Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy negatív...

Miért van az, hogy negatív behatás esetén sokkal "erősebbé" válok?

Figyelt kérdés

Ha nem történik semmilyen konfliktus az életemben, képes vagyok a puszta vegetálásra, szinte semmit nem csinálok, de amint olyan hatás ér, ami negatív attitűdöt kölcsönözne másoknál, példul kedvtelenné, vagy szomorúvá válna engem motivál és olyan érzést kelt bennem, hogy azért is Én leszek az, aki elér mindent az életben amit akar.


Értem ezalatt akár a családi konflitkusokat, a munkahelyi vagy iskolai degradáló behatásokat, sőt mostanában az önszántamból keltett ilyen hatásokat is. Ezalatt azt értem, hogy mondhatni ha "hergelem" magamat, akkor érzem, hogy élek. Szükségem van arra, hogy b***ogassam magamat, mert akkor sokkal motiváltabbá válok minden téren, de nem csak elméleti szinten, hanem valóban megteszem azokat a dolgokat amiket normálisan "alapjáraton" nem tennék meg és általában jól jövök ki mindig.


Szóval szükségem van ezekre az ingerekre, hogy mozgásba lendüljek. Viszont olyankor olyan, mintha nem is Én lennék az, hanem valaki erősebb ember aki bennem él, figyel és vár, mikor jöhet Ő.


Szerintetek ennek mi lehet az oka? A válaszokat előre is köszönöm!



2018. ápr. 8. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor az ember ideges, megugrik az agyban az adrenalin és a noradrenalin szintje. Valószínűleg te jónak (és még sokan mások) tartod ezt az állapotot (adrenalin rush).
2018. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így normális. Az ember arra születik, hogy mindenféle próbákon keresztül essen, ezáltal erősödjön, később pedig a tapasztalatai alapján tudja alakítani az életét. Ha az embert lenyomják a víz alá akkor védekezik, utána meg megtanul úszni, hogy ez többet ne fordulhasson elő. Vannak akik nem tudnak beindulni ha valami baj éri őket, ők lesznek idővel a balekok, akik később a sorsot hobáztatják az elcseszett életükért. Örülj neki, hogy ilyen vagy, viszont ne vesd meg azokat akik nem ilyenek, a legtöbben nem tehetnek róla (ilyennek születtek). Nem a mi dolgunk ítélkezni
2018. ápr. 10. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2018. ápr. 11. 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!