Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pontosan mi a pszichikai...

Pontosan mi a pszichikai függőség? Hol tudnék ennek utánaolvasni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Lelki függőség.

Pl. a dohányzás fizikai (nikotin miatt) és pszichikai (mozdulat, hogy rágyújtasz, pótcselekvés, "időkitöltés") függőséghez is vezethet.


Az internet függőség ugyanakkor inkább csak pszichikai függőséget okoz.


Remélem, egy picit világosabb a példák alapján.


DE engem meg ez utóbbi érdekelne, és kapcsolódva ehhez a kérdéshez....hogyan lehet kezelni egy pszichikai függőséget (internet)?

2010. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fizikailag nem függ csak lelkileg
2010. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érintettnek érzem magam, tehát nem csak mókázom......, hogyan lehet mérni, skálázni, kimutatni???

Amint függőnek érzem magam az "fizikailag" is bennem van, én érzem csak külsőleg nem objektív?

2010. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Le tudom én is fordítani, nem arról van szó. De pl most olvastam, hogy a kokain "csak" erős pszichikai függést okoz. Hogyan lehet egy pszichikai függés olyan erős, hogy komoly elvonási tünetekkel járjon, amik már nem csak lelkiek, de testi tüneteket is okoznak?

Egyszerűen csak nem tudm elképzelni, és nem találok róla sehol semmit, mintha valami tabu téma lenne...

2010. máj. 31. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Demetrovics Zsoltnak van egy sorozata "Az addiktológia alapjai" címmel. ELTE Eötvös Kiadó. Szerfüggőség, viselkedéses addikció, kezelés, stb.

Pl. Szőnyi Gábor és Füredi János "A pszichoterápia tankönyve" c. könyvében (Medicina) találsz egy alfejezetet a kezelésről is általában.

Ajánlom az irodalomjegyzéket mindkét könyvben, onnan tovább lehet menni, ha találtok kedvetekre valót.

A neten pl. a www.sciencedirect.com-on lehet olvasni friss kutatásokat a témában, bár csak kevés tanulmány olvasható ingyen, ezért érdemes vmely nagyobb könyvtár gépeiről fellátogatni ide.

2010. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!