Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszicholusunal hogyan zajlik...

Pszicholusunal hogyan zajlik a munkamenet?

Figyelt kérdés
Ti hány alkalom után mondatok el neki mindent?
2017. márc. 14. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Az elsőn. Legalábbis ami az első órába belefért. Ha mindent elmondasz neki, akkor ő is könnyebben meg tudja állapítani, hogy egyáltalán tud-e a te problémáidon segíteni, illetve te is láthatod, hogy miben számíthatsz rá.:)
2017. márc. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát én három évig jártam heti kétszer, de MINDENT egészen biztosan nem mondtam el, ami valaha is foglalkoztatott. :)

Szóval ez igencsak relatív...

Mindent elmondani azért sem lehet, mert egyrészt vannak időkorlátok, másrészt a terápia úgy működik, hogy fokozatosan alakul ki a kliensben a biztonságérzet, ami lehetővé teszi, hogy elfojtott, elhárított tudattartalmak a felszínre kerüljenek. Szóval mindent te sem tudsz magadról, pont az a terápia lényege, hogy tudatosuljanak ezek az információk. Egy jó terapeuta abszolút tisztában van azzal, hogy amit a kliens eleinte magáról elmond, az csak a felszín. Neki pont az a dolga, hogy segítsen a dolgok mélyére ásni, tudatosítani a problémák hátterében meghúzódó tartalmakat. A terapeuta tisztában van azzal, hogy amit a kliens az elején magáról elmond, az többnyire nem igaz. És nem azért, mert szándékosan hazudna, hanem azért, mert önmaga előtt is rejteget kínos, kellemetlen érzéseket, gondolatokat. A terapeuta dolga is, hogy olyan bizalmi kapcsolatot alakítson ki, amelyben a kliens őszinte lehet - legfőképpen önmagával.

Másrészt viszont: szándékosan elhallgatni dolgokat, neadjisten hazudni nagyon nem éri meg. Nem a terapeutával tolsz ki, hanem magaddal. Képzeld el, hogy bemész a boltba, mert nagyon vágysz valamire, de valamiért cikinek tartod megvenni azt a konkrét dolgot, ezért helyette telepakolod a kosarad minden mással. Mi lesz az eredménye? Továbbra sem szerzed meg azt, amiért mentél, amire vágysz, viszont elfecsérelsz egy csomó pénzt, időt, energiát számodra felesleges dolgokra. Hát ez történik a terápiában is, ha nem arról beszélsz, ami igazán fontos, hanem minden másról. Fárasztó, idegőrlő, idő- és energiapocsékoló. Próbáld csak ki: ha valamiről nagyon beszélnél, de nem tudsz, akkor azt fogod érezni, hogy majd' szétfeszít az a valami, és borzasztóan fárasztó NEM kimondani. Én egyszer jártam így, képtelen voltam beszélni valamiről és az ülés végére halálosan fáradtnak éreztem magam, még a fejem is megfájdult a hárítástól. Úgyhogy a következő alkalommal vettem egy mély levegőt és rögtön kiböktem, ami foglalkoztatott, így megszabadultam ettől a feszültségtől. Nem éri meg rejtegetni semmit.

2017. márc. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!