Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van bennem ennyi gátlás?

Miért van bennem ennyi gátlás?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.Eléggé összetett a problémám.A lényeg,hogy akár mit szeretnék csinálni,van bennem egy olyan mértékű gátlás,hogy szerintem az már nem normális.

Például,(én úgymond,a "jó" gyerekek közé tartozok,nem járok ki bulizni,inni stb..inkább itthon vagyok és tanulok a céljaim eléréséhez),de egyszer kimentem az osztályommal,és már csak attól a gondolattól,hogy este sokáig nem vagyok otthon,rögtön lelkiismeret-furdalásom lett,ráadásul kipróbáltam a cigit is. Na ekkor szinte láttam magam előtt a családom és rendesen szégyeltem magam. Pedig egy cigi nem a világ vége! Ráadásul az az egy volt,azóta sem cigizek(szerencsére).De ez csak egy példa a sokból. Miért van,az hogy ha néha olyasmit teszek,ami nem feltétlenül "jó" rögtön ez az erős lelkiismeret-furdalás és gátlás tör rám?


2017. nov. 5. 22:57
 1/1 Poris2000 ***** válasza:
100%
Röviden ez a neveltetés kérdése, illetve az általad eddig tapasztalt események vezettek el ide. Tulajdonképpen ez az ismeretlentől való félelem egyfajta formája. Ha zavar, próbáld kicsit feszegetni a határaiadat, amíg kicsit hozzászoksz, és oldódni fognak a gátlásaid. Persze a józanság keretein belül, az egészségedre nagyon káros dolgokat (mint amilyen a közös tű használata drogok esetében, vagy a nem biztonságos nem élet) kerüld el továbbra is. Nem mellesleg a céljaidat is könnyebben el tudod érni (amiért ugye tanulsz, ahogy írtad) ha le tudod vetkőzni bizonyos gátlásaidat.
2017. nov. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!