Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő akkor ha a párom...

Mi a teendő akkor ha a párom nagy valószínűséggel Borderline szindrómában szenved?

Figyelt kérdés

2017. máj. 6. 23:24
 1/6 TR75 ***** válasza:
100%
El kellene mennie pszichológushoz. Ha valóban az.
2017. máj. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Xanax
2017. máj. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt szerintem pszichiáter kezeli, pszichológus nem állít fel diagnózist, és nem ír fel gyógyszert, kezelése kimerül a beszélgetős terápiában.

A Pszichiáter megállapítja a pontos diagnózist, és felírja a megfelelő gyógyszert.

2017. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TR75 ***** válasza:
100%
Borderre nem kell feltétlenül bogyó. Az már elég súlyos helyzet, ha szert is tolni kell.
2017. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Na álljunk meg egy pillre. Bordernlie, pánikroham, depresszio, személység zavar stb... a doktorok mindenkit be akarnak tömni egy dobozba, ez borderlinos, az gerincsérves.. mik a tünetei?
2017. máj. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Pszichiáter tudja megállapítani a pontos diagnózist. Semmiképpen se hagyatkozzatok saját megítélésre, rengeteg teszt és beszélgetés, sokéves tanulás és tapasztalat kell ahhoz, hogy valaki ezt megállapíthassa! Ráadásul a tünetek gyakran nagyon hasonlóak a bipoláris depresszióhoz vagy más személyiségzavarokhoz (pl. hisztrionikushoz) is.

2. Ha valóban borderline szindrómában szenved a párod, akkor kifejezetten borderline-ra szakosodott terápiás kezelésen kell résztvennie. Dialektikus viselkedésterápia/ kognitív viselkedésterápia ajánlott. Senki ellen nem akarok beszélni, de már 6 éves tapasztalat áll mögöttem ezért jószándákkal állítom, hogy egy olyan orvos, aki nem kifejezetten borderlineosokra szakosodott, az nem fog tudni segíteni a párodon.

Hívjátok fel a Nap-kör alapítványt, ott tudnak ajánlani orvosokat kognitív viselkedésterápiára és vannak önsegítő csoportjaik is (bár ezekről túl sok jót nem hallottam).

A pszichiátriát nem javasolnám (így látatlanban), a legtöbb beteg visszaesik a kezelés után, vagy olyan ismerettségek szerez odabent, ami tovább rontja a helyzetét. A legtöbb helyen pedig erős nyugtatókkal kezelik a betegeket. Fontos tudnotok, hogyha a párod nem akar önként bevonulni a pszichiátriára, akkor nem kötelezhetik rá. Az orvosa javasolhatja, de nem dönthet helyette a kérdésben.

3. Ha a párod a betegség súlyos típusától szenved ajánlott, hogy párterápián is részt vegyetek vagy te magad is orvoshoz, pszichológushoz fordulj, aki segít feldolgozni a párod betegségét.


Nem tudom milyen mély a kapcsolatotok, a betegsége valószínűleg hatással lesz mindkettőtök életére ezért nagyon fontos, hogyha megvan a pszichiáter által kiállított diagnózis a borderlineról, akkor kezdj el tájékozódni a témában, tudj meg róla minél többet. Ajánlom Marsha M. Linehan kognitív viselkedésterápiás könyvét.

2017. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!