Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak szerintem durva ez egy...

Csak szerintem durva ez egy pszichológustól?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leírni az egészet. Szóval elmentem a pánik-szakrendelésre és ott a pszichiáter azt mondta,hogy próbáljam meg először a terápiát. Beutalt egy pszichiátrián dolgozó pszichoterapeutához,ingyenes volt,örültem neki,mert még diák vagyok,a diákmunkás pénzből nem tudnám kispórolni. Ma voltam nála és pont családi bonyodalmakról beszéltünk,elkezdtem sírni és bevallottam,hogy 14 évesen vagdostam magam néha és bulimiás voltam. (Tudni kell,hogy nehezen nyílok meg és ez volt az első alkalom,hogy a sírást "megengedtem magamnak".) Erre ezt mondta,idézem:



"Boglárka! Attól,hogy nyalogatja a sebeit,nem lesz semmivel jobb. Ha így folytatja,önnel is az lesz,mint itt néhány beteggel. Ha akarja,körbe járhatjuk a pszichiátriát,megmutatom,milyen emberek vannak ott. Pont van egy fiatal lány,aki kinyomta a saját szemét,annyi idős körüli,mint ön. Mit ért el? Semmit nem lát. Jobb lett neki? Hát nem. Most menjen haza és gondolkodjon el."



Én meg kb sokkot kaptam. Tudja,hogy már évek óta nem "bántottam magam" sehogy. Ezeket a dolgokat hátra hagytam anno az iskola pszichológus segítésével... Az anyukám miatt kezdtem sírni utána. Oké,nem azt várom,hogy öleljen,tutujgasson és"szegény kislányom"-ozzon,de nekem ez azért erős volt. Pont az kellene,hogy rávezessen a megoldásra,de normális módon,nem? Azon is gondolkodtam,hogy ezek után már nem szívesen járnék hozzá,mert az a nem túl erős bizalom is eltűnt,ami eddig volt. De tízezreket meg nem tudok sajnos erre szánni. Szerintetek csak én reagálom túl?


2017. aug. 15. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Túl sok Csernust néz a tvben 😀
2017. aug. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
79%
Nem te reagálod túl, sajnos a körzeti rendelőkben ez elég gyakori. Ha visszamész a pszichiáterhez, ő talán tud beutalót adni egy másik pszichológushoz, vagy menj egy másik pszichiáter rendelési idejében (már ha van ilyen).
2017. aug. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Vagy ő így próbál gyógyítani, így próbál hatni az emberekre vagy rossz szakmát választott. De inkább az utóbbi. Egy lelkileg labilis embert ezzel örökre elüldöz magától. Ez nem segítség. Szerintem még menj el egyszer és nézd meg, hogy mit mond. Ha továbbra is ilyen hagyd ott, de közöld vele, hogy miért.
2017. aug. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Igen jol tette amit tett.

Ertstek mar meg gyerekek! Mi is nagyon nagy sz@rban nottunk fel, es soha nem vagdostuk magunkat. Nekem szemely szerint alkoholista elmebeteg anyam volt, aki kidobott otthonrol 15 eves koromban.

Igen volt nehany lany mar akkor is aki vagdosta magat, de ez ritka volt, de azok egyszer vegleg elvagtak a csuklojukat ( ongyilkosok lettek) vagy boldondok hazaban vannak meg most is.

A pszichologus arra akart ramutatni, hogy mostanra ez a vagdosas szinte nepbetegseg lett, es nincs belole mas kiut csak az hogy TE abbahagyod es probalsz az elet szep reszeire koncentralni.

Kulonben ugy jarsz mint azok akiket neked meg akart mutatni. A valasztas a tied, es ha rosszul dontesz, akkor nincs az a pszichiater aki segit rajtad.

Ha akarod irj privatban, es elmondom bovebben rajtam mi segitett.

Remelem jobban leszel.

2017. aug. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönök a kommenteket! :)


Csernus doktort (szerencsére?) nem ismerem,úgyhogy róla nem tudok nyilatkozni. :D


Igen,hallottam már,hogy vannak problémás orvosok,talán túl van terhelve vagy lehet hogy tényleg csak szimplán nem neki való ez az egész.


Persze,senki nem mondta,hogy mindenkinek könnyű az élete és a múltja,de ha erre akart rámutatni,akkor miért nem mondta el normálisan a véleményét? Egyrészt ez az egész vagdosás-bulímia dolog 7 éve volt,mint írtam sikeresen túlléptem rajta. Másrészt a terápia lényege,hogy egy ember,akinek problémája van elmegy és az ő életével kapcsolatos eseményekről beszél,ezekre a múltbeli helyzetekre keresnek megoldást,hogy fel tudja dolgozni az illető. Ott,abban az időben az adott személy személyisége,élettörténete a fontos,senki és semmi más. Ha érdekel,anno nem divatból vagdostam magam és a testképzavart sem én akartam,sőt,pánikzavaros sem szeretnék lenni. Pont ezért mentem el egy szakemberhez,akinek segítenie kellene,rá kéne vezetnie a megoldásra,nem pedig lehordani és ítélkeznie... Sajnálom,ha valaki sz....rban nőtt fel,de minden ember más,van aki erősebb idegrendszerrel rendelkezik,van,aki nyengébbel. Lehet,ami másnak meg sem kottyan,az nekem baromi mély sebeket ejt és fordítva. Empátia,ami hiányzik nagyon sok emberből.


Lehet megpróbálok még egy alkalmat,de magamat ismerve,nem biztos,hogy menni fog. Próbáljak majd úgy tenni,mintha meg sem történt volna? Vagy mondjam el neki,hogy megbántott?

2017. aug. 15. 02:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, durva, hogy a saját potenciális pácienseit mint elrettentő példákat akarja mutogatni, mintha bazári majmok lennének, nem érző, emberi lények... Szomorú, hogy ilyen előfordul :(

Kiégett ember lehet, akinek elege van a munkájából.

2017. aug. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

4-es vagyok

Nem hianyzik belolem az empatia, es hidd el nagyon sajnallak barmi is tortent veled. Nem gondolom azt hogy az en bajom volt a legnagyobb hidd el, es ha megbantottalak rendkivul sajnalom.

Igen igazad van, a pszichologusnak a te problemaddal kellene elfoglalva lennie, de nem tartom kizartnak hogy ezt is a terapia reszenek tekintette, hogy megmutassa neked azt, hogy ez a problema milyen sulyossa is valhat, es hogy sem o sem mas nem tud erted sokat tenni. En nem tudok olyan esetrol ahol a paciensen a szakember segiteni tudott volna, csak azokon akik maguk hataroztak el hogy kilepnek ebbol.

Csak annyit akartam mondani, hogy hiaba van oka mindekinek arra hogy kiboruljon, depresszios legyen, es hogy hiaba minden ember mas es mas, es mindenki mashogyan dolgozza ezt fel, a vege akkor is ugyanaz. Vagy osszeszeded magad, vagy te is egy leszel azokbol akik ott vannak bent. Sajnos tapasztalatbol irom ezt, mert mint irtam en mar idosebb vagyok, es latom hogy kibol mi lett. Akiknek nem sikerult maguktol ebbol kilabalni mind ongyilkosok lettek vagy a bolondokhazaban vannak sajnos azota is. A szakember ezt akarta neked elmondani, bar lehet hogy kicsit nyersen tette, viszont a te erdekedben. Nem mindig az a segitseg ha leulunk veled egyutt sirni, sajnalkozni hanem ha megertetjuk veled hogy az ero benned van.

Remelem nem bantottalak meg, es jobbulast kivanok neked tiszta szivembol.

2017. aug. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Boglárka!


Büszke vagyok Rád.


El mertél menni a pszichológushoz, és meg mertél nyílni neki, őszinte voltál, sírni is mertél, és most követed a doki tanácsait: gondolkodsz az elhangzottakról. Gratulálok, mindössze egy nap alatt nagyon hosszú utat tettél meg. Le a kalappal.


Lehet, h a doki máshogy is intézhette volna, a sokkterápián kívül más módszert is használhatott volna. De mert nem látok a fejébe, miért így beszélt Veled, miért ezt a módszert választotta, nem fogom kritizálni, sem megvédeni. Inkább felteszek Neked egy kérdést: hogy jobb kihúzni egy fogat? Mindennap egy kicsit húzni rajta, v egy rántással kiszedni?


Sokkból nem hiszem, h kevesebb is elég lett volna. A nevében is benne van, hogy sok :D


Boglárka, nézzük inkább meg, h Te a történteket hogyan használhatod a magad javára, jó?


Sztem túl lettél tegnap a nehezén, most már könnyebb lesz. Az érzelmi megrázkódtatás már kijött belőled, most a szakmai aprómunka jöhet -ha vállalod. A terápia. Tudod, h milyen stílusban kommunikál a doki, tudod, milyen kevéssé empatikus, de azt még, h felkészült szakember-e, nem tudni. Én mindenképp elmennék a helyedben a következő időpontra, és közölném vele, h a rossz modora ellenére elkötelezett vagyok a gyógyulás iránt. (Egy apró közbevetés: magad írod, h nehezen nyílsz meg mások előtt. Nos, ez a doki vhogy első alkalommal kihozta belőled, amit másnak nem mertél volna elmondani csak hosszú idő után. Lehet, mégiscsak tud valamit?)


Ha érzelmi támogatásra van szükséged, azt ne a dokinál keresd. Beszélj a szeretteiddel/barátaiddal arról, hol tartasz, milyen nehézségeken mész át most, mire van szükséged. A doki meg a háttérben hadd tegye a dolgát.


Persze ha visszavonhatatlanul elvész a bizalmad a dokiban ill. a módszerében, akkor ne erőltesd, hanem kérd a pánikszakembert meg, ajánljon helyette valakit a TB-s lehetőségek közül.


Bogi, fog ez menni. Én bízom Benned.


Jó döntést kívánok!

2017. aug. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rohadt idegesítőek,és idióták a pszichológusok.Lehet van jó is nem kétlem de nekem nem sikerült találnom olyat.Ez is egy jó nagy p-öcs.Olyan fantasztikus okosságokat mondott mint hogy a szemkinyomás rossz.Amikor ilyenket csinál az ember akkor nem gondolkozik,tudja hogy rossz,mindenki tudja.AZ nagyon jól tudják mondani hogy mit ne csináljon az ember(ne nyalogassa a sebeit) de hogy mit csináljon azt már kevesbé tudják.

Az utolshó hozzászoló ilyen önjelölt pszichológus,az is milyen idegesitő már:D megy a pszichorizsa ezerrel

2017. aug. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!