Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis hogyan kell az emberekke...

Mégis hogyan kell az emberekkel beszélgetni?

Figyelt kérdés

Élőben (+ telefonon is): izgulok. Egyszerűen annyira stresszes nekem minden beszélgetés, hogy nem is tudom élvezni, sőt nem is tudom csinálni. Hosszabb mondatoknál összeszorul a torkom/elmegy a hangom, elkezdek remegni, rövidebbeknél pedig minden szavam hazugság, mert minél rövidebben és egyszerűbben akarok válaszolni, totál hidegen hagy, hogy mit mondok, csak legyen már vége. Ezáltal sokszor olyan hülyeségeket és logikátlan, ellentmondásos dolgokat hordok össze, hogy tuti retardáltnak gondolnak az emberek.


Interneten: túlságosan megnyílok és túl hamar + hirtelen akarok mindent, ezáltal, ha 15 perc beszélgetés után nem érzem azt, hogy elválaszthatatlan lelkitársak lettünk az illetővel, akkor nem is folytatom tovább, bármennyire is szimpatikus volt a partner. Ha esetleg ráveszem magam, hogy 15 perc után mégis maradjak, akkor sem jutok sokkal tovább. Max 1-2 nap intenzív beszélgetés után megunom az illetőt, vagy elijesztem a túlzott közeledésemmel.


Mit tegyek?

17/F


Egyetlenegy barátom van, akivel felszabadultan régebb óta tudok beszélgetni (osztálytársam), de az a beszélgetés olyan szinten pihentagyú dolog, hogy minden második mondatnak nincs is értelme és nem is vicces, viszont mi ketten nevetünk rajta. Tehát nem mondanám egészséges beszélgetésnek.


2017. aug. 8. 12:37
 1/4 jeverezi ***** válasza:
0%
17 évesen nem tudsz beszélgetni emberekkel? Ezt nem mondod komolyan
2017. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Szerintem a kérdésem leírásában elég jól elmagyaráztam a helyzetet, tehát fel nem fogom, hogy miért teszel fel egy teljesen egyértelmű, felesleges és frusztráló kérdést?!

2017. aug. 8. 13:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Senki nem kérte, hogy válaszolj. :(
2017. aug. 8. 13:32
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Miért izgulsz, amikor élőben kell beszélgetni? Azért, hogy mit fognak szólni az emberek ahhoz, amit mondasz? Nem kell izgulni e miatt, biztos vannak saját gondolataid, meglátásaid, ezeket nem kell szégyellni, adjál hangot nekik.

És ne próbálj meg előre készülni a beszélgetésekre, annál rosszabb lesz, mert biztos lesz olyan válasz vagy kérdés, amire nem készültél, és akkor persze, hogy leblokkolsz. A beszélgetésnek spontán kell jönnie. Lehet, elsőre nem lesz könnyű, de kezdj el csak úgy beszélgetni, mondd ki bátran, ami eszedbe jut. Gyakorlat teszi a mestert.

2017. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!