Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet az, hogy az ember...

Hogy lehet az, hogy az ember álmában sokkal okosabb?

Figyelt kérdés
Ritkán van szerencsém olyat álmodni, ahol ez kiderul, de elkepeszto. Pár hónapja egy matek fejszamolo versenyen indultam, de volt egy oriasi zseni az ellenfelek között, aki mindig gyorsabb volt nálam. Megvolt a feladvany es max 3 masodpercen belül jött a válasz. Nem akartam elhinni. Utanaszamoltam es stimmelt. Almomban ezt kudarckent eltem meg, de hát azt is az en agyam szamolta ki almomban. Nem értem....

2018. jan. 24. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Úgy, hogy álmodban kikapcsol a hihetőségközpont, tehát mindent elhiszel, amit álmodsz.

Azt is, hogy megvan a megoldás.

Ezt úgy lehet tudni, hogy ha felébredsz, és RENDESEN visszaemlékszel az álmodra, akkor rájössz, hogy atyaisten, mekkora butaság volt...

ha csak félig emlékszel vissza, mint most, akkor erre nem biztos, hogy rájössz.

2018. jan. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Tudom es sokszor van olyan, hogy ébredés utan, jol atgondolva egy butasag az egész, de azert hoztam ezt a fejszamolos példát, mert itt emlekeztem a szamokra is es minden stimmelt. Viszont álmomban 2-3 mp alatt megvolt a megoldás.
2018. jan. 24. 07:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem 2-3 másodperc alatt volt meg a megoldás, hanem azt képzelted, hogy annyi idő alatt van meg. Mit nem lehet ezen felfogni? A valóságben meg valószínű, hogy eleve betanult képletről és eredményről van szó, ezt bizonyítja az is, hogy gond nélkül fel tudtad idézni később.
2018. jan. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem ugye, hogy a versenyt álmodtad, tehát a valóságban nem történt meg?

Szerintem az a feladvány nem volt olyan nehéz, csak annyira, hogy a te képességeidnek épp a határán volt.

Be tudnád ide írni a feladványt?

2018. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy két hete én is álmodtam hasonlót. Akkor épp analízis vizsgára készültem. Az első tanulással eltöltött nap (vagyis inkább délután) után úgy feküdtem le, hogy szinte semmit sem értettem a deriválásból. Reggel meg úgy keltem fel, hogy továbbra sem tudtam semmit viszont álmomban is próbáltam megcsinálni egy feladatot és tök boldog voltam mikor sikerült. Emlékeztem is a feladatra meg a megoldásra is, gyorsan leírtam felkelés után egy papírra. Aztán egy programmal leellenőriztettem és tényleg jó megoldást "álmodtam meg". Erre azt mondom, hogy nagyobb arra az esély hogy gyakorlás közben láttam ezt a feladatot a megoldással együtt és valahogy sikerült visszaemlékeznie az agyamnak erre és álom formájában elém került.

Szerintem nálad is ilyen lehetett, hogy már eleve tudtad azokat a megoldásokat, csak nem biztos hogy hozzáfértél az információról. (Ide vágó téma a hipnózis, bár lehet hogy nem ez a szó amit keresek. Az már tudományosan dokumentált dolog, hogy el tudnak embereket olyan állapotba juttatni, ahol több emléket el tudnak mondani, mint ha azt tőlük normálisan megkérdezték volna.)

2018. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Én atom részegen a világ összes problémájára tudok jó megoldást mondani.
2018. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#3 Azert kerdeztem mert nem tudom. A "mit nem lehet ezen felfogni-ra" inkabb nem reagálok. Örülök, hogy ennyire magabiztosan tisztában vagy az emberi elmével kapcsolatban es egy pillanatra leereszkedtel hozzám, halandóhoz..
2018. jan. 24. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Az emberi agy meglehetősen bonyolult működésű. Az ember sok alaptulajdonsággal rendelkezik, ezek vezérlik cselekedeteit. No meg az, mit tud a világról. Innen indulva:

Az emberi cselekvést a motiváció mozgatja. A motiváció valójában sikerélmény. Akit kiskorában megtanítottak a tanulás művészetére, öntudatlanul tudja, egyes dolgoknál mi a lényeg, min múlik megértés. Így aztán egyesek elkezdik szeretni a matematikát, mert mindig rájönnek a megoldásra. Mások utálni fogják, mert csupa kudarcélmény a vele való találkozás.

Az ember cselekvésénél rengeteg tanult és ösztönös gát is van. Például valaki megbánt, megharagszunk rá, de nem öljük meg.

Alvás és ébrenlét között a különbség (sok más mellett) az, hogy alváskor az agy részlegesen működik, sok képessége (például látás, érzékelés, stb.) nem működik, továbbá sok gát sem. Így tud az ember álmában falon járni, megoldani elképesztő feladatokat és hasonlók. Miért?


Ha valakit valami foglakoztat, mert például egy cselekvése félbeszakadt (még nem oldotta meg), vagy valamit nagyon akar, akkor erős a motivációja ebben. Ezért ebből nem minden kapcsol ki. Kikapcsol viszont egy csomó gát (például a realitásérzékelés). Ekkor gond nélkül megoldhatjuk akár az emberiség nagy problémáit is. Főleg, ha ébren foglalkoztatott ez. Amelyet nem feltétlenül tudatosan tettünk.


Ha valaki álmában sorozatosan kijavítja a kudarcait, az egy optimista ember. Mindig próbálkozik, az nevelődött belé, hogy soha nem adja fel. Ha valakit álmában sorozatosan nagyobb baj ér, mint a valóságban, ha üldözik, ha szerencsétlenül jár, akkor az egy pesszimista ember. Kisebb nagyobb mértékben retteg sok mindentől, leginkább a kudarctól. És mivel ez foglalkoztatja (öntudatlanul is), álmában meg is éli. Úgy ahogy a valóságban, negatívan, csak a valóság fékjei egy részét elveszítve, felfokozottan.

Az álmainkból arra kaphatunk ötletet, mit érdemes erősíteni és mit megérteni (elfojtani semmit, mert visszaüt - megérteni kell az okát).

2018. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2018. jan. 26. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!