Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék újra önmagam?

Hogyan lehetnék újra önmagam?

Figyelt kérdés

Először sajnálom, ha nem a megfelelő kategóriába raktam a kérdést.

A helyzet az, hogy egy ideje (kb 4 éve) nem tudom önmagamat adni, folyton azon görcsölök, hogy hogyan legyek jó fej, ha mással beszélek. Még akkor is ez van, ha osztálytárssal beszélek. Egyszerűen nem tudok a pillanatnak élni, mert folyton azon kattog az agyam, hogy mit mondjak, hogy kedveljenek. Van pár feltételezésem, hogy miért lehet ez. 12. osztályos vagyok, mióta gimibe kerültem, folyton ez a dolog üldöz engem. Persze vannak jobb napok, meg próbálom rejtegetni ezt a dolgot. Általános iskolában kedveltek az emberek, jó fejnek, viccesnek tartottak, és én is kedveltem őket. Nos, ez lenne az első dolog ami miatt azt gondolom, hogy nem tudom önmagamat adni. Új közösségbe kerültem, ennek már ugyan négy éve, de eddig próbáltam nem törődni ezzel a "szorongással", ha lehet így hívni. A mostani társaság elég rossz, persze vannak nagyon jó barátaim, és az általános iskolai legjobb barátom is velem van, osztálytársak vagyunk. Próbáltam már megfeledkezni erről az egészről, de minél jobban próbálom elnyomni, annál rosszabb. Szerintem most az emberek ha rám néznek nem látnak bennem semmi érdekeset, pedig van egyéniségem, úgy, ahogy mindenki másnak is van. Mintha unalmasnak találnának. Elég rossz nézni másokat, hogy milyen jól elvannak, nevetnek, eszükbe se jut ilyenekre gondolni, csak élik az életüket és élvezik. Hogyan léphetnék ki ebből az egészből? Tapasztalatok? Esetleg forduljak pszichológushoz?

Szerencsémre nem sok van hátra a gimiből, már csak pár hónap és érettségi. Mi van, ha az új közösségben is szorongva fogom érezni magam? Nagyon rossz, nem érzem magam szabadnak. Az ismerkedés is nehezebben megy, mint ezelőtt.



#szorongás #hogyan lehetnék újra önmagam
2017. jan. 24. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudom nem segít, de teljesen ugyan úgy e erzek. Ha gondolod írj privatot.

16/lány

2017. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 jeverezi ***** válasza:
menj el pszichológushoz
2017. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is így voltam ezzel a gimibe bekerülve, és így éreztem magam. Nekem csak 1 barátnőm volt, senki más. A többiek pedig még ki is közösítettek sokszor. Egyszer elegem lett, és már nem akartam a barátjuk lenni, nem akartam, hogy kedveljenek, és jó fejnek tartsanak. Olyan akartam lenni amilyen ÉN akarok lenni, és magamnak akartam megfelelni és nem nekik. Elkezdtem olyan ruhákat hordani amik nekem tetszettek, olyan zenéket hallgatni, és úgy viselkedni. Szünetekben általában bedugtam a fülembe a zenét és olvastam egy könyvet, és végre jól éreztem magam.Persze ha te mástól éreznéd jól magad akkor azt csináld. Egy idő után érdekes módon ők kezdtek közeledni felém, és érdeklődni irántam. Sajnos amíg görcsösen akarjuk mások barátságát addig nem érjük el. Az az ember aki másoknak akar megfelelni unalmas. Az valóban nem önmaga. Azon gondolkozz el, te ki vagy? Mi t szeretsz? Mi érdekel? Mit szeretsz csinálni? Mi tesz boldoggá. Ez vagy te. És ezekkel a dolgokkal foglalkozz. Ne a többiekkel. Magadnak akarj megfelelni. Mert nekik hiába felelsz meg ha leszel valamilyen a kedvükért, ha olyan dolgokat teszel amik nem is érdekelnek, vagy úgy viselkedsz ami nehezedre esik mert nem vagy olyan. Ettől nem hiszel hogy boldog leszel. Mert nehéz a színjáték, átlátszó és fárasztó is. Csináld mindig azt ami jólesik,mond azt amit valójában gondolsz ne azt amit hiszed, hogy elvárnak tőled. Ettől leszel önmagad és ettől leszel bátor is. Mert ehhez nem mindenkinek van mersze. Pedig egyszerűbb mint a görcsös kínlódás. Hidd el, hamar megváltoznak a dolgok és így sokkal értékesebbnek és érdekesebbnek fogsz tűnni a társaid szemében is.
2017. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, azt hiszem, elgondolkozom rajta, és megpróbálom azt amit te.. c:
2017. jan. 29. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!