Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miről szól a pszichológia...

Miről szól a pszichológia segítségnyújtás?

Figyelt kérdés

-Tényleg annyi lenne,hogy kibeszéli magából az ember és ettől megoldódnak a gondok?

-Hogy segítenek feldolgozni azt amit az illető nem tud?

-Ez a leásunk a múltba és megkeressük a probléma forrását igaz? Ilyet csinálnak a terápián?

Feltárjuk a múltat, hogy megértsük a probléma forrását és ez segít átlépni az akadályokon.

-A torz énkép leépítése és egy új felépítése. Állítólag történik ilyesmi, de ténylegesen is?

-Hogy segítenek a motiválatlanságon?

Ha az ember nem akar már tenni magáért.Hogy érik el,hogy valaki tudjon hinni magában és a munkában?

-Hogy érik el, hogy az ember ne érezze magát értéktelennek?



Nem értem,hogy miért várják el valakitől, hogy cselekedjen, amikor pont az nem megy neki.

Nem érzik az ellentmondást benne?



Mekkora átverés ez a szakma? Mennyi a szélhámos és a gazember köztük? És hányan lehetnek akik tényleg érnek valamit?


Pontosan mi zajlik az ilyen szeánszokon? Hogy segítenek?

Adnak valamilyen gyakorlatokat?



2018. febr. 10. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Arról szól, hogy pofázol egy vadidegen embernek, ő meg bólogat, mivel pénzt kap ezért.
2018. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem szeánszok....

Attól függ milyen a terápia menete, hogy melyik pszichológushoz mész. Nagyon nehéz dolga van annak aki pszichológust keres mert mimden pszichológus másképp dolgozik, ráadásul minden embernek más típusú "terápia" használ. Én a saját tapasztalataim alapján jó terapeutát találni legalább olyan nehéz mint jó barátot vagy jó férjet. Ha megtalálod lehet, hogy tud segíteni....de az esetek többségében csak annyit ér a pszichológushoz járás, hogy az illető megnyugtatja magát azzal, hkgy jár valahova aki elvileg segít, reménykedik....aztán ha szerencséje van a broblémái közben megoldódnak maguktól. Én több pszichológusnál is jártam, még többel beszéltem vagy a könyveiket, előadásaikat hallgattam meg. 1. Pszichológus akinél voltam még gyerekkoromban miután felfedezte, hogy empatikus vagyok az összes problémáját rám próbálta önteni és be akart szerbezni valami egyházi közösségbe. Közben kitöltetett velem 1500 tesztet. ☺ 2. Következő kamaszkoromban megmagyarázta, hogy amit mondok az nem lehet. Pl. Nem lehetnek emlékeim 3 eves korom előttről. Gyorsan otthagytam. 4. Ez már felnőttként volt. Megint teszt töltögettető pszichológus. Ami szerintem baromság mert a kérdések nagyrészere nem lehetett válaszolni. Pl. Gyakran fáj a fejed és a hasad. Igen vagy nem. A fejem sosem fáj a hasam sokszor. Akkor most igen vagy nem? Elég értelmetlennek éreztem, hogy ilyen kérdések alapján rámhúznak egy diagnózis ahelyett, hogy beszélgetnénk. 5. A nő rendszeresen majdnem elbőgte magát mikor a velem történtekről meséltem neki. Egy idő után úgy.voltam vele, hogy inkább nem akarom tönkretenni az életét.☺ 6. Az egy szőke hp volt. Mimdig egy órát kellett várnom arra, hogy 15 percre bemehessek hozzá. Amit végig kávézgatott vagy teázgatott, nagyokat ásított és más.nevén szólított. Miközben mint egy kihallgatáson gépelte a számítógépébe amit mondtam. Majd közölte, hogy nagyon negatív vagyok ezen kéne változtatni. Mondtam, hogy oké de nem tudom hogy kéne. Miután megkérdeztem tudna e ajánlano csoportos terápiát szó szerint kirűott a rendeléséről. Őt Balogh Gabriella Kamillának hívták. Nem ajánlom senkinek ☺ 7. Egy szimpatikus pasi. Aki megkérdezte z alkalmak első percében. "És hogy van xy?" Majd ült és nézet rám 45percen keresztül. Nem mondott szinte semmit. És nem is kérdeurtt szinte semmit. De legalább nem töltetett ki teszteket. Miután úgy éreztem ezt otthon a.plüssmacimmal is el tudom játszani aki még hasonlít is rá és akkor hallgat meg amikor ráérek és nem kell 2 órát utazgatnom. Tőle is elköszöntem. Azóta megtanultam kezelni önállóan a problémáimat és nem várok egy odegentől segítséget. Persze azért vannak jó pszichológusok is biztos....pl. Feldmár András vagy Popper.Péter írásaiból sokat tanultam. De személyesen sajnos nem találkoztam olyan pszichológussal akivel lett volna értelme szóba állni. Van aki egyébként keresi az okait a problémáknak, van aki azt momdja nem kell vele foglalkozni hanem inkább a jelenre koncentrálni. Ha fizetős pszichológust választasz az nagyon költséges...mert évekig elhúzódhat a terápia. Érdemes végig gondolni neked mik az elvárásaid és előre egyeztetni a pszichológussal ő milyen technikával dolgozik. Mert lehet nem szívesen fizetne ki valaki 10-15ezer forintot.45perc teszt töltögetésért. Remélem tudod használni a leírtakat.

2018. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 3.at kihagytam. Az egy pszichiáter volt. Kb.2.percet töltöttem a rendelőjében. Nem beszélgetett velem. Az első momdatom után írta a nyugtatót. Reggel este 1szem. 3napig bírtam mert mindenhol elaldudtam tőle. Visszamentem erre felírt valami antidepresszánst helyette. Elolvastam a betegtájékoztatóját amiben renem mellékhatások voltak. Pl.öngyilkossági gondolatok, hallucinációk. Gondoltam az még eddig nem volt, úgyhogy ki sem váltottam a "gyógyszert" és nem mentem vissza hozzá. Mindezt úgy írta fel, hogy meg sem kérdezte van e valamilyen betegségem, egy vérképet nem csináltatott. Katasztrófa. Ilyen "orvoshoz" ne menj! ☺
2018. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én felnőttként jártam életemben először pszichológusnál azért, mert problémám volt, amihez külső segítségre volt szükségem. Azelőtt csak az egyéb iskolai és alkalmassági vizsgálatokon találkoztam pszichológussal.


Nekem annál az egy pszichológusnál nagyon jó tapasztalatom van. Első beszélgetéskor elmondtam, hogy milyen probléma az, amiben segítségre van szükségem, illetve feltett olyan kérdéseket, amelyekre őszintén válaszolva már akkor ismeretet szerezhetett rólam, ami induláshoz kell.

Következő alkalmakkal kapcsolatban meghatározta, hogy egy alkalom / egy ülés milyen hosszú lesz, illetve mindig adott "házi feladatot". Továbbá, mindig előre lehetett tudni, hogy a következő alkalommal merre, hogyan, milyen módon megyünk tovább. Persze, amikor gyorsnak tűnt akkor lassítottunk, vagy volt visszaesés is, amiről tudom, hogy nem az ő hibája, hanem az élet hozta úgy.

Kb. 6 alkalommal voltam nála és valóban mélyre ásva, nem kímélve, jól megdolgoztatva, de sikerült megoldanunk a problémát.

Az utolsó alkalommal pedig arról biztosított, hogy ha visszaesést éreznék, vagy csak a jeleit, keressem, ne habozzak, mert akkor annál könnyebb újra felvenni a szálat. Én maximálisan elégedett vagyok vele, azzal, akivel együtt dolgoztunk a problémám megoldásán.

Ezt azért írtam le, hogy megmutassam, vannak nagyon jó szakemberek is a területen, mint ahogy bármelyikre igaz, a spektrum minden szintjén vannak emberek egy adott munkakörben.

2018. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Arról, hogy ha alapból semmi bajod nincs , csak nem tudsz valamiket senkivel megbeszélni, mert a barátaidat nem akarod terhelni, akkor vele beszéled meg.


Ha tényleg nagyobb traumatikus problémád van, csak ártanak.

2019. máj. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!