Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus, pszichiáterekr...

A pszichológus, pszichiáterekről vélemény? Tudnak ők segíteni komoly bajon?

Figyelt kérdés
Vagy csak pénzkidobás az egész.
2017. jan. 23. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha jó a pszichológus, akkor igen.
2017. jan. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok embernek használ az ha meghallgatják őket, empátiát éreznek irányukba, életvezetési tanácsokkal látják el őket. Erre jó sokaknak család, barát, vagy egyházi személy is. A pszichiáter meg orvosként reménytelen esetekben meg sokszor már nem is az egyén meggyógyítását tűzi ki célként, hanem csak az egyén társadalomra való veszélyességét küszöböli ki.
2017. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

tb-alapon semmi értelme. az hogy bemész 5 percre aztán hozzád vág 4 receptet, majd legyél jól, nos ez nem működik.

ha tudsz menni magánban pszichológushoz (nem pszichiáterhez!!), akkor azt javaslom, de agyon nézz körül, mert köztük is sok a kókler sajnos. de sztem ezt magad is megérzed egy beszélgetés alapján.

mi lenne az a komoly baj amúgy?

2017. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen,nekem az a havonta tíz! perc nagyon sokat segített-pszichiáter- már tíz éve hogy tünetmentes vagyok /gyógyszerek nélkül/..nem is szedtem nyugtatókat amit felírt azt mondta ha úgy érzem nem muszáj. Meg hogy kicsit molyolgassak otthon :D! ..semmi rohanás, túlhajtás../apu halála után../ Ráadásul ő ajánlotta a szakpszichológust sztk-rendelésen, ami ingyenes!

Minden jót kívánok!

2017. jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olyan mint a fogorvos / ügyvéd.

Ha neked nem érdeked, ő egymaga nem fog tudni csodát tenni, és a gyógyszerek sem.

2017. jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha a beteg is úgy akarja. Ja, és én egy fillért nem fizettem érte. Ha nem hiszel bennük, ne is menjél oda.
2017. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló butaságot ír, valószínüleg soha nem próbálta, csak egy sztereotípiát, egy tévhitet görget tovább, amit azok híresztelnek, akik nem voltak.


Nekem most kezdődött a pszichoterápiám.


Pszichiáternél is bent ültem vagy fél órát...

nem csak kilökött a receptekkel a folyosóra, hanem rendesen meghallgatott, kérdezgetett, hagyott sírni, hagyott hallgattni, hogy magamhoz térjek.

A végén megbeszéltük, hogy mit javasol, milyen terápiát.

Új időpontot egyeztettünk, 3 héttel későbbre.

KÖzben pedig megvolt az első pszichológus-élményem is, kb egy óra, kedves, szimpatikus nő. Nem éreztem azt, hogy muszájból csinálná. Vele 2 héttel később találkozom újra.

TB alapon megy, pénzem sem lenne másra.

Tehát teljesen ingyenes.

Bevallom, magánrendelésről nincs tapasztalatom, de gondolom ők sem fogadják az embert minden nap vagy minden másnap, így a TB-s 2 hetenkénti találkozás talán nem is hangzik olyan rossznak.

2017. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a 3. válaszoló csak butaságokat ír természetesen, mivel maga is szakember. de ezt megszoktuk már, aki szakember a területen, az mindig butaságot ír, akinek pedig semmi köze hozzá, az nagyon okos ám minden szakmai kérdésben.
2017. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as, honnan veszed, hogy ő szakember?

Még ha azt is állítja magáról, megszokhattuk már, hogy ezen az oldalon mindenki mindenben szakember... csak épp a válaszok nagy része orbitális nagy baromság.

Azért bátorkodtam megírni, hogy hülyeséget ír, mert személyes tapasztalatom van, amit ő nem említett, hogy lenne.

Még ha van is - és az negatív - az sem biztosíték arra, hogy minden szakrendelésen kókler rendel, aki nem hallgat meg és csak receptet vág az emberhez.

Én nem 5 percet voltam bent nála, és hasznosnak találtam a látogatást.


Ne higyjük már el, hogy itt mindenki orvos meg jogász, stb., egy orvosnak pont erre van ideje, hogy ide írogasson...

Akárki nevét láttam eddig, a hét minden napján tart rendelést egy állami intézményben, mellette magánrendelése van, azaz reggeltől estig dolgozik.

Saját pszichológusomra rákerestem az első találkozó előtt facebook-on - csak hogy lássam, szimpatikus-e. 2 kicsi gyereke van.

Szóval valószínű, hogy rendes munka + magánrendelés + család mellett majd itt osztogatnak tanácsokat a gyakorin, mi?

Mikor amúgy ebből szerzik a bevételüket...

Legyen már józan paraszti eszed, ide mások véleményéért, tapasztalataiért jövünk, nem valódi orvosok és szakértők válaszolgatnak itt.

2017. jan. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valamint sokat elárul az illető 47%-os értékelése is.

Általában ezt nem figyelem, de ha valósi orvosi tanácsokat ad, és azt látnám, hogy az emberek több, mint fele ezt nem ítélte hasznosnak, akkor elgondolkoznék, akarok-e én ettől az orvostól bármit.

(ebben a kérdéskörben a pszichológusokat is az orvosokhoz sorolom, még ha hivatalosan nem is orvosok)

2017. jan. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!