Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valamilyen mentális...

Van valamilyen mentális problémám, hogy így fogom fel a világot?

Figyelt kérdés

Nem rég lettem 18. Nem vagyok nagyon jó tanuló (4,3 átlaggal), de átlagon felüli eredményekkel rendelkezek. Van egy Anyanyelvi angol nyelvvizsgám és egy közép spanyolom. Felvettek egy jó külföldi egyetemre, olyan szakra amivel nagyon sokat lehet keresni, főleg külföldön. (CS=Computer Science) Nagyon a részletekben nem akarok elveszni, de az a lényeg, hogy elég erősen pénz orientált vagyok. Már most azon gondolkozok, hogy hogyan lehete a legjobban passzív bevételt generálni.


Az elmúlt pár évben mintha egy, a stoizismushoz hasonló, elvet kezdtem volna követni észrevétlenül. Szinte minden amit egy 18 évesnek élveznie kéne én időpocsékolásnak tartom. Nem arról van szó, hogy nem lenne lehetőségem elmenni a barátaimmal szórakozni, viszonylag jó nézek ki és könnyen elbeszélegetek akárkivel, de soha sincs kedvem.

Csak olyan dolgokat szeretek csinálni, ami a karieremre pozitív hatással van. PL.: Heti 4-5x járok konditerembe, nem akarok bodybuilder lenni, de rájöttem, hogy könnyebben előre lehet jutni az életben ha valaki igényesen nézki.


Ateistaként teljesen értelmetlennek tartom az emberi létezést. Teljesen mindegy, hogy mi érek el az életemben, mert egyszer megfogok szünni. Csak az mondható igazi eredménynek ha beírod magadat a történelembe, de ha én lennék a következő Hitler, akkor is pár ezer év múlva elfeltenék, hogy valaha is léteztem. Tegyük fel, hogy még sem felejtenek el és mindenegyes ember a élete minden napjában legalább 1 órát az istenítésemre szánna, akkor sem járnék sokkal előrébb, mert megszüntem létezni és valamikor az emberiség is kifog halni. Most már értem, hogy mért találta ki az ember a vallást...


Ennek ellenére még is én vagyok a legmotiváltabb ember az ismerőseim közül és nincsenek öngyilkos hajlamaim, pedig értelmetlennek tartom az életet.



#egészség #mitiváció
2017. máj. 3. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Tipikus 18 éves gondolkodás.


Az életet azért tartod értelmetlennek, mert nem élvezed.

ìrod, hogy nem jársz el a barátokkal, nem csinálsz semmit. Vagy is nem élvezed.


26 éves vagyok, és nagyon örülök, hogy megszülettem, és a világon tölthetek remélhetöleg 80 évet minimum egészségben.

Jó gyerekkorom volt, köszönet a szüleimnek, és erre vissza gondolni is öröm.

Már fiatalként sokat buliztunk, olyan dolgokat csináltam amire jó vissza emlékezni, ami jó érzéssel tölt el ha rágondolok. Aztán megtaláltam az igazi szerelmet ami megint csak egy szuper dolog, szerelmesnek lenni, pillangot érezni a gyomrunkba...

Aztán lett két gyerekünk, és minden egyes nevetésük jó érzéssel tölt el.

Kezd a vállakozásom beindulni, egyre sikeresebb leszek a munkámban, és ez megint csak jó érzéssel tölt el.

Örülök, hogy élek, és hálás vagyok érte istennek, a sorsnak és önmagamnak.


Ne csezd el a fiatalságodat éljél, ugy ahogy tetszik, úgy ami ÖRÖMET okoz.

2017. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!