Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az elfásult megbékélés a...

Az elfásult megbékélés a végső érzelmi állomás?

Figyelt kérdés
Az elmúlt évben mindenfélén keresztül mentem ami csak lelkileg próbára tehetett. Szerettek elvesztése, betegség, sérülés, szakítás. A pokol talán összes szintjét végigjártam, és szerintem eljutottam arra a pontra, hogy most már semmi nem rendíthet meg. Nincsenek érzelmeim. Az se érdekel ha egész életemben egyedül maradok, ha kikapcsolják az áramot, ma full csóró leszek, ha mindenki utál. Egyedül az a pár dolog érdekel, hogy azért maradjak annyira egészséges hogy normális közlekedésre alkalmas legyek, ne kerüljek börtönbe, maradjon meg a látásom, és se éhen, se szomjan ne haljak. Talán ezek a csapások lennének még képesek megrendíteni. Ha ezek nem történnek meg velem a hátralévő 40-50 évemre ami még hátra lehet, már elégedett leszek. Nem tudok már semminek se örülni és semmin se bánkódni. Úgymond, lelki békében élhetek, érzelmi kilengés nélkül. Az lenne a kérdésem, hogy ez már egy érzelmi végállomás? Aki olyan poklokon ment keresztül mint én, már kihaltak a "szenvedés-receptorai"? Vagy lehet ennél rosszabb is? Van valaki úgy a dolgokkal mint én?

2018. ápr. 16. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, nos nem egészen ilyen a helyzetem, de pl amikor kicsi voltam (óvodás, kisiskolás) néha elkezdtem sírni, amikor arra gondoltam, mi lesz, ha majd anya vagy nagyi meghal, az a baj, hogy sokáig tartott a sírás és nagyon erős volt a "fájdalom", pedig kicsi voltam és nagyi meg anya egészségesek voltak. Mára a kapcsolataim annyira leszűkítettem, hogy mindenkit egyre idegenebbnek érzek, a testvéreim, a nagymamám és ha arra gondolok, ha a barátommal szakítanánk, nem kellene már senki, nem vágyom családra, gyerekre, karrierre, semmire, csak egy problémamentes, nyugodt életre biztos megélhetéssel.

Persze van még, amikor eszembe jutnak sötét gondolatok, de próbálom kiölni magamból

2018. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, ez már egyfajta végállomás. Legalábbis én nagyon hasonlóan érzem magam, mert én is átéltem egy-két olyan helyzetet/eseményt, amikor olyan terrort éreztem, hogy inkább kikapartam volna a saját szemeim(szó szerint), minthogy lássam amit láttam. Mára már szinte semmit sem érzek. Tudok nevetni, tudok beszélgetni, de már semmi sincs ezek mögött. Egyszerűen alkalmazkodok a környezetemhez. Amikor meg egyedül vagyok, nem vagyok magányos, hiszen senki sem hiányzik. Alig vannak gondolataim, csak ülök, rutinszerűen csinálok egy-két dolgot, és...ennyi az életem. Lehet hogy a közeljövőben meg fogom ölni magam, de valószínűleg hogy túl sok szervezést igényelne, plusz nem is érzek rá késztetést, ezért szerintem így fogom leélni az életemet.
2018. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én az evolúciót tisztelem annyira, hogy ne mennyek ellene, tehát semmiképp nem fogom megölni magam, amíg látok, mozgok, és működik az agyam. Inkább egykedvűen leélem ami még hátra van, különösebb érzelem-ingadozás nélkül. Abban még hiszek, hogy ha boldog már sosem lehetek, de bölcs nég igen, és idővel talán jobban átláthatom a világ működését.
2018. ápr. 16. 20:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, nem könnyű egy kézzel gépelni.
2018. ápr. 16. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is átéltem mélypontot az életemben, csak más területen. Egzisztenciális gondjaim voltak, nem találtam a helyem huszas éveimben. Súlyosbította a helyzetet, hogy pszichésen sem voltam egészséges, szorongtam. Most is szorongó alkat vagyok egyébként. 30 éves koromra eljutottam az öngyilkosság közvetlen közelébe. Mint ahogy te is úgy gondolod, hogy következménye vannak a tetteknek, én is tisztában voltam vele. Ez időtájt találtam a Zsoltárok könyvére, annak igéi szólítottak meg. Már korábban is kereszténynek gondoltam magam pár éve, de nem értettem meg lényeges dolgokat. Felismertem, hogy létezik GONDVISELÉS. Isten nem hagyja magára, aki Hozzá fordul. Ajánlom ezért a Zsoltárok könyvét.


Nehogy félreértsd, a hit, és Istenhez fordulás nem egy „vakhiten” alapuló „mankó”, ahogy nem hívők látják a vallás kérdését!

2018. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezért nem végső állomás a csapások utáni rezignáltság, hanem kezdete lehet egy szellemi életnek. Kierkegaard dán filozófus is azt írja, a hitbe való ugrást megelőzi egy "végtelen rezignáció", annak felismrerése, hogy a külső körülményeknek (és a belsőknek ha betegségünk van) nem vagyunk korlátlan urai.
2018. ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, nem akarok túltengeni, csak még eszembe jutott, hogy elanyátlanodott helyzetemben még ez az ige is sokat jelentett:


Máté 6,31-34


„Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”


Vagyis Isten nem hagyja, hogy a Benne hívő, Hozzá forduló éhen haljon, hajléktalan legyen. Mert megígérte!! (Persze nekünk is meg kell tenni amit emberileg lehet, s ha az nem elég, Ő jön segítségre!)


Hihetetlen praktikus az utolsó mondat is, "ne aggódj a holnap" nehézségei miatt, elég minden nap az adott problémát megoldani.

2018. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!