Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valamilyen mentális...

Lehet valamilyen mentális betegségem?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy idősebb családtagjaim halálára gondolok, pontosabban arra, hogy mi lenne, ha pl holnap mikor felkelek, a dédmamám(aki 8 éves koromtól végig egyedül nevelt) már holtan fekszik az ágyában, mit tudnék tenni, hogy előbb a mentőket hívjam, vagy előbb a nagymamám, és hasonlók jönnek eszembe. Voltak olyan esetek is(bár ezek már nem fordulnak elő), hogy egy embert, akit nagyon utálok, hogy tudnám megölni, milyen módszerrel, és ilyen elborultabbnál elborultabb dolgok jutnak az eszembe. Tavaly pár hónapig vagdostam a karom és a vállam(eleinte mert zaklattak az iskolában, később már csak úgy hangulatból), és ha egyedül vagyok otthon(főleg este) vagy épp megyek valahova este akkor beképzelem magamnak, hogy valaki, vagy valami követ, valami szellemszerűség.


Mielőtt kikiáltana valaki gyilkosnak a furcsa gondolataim miatt, egy visszafogott gyerek vagyok és nem igazán tudnék bárkit is bántani pl előfordult már, hogy leköptek rágóval és én inkább csak elsétáltam, minthogy akármit csináltam volna


2017. máj. 28. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincsen neked semmi bajod. Kicsit többet fantáziálsz a dolgokról, mint kellene.Amikor engem köptek le rágóval, megragadtam a srác grabancát és beb@asztam a padok közé.És még én sem számítok betegnek.
2017. máj. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesek ezek a gondolatok, bár szorongásos állapotra utalhatnak, de ez az emberek 95%-ával előfordul élete során, hogy bizonyos ideig ilyen állapotban van. A dédmamás dolog abszolút normális, a másik, amit írtál pedig valószínű, hogy azért van, mert élénk a fantáziád, de néha megijedsz tőle, de nem tudod leállítani, még jobban belegondolsz, még jobban le akarod állítani, de nem megy. Ez is tök normális, emberek vagyunk!
2017. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most megkönnyebbültem. Már megijedtem, hogy valami nagyon szociopata izé vagyok :)
2017. máj. 30. 17:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogyis! :)
2017. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!