Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok rendesen beszélgetni...

Nem tudok rendesen beszélgetni emberekkel. Valakinek hasonló tapasztalat? Pszichológus tud ebben segíteni?

Figyelt kérdés
25 éves ffi vagyok, van munkám, jó egyetemen fogok végezni, volt már több barátnőm is, minden azt hiszi a baráti körömben, hogy teli vagyok önbizalommal (néha még kicsit sokkal is). Az igazság ezzel szemben az, hogy egyszerűen nem tudok beszélgetni ismeretlenekkel (főleg, ha nők), leizzadok, tökéletesen kényelmetlenül érzem magamat. Próbálok egyedül változtatni ezen afféle sokkterápiával (= minél több ismeretlennel próbálok beszélgetni), de nem túl nagy sikerrel eddig. Valaki volt már hasonló ügyben pszichológusnál? Működött?
2013. aug. 21. 22:02
 1/5 A kérdező kommentje:
A hangsúly nem a nőkön van, hanem az ismeretleneken. Bár néha még ismerősökkel is nehezen megy.
2013. aug. 21. 22:03
 2/5 Fófika válasza:
Szerintem próbálj nem izgulni és mindent félre tenni. Hisz nem lesz semmi gond, ha belesülsz a beszédbe vagy ilyesmi. Tévedni emberi dolog, és ha nem tudsz saját magad ezen javítani, akkor fordulj egy szakértőhőz.
2013. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem is erdekel a tema, kicsit mas miatt. Sajnos nem tudom, h pszichologus tud-e segiteni, de miert ne kerdezned meg töle is? Vagy a natursziget pont com-on is vannak tanacsadok, es gondolom meg mashol is...

Mitöl felsz valojaban? Mi a legrosszabb, ami törtenhet - es mi a legjobb? Merd fel realisan, hogy rajött, nem olyan nagy dolog ez.

Mivel a felelmet ugy lehet leküzdeni, hogy belemesz, szerintem jo ötlet ez a "sokkterapia". Csak azt tudd mindig, hogy a parbeszed mindig 2-ön mulik (ha 2-en beszelgetnek). A masik gyakran nem akarja a beszelgetest, felreerti (pl. sejtelme sincs rola, h terapias celzattal közelitessz hozza es nem "beprobalkozol"), ez nem a Te sikertelenseged. Sztem idös nenikkel lehet jol beszelgetni, akiknek van idejük is rad es örülnek neki, h valakivel beszelgethetnek.

Amellett, hogy szembenezel a dologgal, belemesz a beszelgetesbe, sztem fontos, hogy ne tulajdonits olyan nagy jelentöseget egy beszelgetesnek. Attol függöen, miröl beszelgettek, lehet ez csak amolyan informacioszerzes. Alt. szeretnek az emberek magukrol, erzeseikröl beszelni (en mondjuk nem), igy is iranyithatod a beszelgetest. Kommunikacio temaban is körülnezhetsz a könyvek között, ez is segithet. Azert, mert ha magabiztos vagy, kiismered magadat, többet tudsz a kommunikaciorol, sztem eltünik a felelem.

2013. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

6.sor:

*Merd fel realisan, hogy rajöjj...

2013. aug. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én nem értem, miért kellene ismeretlenekkel beszélgetned, ha nem csajozni akarsz?
2013. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!