan sebezhető,kivéve a pszichopatákat...

2018. ápr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Először is tudnod kell, hogy nem vagy egyedül. Tudom, úgy érzed ez rohadtul nem számít, de ha belegondolsz, azért jól tud esni, hogy van aki átérzi. Én 22 éves vagyok, és gyakorlatilag minden amit leírtál, azt én is átéltem. Pszichoterápia és a gyógyszerek kombója sokat tud segíteni. Mindenképpen érdemes elmenned szakemberhez. Aztán meglátod hogyan haladsz. Nekem sajnos folyton visszatér a szorongásom, így jelenleg azzal kínlódom, hogy itthonról végezhető munkát szerezzek. Érdemes olyasmit tanulnod, amivel saját kis vállalkozást alapíthatsz, hogy a munkával ne legyen gondod. Én is távoktatásban csinálok egy pénzügyi-számviteli OKJ-t, mert bele is halnék, ha ki kéne mozdulnom. :( Így csak a vizsgákra kell bemennem, az órák pedig neten keresztül folynak. Sajnos meg kell keresnünk a kiskapukat, mert ez az ország nincs berendezkedve a mentális betegekre. Első körben mindenképp el kéne menned pszichoterápiára, hogy kiderüljön, nálad használ-e. :) Ha kérdésed van még, írj nyugodtan. ^^
2018. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gyógyszer jelentősen enyhítheti az állapotod. Én egy SSRI-t szedek (Citalopram) főként depresszióra és pánikra írják fel, de nekem szorongásra bevált. Ha az életviteledet ennyire beszűkíti a szorongás, a gyógyszer a kisebbik rossz.

Pszichológust én is ajánlom, maga az, hogy kibeszélheted magadból a nehézséged (amit mással nem tudsz megosztani), gyógyító hatású.

2018. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szia, nekem is hasonló problémáim vannak. Rövid tünetmentesítésre nagyon jó egy szakember, baromira nehéz volt rávenni magamat, az odafele úton végig azon agyaltam, hogy mit fog rólam gondolni- biztos őrültnek tart majd. Viszont ha rögzíted az agyadban és találkozol vele rájössz, hogy érti, hogy mi a helyzet veled és egy idő után el tudsz lazulni, sőt megkönnyebbülsz attól, hogy kiadod magadból ezeket a gondolatokat. Ha kevés pénzed van, iskolapszichológussal való beszélgetés is sokat tud segíteni.
2018. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Merre felé laksz?
2018. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyógyszer nem megoldás. Meg kell élni az érzelmeket,nem elfojtani.
2018. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az érzelmek szabadjára engedése a megoldás.
2018. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kiskorom óta én is félénkebb,visszahúzódóbb vagyok.Később szociális fóbia és depresszió is kialakult.Mára már jobban vagyok,jártam pszichológushoz.

Szivesen elmesélném hosszabban is, ha érdekelne akkor nyugodtan rámírhatsz :)

2018. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem csak én vagyok ilyen hogy az internetes beszélgetésben is túlparázom a dolgokat. Más örül ha levelet kap, én hirtelen megijedek ha felvillan a piros jelzés.

Privát levélre 3 mondatot is képes vagyok fél óráig foglamazni.


18 évesen úgy voltam mint te, azóta eltelt pár év és addig jutttam hogy boltba orvoshoz ide-oda elmerek menni , csak nehogy valaki hozzám szóljon mert a kapcsolat teremtési képességem azóta se változott.

2018. jún. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!