Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka az ingadozó viselked...

Mi az oka az ingadozó viselkedésemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy problémám.Antiszociális vagyok 12 éves korom óta. aminek hatására fokozatosan magamba zuhantam. A gyerekkorom nem volt példa értékű, szájpad hasadékkal születtem, családon belül jellemzőek voltak a gyakori viták, túlzott kontroll alatt tartottak, elnyomtak, majd a szülők elváltak.

A magánnyal és valamilyen szinten a "Szociális fóbia" nevű állapottal megtanultam együtt élni nem volt nehéz, hisz gyerekkorom óta nem voltak barátaim, bármilyen emberi kapcsolatom. Illetve az állapotomat tudatosan "kezelem" magamnak, mivel emberek között dolgozok így muszáj is megszólalnom. Az érdekesség a hangulati állapotom, elvileg ha valakinek ilyen betegsége van akkor kerüli a figyelmet, de történnek nálam olyan esetek amikor valami bekattan és egy teljesen másik énem jön elő aki nyitott mindenre, és vicces, nem fél mások reakciójától, ez az énem megtudja rendesen fogalmazni amit szeretne, és most jön az érdekes rész, rendesen tud beszélni a mondandóját higgadtan mondja el, artikulálva. Itt csak az a bibi, hogy alapjáraton nem tudok artikulálva beszélni, a születési rendellenességemnek hála.

Mik lennének részemről a helyes lépések, ti mit tennétek? Ha valami zagyva nem érthető kérdezzetek nyugodtan.



#depresszió #pszichológus #rosszkedv #szociális fóbia #kedélyállapot #kettős én #antiszocciális #ingadozó kedv
2017. ápr. 8. 16:32
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!