Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns- mi történik,...

Antidepresszáns- mi történik, ha csak néha veszek be, amikor úgy érzem, nem bírom tovább? Nem akarok rászokni, de van hogy nem bírom gyógyszer nélkül. Velaxint kaptam, sosem szedtem még.

Figyelt kérdés

Az életem romokban, teljesen kilátástalan minden.

Nincs megoldás a gondjaimra, itt nem segít már semmi.

Xanaxot vettem be párszor, de már nem elég.


Ha veszek is be, hajnal 2-nél nem tudok tovább aludni.

Olyankor forgolódok, remegek, gyomorgörcsöm van, legszívesebben meghalnék.

Próbálok nem venni be új gyógyszert, megnyugodni, de nem megy.

Már nem vettem be vagy 5 napja, és azelőtt sem állandóan, mégis így hatott rám.

De most, hogy nem szedem,most sem alszom tovább, pedig kimerült vagyok.


Az antidepresszánsról sok rosszat olvastam, persze voltak pozitív vélemények is.

De rászokni nagyon nem szeretnék. Arról, mármint a rászokásról - leszokásról csakis nagyon-nagyon negatív dolgokat írt mindenki. Évekig nem lehet letenni, és nagyon durva elvonási tünetek vannak.

Mivel nincs segítségem, így ezt nem szeretném, de így meg nem bírom a terheket.

Ilyesmit ne is íratok, hogy nyugtató tea vagy sportoljak, mert ennél 1000x komolyabb a bajom, ilyesmi nem segít.


2016. dec. 19. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Valóban rengeteg rossz hatása van az antidepresszáns tablettáknak, mint minden gyógyszernek, ennek is vannak kellemetlen mellékhatásai, hosszú időn át szedve pedig szintén károsítja a szervezetet, függőséget okozhat.Viszont nem véletlenül írta fel neked az orvos, feltételezhetően. Ahhoz, hogy elérje a kívánt hatást, rendszeresen kell szedni. Biztos vagyok benne, hogy komoly problémád van, de a semmitől viszont nem fogsz jobban lenni. Hosszútávon a gyógyszer sem lenne megoldás, de kezdésnek hátha segít valamit.
2016. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 _Jessy_ ***** válasza:
Az úgy nem megy, hogy csak néha. Folyamatosan kell szedni, különben többet árt, mint használ.
2016. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan, mint a nyugtató, alkalmankénti szedésnél semmit sem hat, vagy szeded naponta, vagy inkább hagyd.
2016. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Ti szedtetek ilyesmit?

Mik a tapasztalatok?

2016. dec. 19. 13:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Én most is szedek. Jó.
2016. dec. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezt kifejtenéd?


Az az igazság, hogy nem doki írta fel egyelőre.

Kaptam...

Tudom, hogy nem kéne önkényesen ilyesmit szednem, de a háziorvos semmit nem írt ki, beutalót adott a pszichiátriára.

Dec. közepén kértem időpontot, január közepére kaptam, ez alapból sok idő lenne, de még ez a karácsony is... POnt a legrosszabbkor jön a szeretet ünnepe, meg a kötelező szabadság.

2016. dec. 19. 17:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt nem csináld, hogy néha néha bekapsz egyet mert semmi értelme. Mármint antidepresszáns esetén, mert ott akár 3-4 hét is kell hogy hasson. Viszont ha szorongáscsökkentőről van szó (pl medazepam), azt elég ha csak akkor veszel be amikor szorongsz nagyon. Az én pszichiáterem szerint legalábbis.

Én 3 évig szedtem minden félét. Citagent a legtovább. Az valóban sokat segített, a többi viszont csak ártott. Fontos azt tudni, hogy lehet sok gyógyszert kell végigpróbálni mire megtalálod azt amelyik segít neked. Nekem a citagen semmilyen mellékhatást nem okozott, míg pl a yarocennel kínokat éltem át. Olyan félelmetes mellékhatásokat okozott, hogy néhány nap után megszabadultam tőle.

22 évesen mondtam azt néhány hónapja, hogy nem fogom begyógyszerezve élni a fiatalságom, és nem érdekel lerakom. Nem volt semmilyem fokozatosság benne (nem is értem mikor ezzel jönnek. Vannak olyan pici tabletták, amiket egyszerűen lehetetlen még kisebbekre tördelni). 3év mindenapos gyógyszerszedés után amiben elég sokféle gyógyszer volt, semmilyen elvonási tünetem nem volt. Szerintem ez is egyénfüggő.

Viszont eddigi tapasztalataim alapján (kórház, pszichiáterek, pszichológusok szóval már túl vagyok ezeken a körökön) elmondhatom, hogy nem szabad csak a gyógyszertől várni a csodát. Mert az nem fog helyetted cselekedni. Felhozhat egy olyan szintre, amiről már képes vagy tenni magadért, de ettől többet ne várj tőle. A gyógyszer csak tüneti kezelés. Jó is lenne ha egy egy bogyó megváltoztatná jobb irányba az életünket...de ehhez mi is kellünk. Szóval ne bízd magad teljes mértékben a gyógyszerekre, az csak tüneti kezelést nyújt.

2016. dec. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze, nem is csodát várok tőle.

Épp a tüneteket kellene csökkenteni, mert kikészültem idegileg.

Ezt a napközbeni és hajnali gyomorgörcsöt, és a többit.

Te mitől voltál már ilyen fiatalon ilyen nehéz helyzetben?

2016. dec. 19. 18:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már így születtem kb :D mindig is visszahúzódó, szorongó, idegeskedő típus voltam, valamint nagyon rossz volt a családi környezetem
2016. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan mint a xanax hogy egyből kifejti a hatását. Értelmetlen néha bevenni egyet. Én a helyedben amíg pszichiáterrel nem beszélek maradnék ebben a pár hétben a Xanaxnál. Azt a háziorvos is felírhatja. Az antidepi rizikósabb dolog. Az elején rendeteg mellékhatással. Én azt orvosi utasítások nélkül nem vállalnám. Én tapasztalataim alapján gyógyszerellenes lettem de elfogadom hogy van olyan helyzet amikor indokolt. Tudom hogy kérted hogy ne írjunk olyat hogy sportolj meg hasonlók, én mégis azt javaslom hogy ne zárd ki teljesen. A pszichiáter ha szükséges írjon gyógyszert. Ha megfelelőt kapsz enyhíti a gondjaidat annyira hogy fokozatosan terhelve magad egy kicsit jobban nyiss a világ felé. Sétálj néha egyet, találkozz embdrekkel, keress közösségeket ahol azonos érdeklődésű emberek vannak... az elején nehéz lesz majd megszokod, akkor egy kicsit léphetsz megint előre. Ehhez jó lenne ha egy jó pszichológust is keresnél. Egyedül nehéz. A pszichiáterek kórházakban leterheltek. Leginkább csak gyógyszeres terápiát alkalmaznak. Ez sajnos önmagában viszont tényleg út a függőséghez.
2016. dec. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!