Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarok meghalni? Mit...

Miért akarok meghalni? Mit tegyek az ellen, hogy megszűnjön ez a halál iránti vágyam?

Figyelt kérdés
Már túl vagyok az öngyilkossági kísérleteimen is,de hiába kaptam gyógyszereket (amiket hónapok óta szedek),egyszerűen nem hatnak.Skizofrén vagyok,bár hangokat nem hallok.Az is lehet,hogy tévednek a dokik...Én meg nem akarok fájdalmat okozni a családomnak azzal,hogy itt hagyom őket,mert sokat sírtak akkor is,mikor a zárt osztályra vittek a kísérletem után.Mit csináljak??? Én szóltam az orvosoknak,hogy nem bírok élni,de nem tudnak már semmit se tenni.Ha adnának 100 millát,akkor is így gondolnám.Sose leszek boldog,utálok élni.Hogyan tudnám ezt elnyomni magamban?
2017. júl. 15. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A halálvágyat csak az élettel lehet elnyomni. Tekintsd úgy, hogy most nem vagy jól, és ezért akarsz meghalni, ami érthető is. De! Nem a halált kell erőltetni, hanem a gyógyulást! Ha jobban leszel, akkor nem fogsz akarni meghalni. Engedj meg egy szemléletes példát. Ha egy embernek beteg a lába, és fáj, menni se tud, akkor nem azon gondolkodik, hogy hogyan vágja le, hanem, hogy hogyan gyógyítsa meg. Ha levágja, akkor lehet, hogy nem fog fájni, de menni sem fog tudni. Csak a Te esetedben az agyad beteg, és az agy halála minden funkciót megszüntet. Nem elnyomni kell a halálvágyat, hanem csak nem foglalkozni vele. A gyógyulásra koncentrálj!
2017. júl. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 éve koncentrálok...Kösz,de elfáradtam.
2017. júl. 15. 17:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Feladni a legkönnyebb, ezt ne feledd. Mindig vannak szép pillanatok, nemcsak rosszak. Senkinek sem habos torta az élet. Ki kell bírni, és koncentrálni a jóra.

Ezzel csak fájdalmat okoznál azoknak, akik szeretnek, ahogy írtad is.

Fel a fejjel! Mindig van valami, ami erőt ad, csak döntsd el fejben, hogy akarod. Ha egyedül nem megy, akkor pszichológus. De az öngyilkosság semmire sem megoldás.

2017. júl. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hihetetlen!Épp most vagyok én egy időszak alatt épp most bőgtem ki magam.Átkoztam minden órát minden percet amik ideáig vezetek én is skizofrént vagyok diagnosztizálva de én hangokat is hallottam te ilyen tekintetben szerencsésebb vagy mint én emiatt lettem öngyilkos mert négy teljes napig keveredett a valóság a hangokkal amik még pokolibbá tették magát a valóságot. Küldök jót is itt ezt olvasd el:

[link]

2017. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy te kérdezed miért akarsz meghalni. Talán mert Skizofrén vagy? Ez nem egy rossz indok egyébként. elképesztően rossz lehet így élni. Ha kezelik a skizofréniát elméletileg lehet tünetmentes. Bár nem ismerem ezeket a gyógyszereket. Jó lenne arra koncentrálni tünet mentes legyél, hallucinálva én se tudnék élni. Ha jól tudom Skizofréniára nincs gyógymód csak tünetmentesé tehető.
2017. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia én is ezzel küzdöttem de elmúlt csak nagyon megviselt! 2 éven át küzdöttem ezzel és egyik nap arra keltem hogy vidám vagyok, máskor mindig letört voltam de aznap nem! És mikor bementem a suliba egy lány a folyosón megdícsérte a neon narancs felsőm mivel az volt eddig nem fekete rajtam! És akkor ébredtem rá a feladatomra légy vidám,segíts másokon és élj csodás életet. Azóta nem estem olyan mély depresszióba!



UI.: Nézd mindennapnak a csodáját! Ne félj menni fog.

2023. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!