Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt diagnosztizált...

Vannak itt diagnosztizált Asperger-szindrómások? Hol kaptak diagnózist? Hol lehet kérni felnőtt korban?

Figyelt kérdés

Én olvastam a neten erről a betegségről, és nagyon rám illik, nagyon sok mindenre magyarázatot ad, hogy miért nem vagyok olyan, mint a többi ember, kitöltöttem netes tesztet, ez lett az eredménye:

[link]


Egy oldalt találtam, ahol ilyennel foglalkoznak, ott azt írják, hogy 48 ezer forint+valami hosszú bonyolult hülye kérdőívet ki kell töltetni szülővel.

Ennyit természetesen nem ér meg.

Ingyenes, esetleg pár ezer forintos nincsen esetleg?


2017. ápr. 7. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Felnőtteknek nincs.

Azért a gyerekek diagnózisa se egyszerű, egy hét pszichiátriai bennfekvés és egy rakat teszt után volt diagnózis (nem a netről letölthető, annál százszor hosszabb és több, egy napig csak töltögettem).

És még azt mondják, hogy ránézésre osztogatják a diagnózist... Hát nem!

2017. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor miért írogatják sok cikkben, hogy egyre több felnőtt fedezi fel magán?
2017. ápr. 7. 22:34
 3/13 A kérdező kommentje:
És egyre több felnőttet diagnosztizálnak..
2017. ápr. 7. 22:35
 4/13 anonim válasza:
Szia! Van egy weboldal, az auti.hu amin lehet olvasni az aspergerről és az autizmusról, és ott ír le címeket Budapesten, ahol kivizsgáltathatod magad.
2017. ápr. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A lelekhelyen kívül nemigen akad, én legalábbis nem találtam. Nem életlenül nem olcsó. Gondolom nincs hozzá állami támogatás, az orvosok ideje meg pénz. Amúgy nem csak a kérdőívből áll ott a vizsgálat, az a beugró. Utána még kivesézik az egész gyerekkorodat, mindenféle egyéb teszteket iratnak, meg ilyenek.
2017. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Akkor miért írogatják sok cikkben, hogy egyre több felnőtt fedezi fel magán?"


Mert korábban nem álltak rendelkezésre diagnosztikai eszközök, nem volt hozzá tudás, tájékozottság, ezért sokan maradtak diagnosztizálatlanul. Ma már jó eséllyel felfedezik gyerekkorban. Akik most felnőttek, azok közül nagyon kevesen kaptak gyerekként diagnózist, vagy másmilyen diagnózist kaptak. Akinek fontos ez az infó, az elmegy diagnosztikai centrumba, szán rá időt és pénzt. (Én több embert ismerek, akik így tettek.) Vagy nem, és akkor marad egy erős gyanú, ami vagy megalapozott, vagy nem. Felnőtt korban az Asperger diagnózisnak túl sok haszna nincs, inkább csak az önismeret, önelfogadás szempontjából lehet fontos, ezért nincs - és valószínűleg nem is lesz egyhamar - erre tb-finanszírozott lehetőség. Az államnak nincs abból semmi haszna, hogy egy felnőtt diagnózist kap. Gyerekeknél azért más, mert ha az oktatás-nevelés során sajátos nevelési igényűként kezelik, fejlesztést kap, minél korábban, akkor nagyobb eséllyel válhat az aspi gyerekből teljes értékű felnőtt, akit nem az államnak kell eltartani, hanem aktív részese lesz a társadalomnak.


A "hosszú bonyolult hülye kérdőívet" meg akkor se lehetne megúszni, ha ingyenes lenne a diagnosztika, ugyanis az autizmus fontos kritériuma, hogy veleszületett, tehát már kora gyerekkorban jelentkeznek a tünetei. Ha ez nem igazolható, akkor nincs diagnózis.

2017. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, belátom, hogy felnőtt korban nincs sok értelme a diagnózisnak.


Esetleg egy hétköznapi pszichológus vagy pszichiáter mennyire ért ehhez, hogy valami megerősítést, segítséget adjon, ha bejelentkezek, akár magán úton?


Nincs szükségem ilyen több napos megfigyelésre, és 50 ezer forintos autizmus alapítványi bombabiztos, hivatalos diagnózisra, ennyit nem ér meg természetesen.

2017. ápr. 8. 15:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy "mezei" pszichológus, pszichiáter semennyire nem ért hozzá. A képzésükben nem szerepel. A Bárczin is csak pár éve létezik autizmus szakirány, mostanában végeztek az első szakemberek. (Persze van, aki azt hiszi, ért hozzá, de fogadd fenntartásokkal, mert rengeteg tévhittel találkoztam már szakemberek részéről is!)
2017. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Akkor egy kamu az egész, nem kell ezzel foglalkozni ezek szerint, élem tovább úgy az életem ahogy megszoktam, a magam zárkózott világában. Ha elfogadom magam ilyennek amilyen vagyok akkor nem olyan rossz érzés, de van, amikor erőltetném, akkor olyan akarok lenni mint a többi ember, de egyszerűen nem megy, nem értem meg őket, nagyon zavartan viselkedem társaságban, csoportmunkában, csapatjátékban. Nem barátkozom, nem ismerkedem, csak a közeli családtagokat fogadom el.


Különben sem adnak semmi támogatást, pozitív megkülönböztetést erre a diagnózisra, akkor meg minek?


Nem vagyok értelmi fogyatékos, jól tudok tanulni, dolgozni, el tudom tartani majd magam anyagilag, csak nekem való munkakör kell, HR-es, pszichológus, stb. nem tudnék lenni természetesen.

2017. ápr. 8. 16:39
 10/13 anonim ***** válasza:
A viselkedés alakítható, ebben egy pszichológus rengeteget tud segíteni. Tehát NEM diagnózis, hanem az önismeret és a személyiségfejlesztés érdekében célszerű a segítségét kérni.
2017. ápr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!